Kağıt Paralardaki Mikroplar

KAĞIT PARALARDAKİ MİKROPLAR

Kağıt paraların sağlık açısından ne riskli nesneler olduğunu tekrardan düşünme ve gözden geçirmeye ihtiyacımız var. Amerika’da son zamanlarda yapılan bir çalışma, bir dolar kağıdının üzerinde 3000 civarında bakteri türü bulunduğunu ortaya çıkarmıştır ve bu oran daha önceki çalışmalarda görülen sayıdan çok daha fazladır.

Sponsorlu Bağlantılar

New York Üniversitesi araştırmacıları tarafından elde edilen bulgular ise, kağıt para üzerinde DNA bulunduğunu ortaya koyan kapsamlı diğer çalışmaların üzerinden devam etmiştir. “NYU Kirli Para Projesi” olarak adlandırılan bir çalışmada ise para banknotlarının elden ele geçerken farklı türde yüzlerce bakteri ile karşılaştığını raporlamıştır.

1 dolar banknotlarının üzerindeki genetik materyallerin analiz edilmesi ile NYU araştırmacıları 3000 tür bakteri tespit etmişlerdir. Ancak bu bakteri türlerinin sadece %20’sinin insanda bulunmayan DNA dizilişine sahip olduğu belirlenebilmiştir. Çünkü genetik veri bankalarında bu kadar çok mikroorganizma kayıtlı değil.

En yaygın olarak bulunan mikro organizma veya mikrop ise akneye neden olan bakterilerdir. Diğerlerinin ise mide ülseri, zatürre, gıda zehirlenmesi, ve stafilokok enfeksiyonları gibi hastalıklarla ilişkili olduğu bilim adamları tarafından ifade edilmiştir. Hatta bazılarında antibiyotik direnci yaratan genler olduğu da tespit edilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Orta Kulak İltihabı Tedavisi, Testleri ve İlaçları
V Pills şikayet yorumları
Toksik Epidermal Nekroliz
Geniz Akıntısı-Post Nazal Akıntı
Hamile yastığı yorumları
Kağıt Paralardaki Mikroplar
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.