KALÇALARINIZI FORMA SOKUN

Herhangi bir bölge için eritme kelimesi kullanıldığında çok fazla tekrar ve çalıştırılan bölgenin normalden biraz daha fazla yorulmasını anlaşılması gerekmektedir. Daha fazla tekrar yapılması ve bölgenin çok fazla yorulabilmesi için özellikle kalça bölgesinde yatay pozisyonda yapılan hareketler tercih edilmelidir. Bu hareketlerden en basit olanı vücudunuzu yatay pozisyonda getirin yada yan şekilde durunuz. Hareketti yaparken sağlam bir duruş sergilemek ve pozisyonunuzu korumak amacı ile denge kaslarından özellikle de karın bölgesi kaslarınızı sıkmanız gerekmektedir. Altta kalan bacağınızın karşılığındaki kolunuzu da denge amaçlı başınıza dayayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hareket yapılırken bacak yukarı – aşağı doğru hareket ettirilir iken kalçadan destek alınmalıdır. Bu hareketler ile yapılan sık tekrarlar yada setler kalça bölgenizde etkili sonuçlar verecektir. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus, bacak yukarı kaldırırken nefes verilip aşağı indirirken nefes alınmasıdır.

Bu hareketin diğer versiyonu da kalçaların forma sokulmasında son derece etkilidir. Hareketin başlangıcı ilk tarif edilen harekete benzer. Yan duruş sergilenir, karın kasları sıkılır ve eller başa destek yapılır. Bu sefer bacak yukarı – aşağı yönde değil, ileri – geri istikametinde hareket ettirilir. Bu hareketi yaparken bir öncekine nazaran kalça bölgesi daha fazla izole olmakta ve daha sıkı çalışmaktadır.

Çalıştırdığımız bölge iyice yorulduktan sonra yapılacak bir diğer hareket de aynı pozisyonda başlangıç yaparak bacağın dairesel şekilde arkaya doğru çevrilmesi ve daha sonra da aynı hareketi tam tersi yönde yani öne doğru dairesel olarak çevrilmesi şeklinde yapılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu üç hareketi birbirinin kombinasyonu şeklinde yapabilirsiniz. Zamanla yapılan hareket sayıları artırılmalı, ilerleme hedeflenmelidir. Mesela 10-20 defa tekrar hareket yapılıyorsa bu zamanla 50-60 kadar tekrar olmalıdır. Bu da çalıştırılan bölgenin yorulması ve kalça bölgemizin da istediğimiz seviyeye ulaşması anlamına gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Saç Ektirme
Organik Estetik
Göz Çevresi Bakımı
Tırnak Bakımı
Karın Germe Ameliyatı
Sabun ve Kül
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.