KALIP KALIP ÇIKAN EV YOĞURDU NASIL YAPILIR?

  • 5 kg süt,
  • 2 yemek kaşığı yoğurt,
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı,
  • 1 çay kaşığı toz şeker,

YAPILIŞI;

Sponsorlu Bağlantılar

Kaynatılıp önceden soğumaya bırakılan sütün sıcaklığını parmak yardımı ile kontrol edebiliriz. Serçe parmağı süte batırıldığı zaman parmağı yakmayacak şekilde sütün sıcaklığı ayarlanır. Yoğurt bir kapta tereyağı ve şeker ile iyice çırpılır. Sıcak tutacak bir yer ayarlanıp süt bırakılır. Yoğurt sütün içine katılıp karıştırılır. Üstü sıkıca örtülüp 5 saat bekletilir. Saati geldiğinde yoğurt kapağı açılarak 20 dakika yerinde bekletilir. Sonra kapağı kapatılarak soğuk ortama bırakılır. Afiyet olsun.

KULLANILAN MALZEMELER DOĞAL OLDUĞU İÇİN HERHANGİ BİR KATKI MADDESİ İÇERMEMEKTEDİR. BU DA YAPTIĞINIZ YOĞURDU DOĞAL KILMAKTADIR. 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) Nedir
Biyoenerji ile Tedavi Nasıl Yapılır
Temiz Hava
Eğzersiz
Güne Zinde Başlamanın Yolu YOGA
Öfkeni Dışa Vur Sağlıklı Yaşa
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.