Kahvaltılarda lezzetli bir kahvaltı tabağı hazırlayacağız. Buyrun Lezzet Ustam’dan kahvaltılık kızartma tabağı…

kızartmalar

Malzemeleri:

  • 2 adet patates
  • 3 adet yeşil biber
  • 2 adet soğan
  • Kızartmank için sıvıyağ
  • Tuz (tuzu kızarıktan sonra ekelim. Yağa atmayalım.)

Hazırlanışı:

Öncelikle patatesleri temizleyip uzun ince dilimleyelim. Ayrı bir kaba biberlerin çekirdeklerini temizleyip dörde bölelim. Ayrı bir kaba soğanları temizleyip yuvarlak halkalar şeklinde doğrayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

1rklm1 Yağı bir tencereye koyalım ve yağ kızdıktan sonra patatesleri ekleyerek kızartalım. Kızaran patatesleri bir tabağa alalım. Üzerine tuz ekelim. Tabağın içine patatesi eklemeden kağıt havlu serelim ki kızaran sebzelerin yağını çeksin.

kızartmaPatatesleri tabağa aldıktan sonra tencereye biberleri ekleyelim ve kızartalım. Biberleri çıkarmadan önce patatesleri yeni bir servis tabağına alalım. Eski tabağa biberleri çıkaralım, tuz ekelim bekletelim ki yağı süzülsün.

Biberlerden sonra soğanları ekleyelim ve kızartalım. Soğanları çıkarmadan biberleri patates tabağının üzerine alalım. Kağıt havlulu tabağa soğanları çıkaralım, tuz ekelim ve yağını süzmesi için 1-2 dakika bekletip servis tabağına alalım.

Tuzu sebzeler kızarmadan önce yada yağın içine atmıyorum. Sebzeler kızardıktan sonra ekiyorum. Yağ uzun ömürlü olsun. Afiyet olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kapuska (Lahana Kavurması)
Hamsi Tava
Van Yöresine Ait Ayran Aşı (Yoğurt Aşı) Tarifi
Kahvaltılık Peynir
Sebze Soslu Patates
Süzme Mercimek Çorbası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.