KAFEİN KİLO VERDİRİR Mİ?Kafein Kilo Verdirir Mi

Kafein birçok yiyecek ve içecekte bulunabilir. Bunların başında çay, kahve ve kola gelmektedir. Birçok reçetesiz satılan zayıflama ilaçları metabolizma ve kilo üzerindeki potansiyel etkilerinden ötürü kafein içermektedir.

Kafeinin kilo vermek üzerine etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat diğer kilo verdiren besinlerin alınması yada egzersiz gibi unsurların da göz ardı edilerek sadece kafeine güvenerek kilo vermeye çalışmak doğru değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Peki, kafein kilo verdirilmesine nasıl yardımcı oluyor? Kafeinin en önemli özelliği hafif de olsa metabolizmayı hızlandırması ve yemek yeme zamanında daha az yemek yemenizi sağlamasıdır.

Kahve dünyanın her kesimi tarafından tüketilen ve kafein içeren bir içecektir. Günde iki yada üç fincan kahve içilmesi kilo verilmesine yardımcı olabilmektedir.  2013’ te Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine’ de yayınlanan bir çalışmaya göre kahvede bulunan klorogenik asit yağ emilimini sınırlanmasına ve obezite ile ilgili hormonların seviyesinin düzelmesine yardımcı olur. Eğer günlük kahve tüketimi 5 fincana çıkarırsanız ters etkiye neden olabilir. Başka bir çalışmada yüksek dozda klorogenik asit ve yüksek yağ verilen farelerde obesiteye karşı koruma sağlamadığı, insülin direncini artırdığı ve vücutta yağ depolamayı artırdığı belirlenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle yeşil çayda bulunan kateşinler kilo verilmesine hafif oranda katkı sağlamaktadır. Tabi, yukarıda sıralananlara benzer şekilde tek başına buna da güvenmemelisiniz.  Birçok şekerli içecekte de kafein bulunmaktadır. Şekerli İçecekler kafein olsa da kilo vereceğiniz anlamına gelmez. Kafein alırken her türlü şekerli içecekten de uzak durmalısınız. Diyetinizdeki içeceklere dikkat ederek bu problemin üstesinden gelebilirsiniz. Özellikle suni tatlandırıcı içeren yiyecekler kafeinli olsalar dahi kilo kazanma konusunda daha tehlikelidirler.

Kafein Kilo Verdirir Mi asit reflüKAFEİNİN YAN ETKİLERİ

Kafein büyük miktarlarda tüketildiği zaman asit reflü gibi yan etki ile karşılaşılabilir. Kafein bazı ilaçların etkisine de müdahale edebilir. Kafeinin aşırı dozda kullanılmasının diğer yan etkileri arasında kan şekeri ve kolesterol düzeylerini artırabilir. Büyük miktarlarda tüketildiği zaman kalp atış hızını artırabilir, uykusuzluk yapabilir, sık idrara çıkma, depresyon, anksiyete ve bulantıya yol açabilir. Eğer aniden kafein alımı durdurulursa yoksunluk belirtilerine neden olabilir. Yoksunluk belirtileri arasında kusma, mide bulantısı, baş ağrısı, sinirlilik ve yorgunluk sayılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Beyaz leblebi ile zayıflama
kalori yakmanın 20 yolu
Sakız Zayıflatırmı
Zayıf Gösteren Giysiler
Evde egzersiz videosu izle
Glifor zayıflama hapı şikayetleri ve kullanan kullanıcı yorumları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.