KALÇA ERİTME HAREKETLERİ

İhtiyacınız olan araç ve gereçler: egzersiz bisikleti, atlamak için ip, dambıllar, halter, hemstring kasları için makine. Yönergeleri izleyin.
Ne yediğinizi takip edin. Not tutun ya da bir işaret koyun. Yeme düzeninizi oturtun ve plana göre yiyin. Hangi yiyeceğin size ne sağladığını ne kadar kalori getireceğini bilin. Daha fazla protein ve lif içeren gıdaları tüketin. Haftada 3-4 gün ip atlayın. Sıcak ya da soğuk havada farketmez uyluk bölgeniz ve kalçalarınız için harika bir egzersiz olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yavaş başlayıp bacaklarınız güçlenince ip atlamayı hızlandırın. Adeta koşarcasına atlayarak kalça basen bacak bölgenizi eritebilirsiniz. Daha sonra dizlerinizi bükerek devam edin. Her iki bacağı aynı anda atlatmak da fazladan enerji yakımına neden olarak bölgesel incelmede daha etkili olacaktır. Bisiklete binin, koşuya çıkın, tempolu yürüyün, yüzün ve ip atlayın. Dans etmek de özellikle latin dansları incelmeden çok etkilidir. Tüm vücudu çalıştıran aerobik egzersizleri de vardır. Egzersiz bisikleti ile kendinize göre hız ayarlayarak da bunu sağlayabilirsiniz.
Zıplamak, tempolu yürüyüş ve koşu özellikle çok kalori yaktırır.

Haftada 3 kez 30 dakika yürüyün. Bir tavsiye: bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yere paralel eğilin. Oturmaya çalışır gibi durun ve öylece birkaç saniye bekleyin. Tekrar doğrulup hareketi tekrarlayın. Bunu yaparken bacak ve kalçayı sıkın. 10 tekrar yapın ve dambıllarla birlikte aynı seti tekrarlayın. Yere oturun, sol bacağınızı uzatarak açın. Gergin tutun ve kalçanızı sıkarak ayak ucunuza eğilin. Burada birkaç saniye bekleyin ve diğer bacağa geçin. Tüm bu egzersizleri yaparken mutlaka derin nefes alıp verin ve kalça ve bacaklarınızı sıkarak onlardan güç alın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
EL ŞİŞMESİNİN NEDENLERİ NELERDİR?
Anevrizma (Beyin)
Bel Ağrısı Nedenleri
BOYUN LENF BEZLERİNDE ŞİŞME
Horlama Tedavi Edilirmi?
Plevral Enfüzyon
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.