KALÇA ŞEKİLLENDİRME ESTETİĞİKalça Şekillendirme Estetiği

Çeşitli prosedürler ile normalden daha küçük veya daha büyük, sarkık veya orantısız görünüme sahip kalçaya daha estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Bu amaçla kalça kaldırma, silikon implantı, liposuction (yağ aldırma) ve lipofilling (yağ enjeksiyonları) gibi işlemlere başvurulmaktadır. Hangi yöntemin seçileceği deformasyonun türüne bağlı olarak değişiklik gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşlanma veya aşırı kilo kaybından sonra kalça bölgesinde dolgunluk kaybı yaşanabilmekte ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Kalçada oluşan sarkma, kalça kaldırma ya da kalçayı yeniden şekillendirilme (gluteal lift) gibi ameliyatlar ile ortadan kaldırılabilmektedir. Fazla deri çıkarılır ya da kalçaya hacim vermek için kullanılır.

Hip-buttock implantları ise kalçaları boyut olarak küçük olan ancak fazla cilde sahip olmayan kişilerde dolgun bir görünüm kazandırmak için uygulanan bir yöntemdir. Prosedür ile silikon eğer hacim ve şekil bakımından doğru teknikle yerleştirilirse başarılı sonuçlar elde edilir.

Kalça büyütme işleminde ise kalçaya daha az hacimde hacim kazandırılması gereken durumlarda başvurulur. Yağ enjeksiyonları kullanılır. Bazen kalçaların belirli yerlerinden yağ çıkarmak gerekirken bazen de kalçaya şekil verme ve hacim kazandırma amaçlı yağ enjeksiyonları yapılır. Sonuç olarak, daha yuvarlak gluteal görünüm elde edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalçayı yeniden şekillendirme (Gluteoplasty)

Kalça üzerindeki cildin farklı yerlerinde farklı derecelerde daralmalar olabilir. Kalça altındaki daralmalar kesiler ile serbest bırakılır ve daha sonra kalçaya yağ enjeksiyonları ile yeniden şekillendirme yapılır. Silikon implant cerrahisi izleri iki kalça arasında yapıldığı için gizli kalır, görünmez.

Kalça kaldırma ameliyatı ile fazla cildi almak için yatay kesiler yapıldığı için izler görülebilir ancak iç çamaşırın altında kolaylıkla gizlenebilir.

Liposuction ve lipofilling prosedürlerinde belirgin bir iz kalmaz.

Kalça kaldırma ameliyatları dikiş yardımıyla gerçekleştirilir dayanıksız olduğu bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  merhaba.beni sorunum kalçalrımın dar ve küçük,bacaklarımınsa ince olmasi.bana ne gibi işlemler uygulanabilir birde mümkünse maliyeti nekadardır.şimdiden teşekkür ederim

  Sağlık

  iyi günler ben 16 yaşında lise 2. sınıf öğrencisiyim . benim şikayetim yaşıma ve boyuma göre benim popom çok küçük ameliyat dışında bu duruma çözüm bulmamız mümkünmü utandığım için doktara gidemedim sonuçta bir erkeğim bana yardımcı olursanız çok sevinirim ne yapacağımı bilmiyorum

  Sağlık

  mrb benim kalçalarım küçük ve dar bununla ilgili yapılacak birşey var mı ve maliyeti ne kadar olur bilgi verebilir msiniz

  Sağlık

  ben 33 yaşında bir beyim benim popom cok kücükben popomu büyülmek dışa açık ve geriye bombeli olmasını istiyorum bunun için ne yapılması gerekiyor beni bilgiledirirseniz memnun olurum ve maliyetinide söylerseniz iyiolur

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İğneli Epilasyon Nedir? Fiyatları
Kirpikler
Epilasyon, Jelli Epilasyon
Saç Ekimi
Flash Lambalı Epilasyon
Karın Germe
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.