KALP AĞRISI İÇİN ALTERNETİF DOĞAL İLAÇLAR
Kalp ağrıları sizin de bildiğiniz üzere artık her yaştan insanda görülebilmekte hatta bu ağrılar, kişiyi o “sevimsiz olay”la karşı karşıya getirebilmektedir. Vücudumuzun bakıma ihtiyacı sadece doktora gitmek değildir. Unutmayınız ki en iyi tedavi de “bakım” dır. Atalarımız bu nedenle “Can, boğazdan gelir” demişlerdir. Tabi ki bu, sürekli ve ne bulursan ye anlamına gelmemektedir. Yani kısacası, doğal ve düzenli beslenmeyi hatırlatmak istiyorum. Bu sayede hem doğal beslenecek hem de vücudunuza bakım yapmış olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazımızda vücudumuzun motoru hükmünde olan kalp için faydalı olabilecek ve uzmanlar tarafından onaylanmış şifa niteliğindeki gıdaları sizler için araştırdık. Faydalı olması temennisi ile…

Brokoli: Dolaşım hastalıklarına faydalıdır.
Domates: Kalp hastalıklarına karşı etkili domates içerdiği likopen sayesinde vücudu kalp hastalıklarına karşı korur.
Elma: Günde bir elma yemek kalp ve dolaşım sorunlarına karşı etkili bir çözümdür.
Enginar: Damar sertliği ve kalp hastalıklarını önlemektedir.
Havuç: Haftada beş kere yendiği takdirde Harvard’ın araştırmalarına göre kadınlarda kalp enfarktüsünü azalttığı, günde iki havuç ise erkeklerde kandaki kolesterolü düşürmeye yardımcı olduğu görülmüştür.
Hurma: İsrailli bilim adamları hurma kalp ve damar hastalıklarından korunmak için önerilen elmadan daha etkili olduğunu açıkladılar.
Kekik ve Patlıcan: Kalp çarpıntısını keser.
Kivi: Alman bilim adamları, kivinin kalp hastalığı riskini yüzde 50 azalttığını ifade ediyorlar.
Portakal: Kalp hastalıklarına karşı etkili, kolesterolü düşürür.
Salatalık: Kalp hastalıklarında vücutta biriken suyun dışarı atılmasına yardımcı olur, kolesterolü düşürür.
Soğan ve sarımsak: Yüksek tansiyon ve kalp hastalığı riskini azaltır. Soğan içerdiği kimyasal maddelerle kalbimizi güçlendiriyor ve alerjik reaksiyonları engelliyor. Newcastle’da yapılan araştırmalar, düzenli bir şekilde soğan yiyenlerin damarlarının tıkanma riskinin azaldığını gösteriyor.
Zeytinyağı: Barcelona’da yapılan Kardiyoloji Kongresi’ndeki bir sunumda özellikle sızma zeytinyağının kalp – damar sistemine çok faydalı olduğu açıklanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ketentohumu
Hatmi Çiçeği
Aslan Kuyruğu
Rezene
Ginseng
Maydonoz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.