KAHVE DİYETİ NASIL YAPILIRKahve Diyeti Nasıl Yapılır

Kilo vermede kahvenin rolü her zaman tartışılmıştır. Kahveyi nasıl tükettiğinize bağlı olarak olumlu veya olumsuz etkisi olur. Kahve tüketme alışkanlığınız varsa zayıflamak için bu alışkanlığınızı bırakmak zor olabilir. Bu nedenle günlük kahve tüketme alışkanlığınızı sağlıklı yönde değiştirerek zayıflayabilirsiniz. Aşağıdaki adımlarda kahve tüketirken dikkat etmeniz gerekenler verilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

  1. Kahveyi makul miktarda tüketin. Amacınız zayıflamak ise diyet planınıza kahveyi de dâhil edin. Ancak makul miktarda olmasına dikkat edin. Aşırı kahve tüketimi stres seviyenizi arttırır ve uykusuzluğa sebep olur. Bu da gereğinden fazla yemenize sebep olur. İdeal olan günde 1-2 fincandır.
  2. Krema ve şekeri unutun. Kahvenize fazla miktarda krema ve şeker eklerseniz aldığınız kalori ve şeker miktarı artar. Eğer krema ve şekeri tamamen kesemiyorsanız kahvenize yağsız süt ve şekersiz tatlandırıcılar ilave edin. Kilo vermek için sade kahve içmek oldukça etkili bir yöntemdir.
  1. Hazır kahve çeşitlerini tüketmeyin. Kahvenize şeker ve krema eklemekten daha kötüsü hazır kahveleri tüketmektir. Bol köpüklü ve kremalı hazır kahveler, espresso çeşitleri size gereksiz yere kalori ve şeker aldırır.
  2. Akşam yemeğinden sonra kahve için. Kahvenin en önemli özelliklerinden biri de iştah bastırıcı olmasıdır. Bu nedenle her akşam yemeklerden sonra kahve içmeyi alışkanlık haline getirin. Böylece gece atıştırmalıklarını önlemiş olursunuz.
  • Kahve Diyeti Nasıl Yapılır-1Akşam yemeğinden sonra kahvenizi için ve dişlerinizi fırçalayın. Dişlerinizi fırçalamış olmanız bir şeyler yemenizi önleyebilir.
  1. Egzersizden 1 saat önce kahve için. Spordan önce içtiğiniz kahve enerjinizi arttırır ve sizi daha uyanık duruma getirir. Daha verimli bir egzersiz yapmış olursunuz. Kahvenin bir diğer olumlu katkısı da kas ağrılarını azaltmasıdır.
  2. Kahve ile bol su için. Kahvenin idrar söktürücü etkisi vardır ve çoğu insanda sıvı kaybına sebep olur. Vücudunuzun susuz kalmaması için kahve tüketirken bol su da tüketmeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Et Tüketiminde Aşırıya Kaçmayın
Temel reis diyeti ile reyhan karaca nasıl kilo verdi
dilara koçak iyi yaşam günlüğü 2010
Yağ Aldırma
1 haftada 5 kilo verdiren diyet
sağlıklı diyetin kuralları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.