Sponsorlu Bağlantılar

Kalp Krizi Belirtileri

Göğüs kafesiniz daralıyor, zor nefes alıyorsunuz, bütün bunlara ilaveten kollarınızın, özellikle de sol kolunuzun içine doğru yayılan ağrılar var bütün bunlara ilave kıyamet kopuyor gibi hissediyorsunuz. Bütün bu belirtiler kalp krizi geçirdiğinizi haber veriyor çünkü bunlar kalp krizi belirtileridir.

Kalp damarlarında meydana gelen daralma veya tıkanıklıklar kalbin bir bölümüne ya da kalbin tamamına kan akışının durmasıyla sonuçlanabilir. Bu durumda kanla beslenemeyen kalp veya kalbin bir bölümündeki hücreler birer ikişer öleceklerdir. Kalp krizi ise bu ölümlerin kalp atışlarını etkilemeye başlamasıyla meydana gelir. Kalp krizi belirtileri ise hemen kalp krizi başlangıcında ortaya çıkan ikincil etkilerdir. Makalemizin başlangıcında yazmaya çalıştığımız belirtiler bu ikincil etkilerle birebir örtüşürler.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp krizi belirtilerinin önemsenmemesi insanlarda genel bir davranış biçimidir. Çünkü “yoklaması aşamasında” kalp krizi belirtileri kendiliğinden geçer ve sanki hiç bir şey olmamış gibi hayatınıza devam etmenize olanak verir. Ancak bu sonun başlangıcıdır çünkü belirti veren kalp krizi yakın bir gelecekte sizi tekrar yoklayacaktır. Üzücüdür ki kalp krizinin bir insanı yoklama sayısı bellidir ve bu genellikle 3 tür. Sevindirici şey ise her kalp krizi belirtisi aslında kalp krizi geçirdiğiniz anlamına gelmemektedir. Yani kalp krizi belirtileri kalp krizi geçirmediğiniz zamanlarda da ortaya çıkabilmektedir.

Şunu unutmayınız ki ölümler tedavisi olmayan hastalıklardan değil önemsenmeyen hastalıklardan kaynaklanmaktadır. Kalp krizi belirtilerini vücudunuzda hissettiğinizde sizlere tavsiyemiz mutlaka bir sağlık kuruluşuna gitmeniz ve detaylı bir taramadan geçmenizdir. Bu kalp ve damar tarama- teşhis olayı emin olun ki bir kalp hastalığından daha az maliyetli ve daha az zaman alıcı bir şeydir. Erken teşhisin hayat kurtardığını ise bilmeyenimiz kalmadı.

Kalp Krizi Belirtileri Tam olarak nelerdir?

Türk kalp vakfı ve kardiyoloji doktorlarının bizlere bildirdiğine göre kalp krizinin birden fazla ama kesinlikle çok karakteristik(kalp krizine özel) belirtileri vardır. Bu belirtiler diğer bazı hastalıklarla karıştırılsa da bu karıştırma aslında aceleci ve bilinçsiz ön yargı kaynaklıdır. Kalp krizinin belirtileri şunlardır.

 • Göğüste süren ve dakikaları bulan ağrılı basınç hissi(bu ağrı genelde çok keskindir ve soluk alıp vermeyle değişiklik göstermez)
 • Ağrı omuzun ön yüzünü, boyunun altını, çenelerin yanlarını, koltuk altlarından itibaren kolların iç kısmını ve karnın üstünde kaburgaların altını tutmuştur.

Bütün bunların yanı sıra,

 • Baş dönmesi,
 • Bayılma hissi,
 • Bulantı,
 • Nefes darlığı
 • Ankisiyete,
 • Sinirlilik,
 • Düzensiz ve hızlı kalp atışları,
 • Kıyamet geliyormuş hissi de kalp krizi belirtilerinden dir.

Bütün bu belirtileri yaşadınız ve kendinizden eminsiniz. Siz, kalp krizi geçiriyorsunuz. Pekiyi bu durumda ne yapacaksınız? Nasıl Davranacaksınız?

Öncelikle kesinlikle bunun sakin olmakla daha rahat atlatılacak bir durum olduğunu bilmelisiniz. Kesinlikle şuurunuzu kaybetmemeye çalışın ve paniğe kapılmayın. Şuna dikkat edin kalp krizi birçok durumda kişinin bilinci açık bir şekilde gerçekleşir daha ağır durumlarda kişinin bilinci hızla kapanır ve konuşma zorluğu çeker yüksek ihtimalle siz, kalp krizi belirtilerini aldığınızda bilinciniz açık olacaktır ve konuşa bileceksinizdir. Bu durumda yapılacaklar sırasıyla aşağıdadır.

1. Bu belirtileri aldığınızda kesinlikle hareket etmeyin veya hastayı hareket ettirmeyin. Hareketin kalbi yoracağını ve kalbin ihtiyacı olan kanın artacağını bununda kalp krizini derinleştireceğini unutmayın.

2. Sağ tarafınıza doğru uzanın vücudu yere yatay konuma getirin.

3. Mümkünse hemen 112 acil servisi arayın ya da etrafınıza kalp krizi geçirdiğinizi bildirin. 112 yi aradığınızda veya birinden yardım aldığınızda mutlaka kalp krizi geçirdiğinizi bildirmelisiniz unutmayın.

Kalp Krizi teşhisi Nasıl Konur?

Bütün bu olan bitenlerden sonra kalp krizi geçirdiğiniz hala kesin değildir zira kalp krizi ayrıntılı tetkiklerle kanıtlanabilmektedir. Bir kimseye kalp krizi teşhisinin konulabilmesi için;

 • Hastanın hikâyesinin dinlenmesi,
 • Ayrıntılı bir fiziki muayene,
 • EKG çekimi,
 • Kandaki enzimlerin düzeyinin tespiti amacıyla ayrıntılı bir kan analizi gibi çalışmaların yapılması şarttır.

Kalp Krizi Dolayısıyla Kalp Krizi Belirtileri Neden Dolayı ortaya çıkmaktadır?

Kan damarlarımız mükemmel esneklikte ve dayanıklılıkta birer organlarımızdır. Ancak bu dayanıklılığın sonsuz olmadığı da bir gerçektir. Özellikle alkol, sigara ve yanlış beslenme alışkanlıkları gibi durumlarda kan damarlarının cidarına(iç yüz) kolesterol plakları birikmeye başlar. Bu ise kan damarının daralması ve esnekliğinin yitmesi anlamına gelmektedir. Daralan bu kan damarı zamanla kan akışının zayıflamasına ve hatta tamamen durmasına neden olmaktadır. Duran kan akışı kalp dokularının beslenememesine neden olurken bu dokuların hızla ölmesi de kaçınılmazdır. Bu gidişatın sonu kesinlikle kalp krizidir.

Son Olarak:

Kalp krizi her zaman belirti vermeyebilir. Bazen gizliden gizliye sizi vurur fakat haberiniz olmaz. Bu ağrısız sızısız kalp krizi ataklarının sonucu daha dramatik olmaktadır. Kalp ve damar sağlığınıza dikkat etmek sizin elinizdedir. Günlük hareket ve iyi bir beslenme diyeti kalbinize güç üstüne güç katacaktır.

NOT: Bu makaleyi kaleme alan bizler sizlere namaz tavsiye ediyoruz. Namaz günde 5 kere tekrarlanan ve eğilip kalkmalarla kalbe kan akışını düzene sokan “gerçekten çok hoş” bir egzersizdir.

!!! DİKKAT ÖNEMLİ !!!

Sevgili çocuklar ve gençler ergenlik dönemlerinde kemik ve kasların hızlı ve genelde dengesiz büyümesinden dolayı kalp krizine benzer belirtiler gösteren durumlar yaşayabilirsiniz. Kalbinizin olduğu yer bıçak saplanıyormuş gibi ağrır nefes almakta zorlanırsınız kalbinizi sıkıyorlarmış gibi tuhaf bir his uyanır içinizde. Telaş etmenize gerek yoktur bu kalp krizi değil kaburga kaslarınızda meydana gelen ağrıdır ve hızlı büyümeyle alakalı bir durumdur. Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
Sağlık
3 Mart 2008

İyi akşamlar
Ben hemen şu anda ki ağrımı yazmaya çalışayım, omzumla göğsün arasında üç gündür aralıklı bir ağrı var çok şiddetli değil fakat hissedilir bir ağrı sanki vücudumdaki kan sirkülasyonunun kalbe gelişi ağrı yapıyor. Ayrıca diyabet im var, tansiyonum şu an
132 / 62 / 72.
Bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
Saygılarımla

Sağlık
14 Mart 2008

oslm efendim benim belirtilerim kalpte bir sorun olup olmadığıdır.sol gögsümün koltuk altı tarafına dogru olan yer agrıyor igne batar seklinde gögüs ucalarıana dogru arada sırada sağ tarafa geciyor ayrıca 1 – ya da 2 dk sürüyor sonra geciyor hızlı hızlı nefes alış verişi oluyor ayrıca sanki bayılma hissi oluyor

sorumu cvplandırsanız cok mutlu olurum tesekkür ederim

Sağlık
28 Mart 2008

3gundur cok rahatsizim bana yardimci olursaniz sevinirim sol kolumda sidetli agri var nefesim daraliyor ne yapabilirim simdiden tesekur ederim

Sağlık
15 Nisan 2008

iyi günler
efendim bende son zamanlarda mide bulantısı oluyor.
genelde yemek saatlerim yaklaştıkça daha da belirğin oluyor.Hakikaten bu olay bana endişe vermeye başladı.Sorumu kısacıkta olsa cevaplarsanız sevinirim
şimdiden teşekkür ederim

Sağlık
21 Nisan 2008

benimde sorunum vardı ama bunlar cevaplanmamışki burayı niye açtınız anlamış degilim

Sağlık
12 Mayıs 2008

ıyı gunler benım ara ara kalp sıkısmalarım var ve sol omzumdan sırtıma dogru gıdıyo halsızım mıde bulantım arada oluyo kalbım cok sıddetlı agırmıyo ama yıne de rahatsızım agrısından ne yapabılırm bana yardım cı olursanınz sevınırım sımıdden

Sağlık
21 Mayıs 2008

iyi günler benim sorum şu ben geceleyin yatarken bende titreme ve terleme oluyor bazende kalbim agrıyor acaba bu ne olabilir sizden cevap bekliyorum şimdiden teşekkürederim??

Sağlık
14 Temmuz 2008

İyi günler, geçen ay annemi kalp krizinden kaybettik.Bununla birlikte kalple ilgili çok şey öğrendik.Bir kere EKG ye sakın güvenmeyin çünkü rahatsızlık belli olmuyor.İlle de EKO (kalp ultrasonu) çektirin.kalp rahatsızlıgı ancak bu şekilde ortaya çıkar.Biz bunu yapmadıgımız için acı çekiyoruz başka kayıplar yaşanmasın.Saygılarımızla

Sağlık
18 Ağustos 2008

iyigunler benım zaman zaman gogsumde agrı kolunda uyusma oluyo carpıntım var ve kalbımın bazen cok hızlı attıgını hıssedıyorum ve nefesım daralıyo bunalıyorum doktora hıc bır sorun olmadıgını soyledı fakat ben hala bu agrıları hıssedıyorum ne yapmalıyım en kısa zamanda cevabınızı beklıcem sımdıden tesekkurler

Sağlık
21 Ağustos 2008

İyi günler diliyorum. Benim hemen hemen hergün sık aralıklarla sol göğsümde kalbim ağrıyormuş gibi sol koluma ve koltuk altına , sol omuz ve boynuma , sırtıma vuran ağrılarım oluyor. Bazen de yorulduğum zaman bağrımda çok şiddetli ani basınçla gelen ve acı hissediyorum. Ayrıca çok sık olmamakla beraber sağ kolumun da altına ağrı vuruyor. ne yapabilirim. Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Sağlık
21 Ağustos 2008

iyigünler

Sağlık
2 Eylül 2008

MERHABA BEN 45 YAŞINDA DEVLET DARESİNDE MEMUR OLARAK ÇALIŞAN BİR BAYIM. HER HANGİ BİR KÖTÜ ALIŞKANLIĞIM YOK.BENİM BAZEN SOL GÖĞSÜMÜN ÜZERİNDE BİR AĞRI OLUŞMAKTA. AMA AĞRI SADECE O KISIMDA MEYDANA GELMEKTE. KALP KRİZİNE NEDEN OLAN BELİRTİLER OLUŞMUYOR. YANİ AĞRI ETRAFA DAĞILMIYOR, BULANTI OLMUYOR, AMA YİNEDE HUZURSUN OLMAKTAYIM.KASLAR GERİLMEKTE. SON OLDUĞUNDA BİR KALP GRAFİĞİ ÇEKTİRDİM AMA DOKTOR BİR ŞEY YOK DEDİ. ANNEM VE BABAM KALP İLACI KULLANMAKTALAR VE RAPORLARI VAR. İLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Sağlık
6 Eylül 2008

merhaba kalp krizi anında yanımızda çevremizde araç yoksa ne yapalım selamlar

Sağlık
9 Eylül 2008

iyigünler

Sağlık
12 Eylül 2008

mrb ben 29yaşında bir gencim ara sıra göğsümün sol tarafında uzun süreli bir ağrı var bu ağrı sol omuzuma sol kolumda var göğüsümün sol tarafındaki ağrı iğne şeklinde de oluyor acı veriyor.acaba kalbımden dolayı olan bir rahatsızlık ola bilirmi

Sağlık
21 Eylül 2008

mrb ben 40 yasinda bir bayanim ara sira sanki tas yutmusum gibi mideme baski yapiyor.midem bulaniyor basim donuyor omuzlarim ve kolarima vuran agrilar oluyor agzim kuruyor ve o sirada soguk terdokuyorum ama kalbimde agri olmuyor hic muayene olmadim simdiden yorumunuz icin cok tesekur ederim slm

Sağlık
15 Ekim 2008

mrblar ben 17 asındayım ve 3 gündür kalbimde kalbimin arka kısımında vede omuzumd aşiddetli bir batma agrı duyuyorum ayaga kalkamıyorum yatamıyorum o an acı cekiyorum içimde birsıkıntı bir korku hissediyorum gözümden yas geliyor ailem görse bile benimle ilgilenmiyor bu dahadaagrımı artırıyor tansiyonum dusuyo yasıma gore öksürnce kalbime bastırıyorum elimi acımasın die nefes darlıgı olusuyo hastaneyede gidelimdemiyorum aileme korkuyorum köt, biseydiyeceklerine iyikide yengem biranne bir baba gibi yorumunuzu bekliyorum sizce ne yapmalıyım

Sağlık
6 Kasım 2008

arasıra gögsüm arıyor merdiven cıkarken zorlanıym kalp grafigi cektırdim yok birsey dediler fakat panik atak varmıs

Sağlık
10 Kasım 2008

slm ben 2003 yılında bir rahatsızlık geçirdim. kalp atışım çok hızlı aynı zamanda ciğerlerim hava ile dolu ama nefes alamama hissi,soğuk bir terleme hem vücudum donuyor bir taraftan yanma hissi, gözlerim karardığını ve gözlerimin kararıp kendimden geçmişim. Ve 2,5 saat sonra kendime geldim.daha önce kalp EKG çektirmiştim sonuç olarak birşey olmadığı söylendi. Şu an 30 yaşındayım. Bana bu konuda yardımınızı ve önerinizi bekliyorum. Geçirmiş olduğum rahatsızlık hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum. Teşekkürler…

Sağlık
11 Kasım 2008

Merhaba öncelikle yanıtlarınız için teşekkürler. Benim sorunum 20 gündür genelde akşamları sağ kolumda omuzdan bileğime kadar bir ağrı oluyor. Bununla birlikte yine sağ tarafımda omurga kafes kemiğimin bitiiği yerde de ağrı var.Bu belirtiler acaba kalp krizinin belirtileri olabilirmi. Birde 2 yıldır diabet hastasıyım fakat diyetle şekerimi kontrol altında tutuyorum. hiç ilaç (şeker) kullanmadım en fazla şekerim oda bir hafta süresince 137 ye çıktı. Kontrolum altında enfazla 100 e çıkıyor. Şu an 47 yaşındayım. Yorumunuz için teşekkür ederim. İyi günler

Sağlık
1 Aralık 2008

ıyı gunler ben 32 yaşında siğara ve alkol kullanmıyan bir gencim son bir aydır sol tarafımda tam kalp hizasında hafif derecede fakat psiklojik olarak beni rahatsız eden bir ağrı ve sıkıntı yaşıyorum.ailemde ve yakın akrabalarımda kalp krızı geciren olmadı bunu kalbe bağlı olarak tanımlayabilirmisiniz saygılarımla…

Sağlık
4 Aralık 2008

41 yaşındayım tam kalbimin üzerinde bir agrı var genelde gün boyu devam ediyor ltfn bir cvp verirmisiniz

Sağlık
12 Aralık 2008

Benim göğüs ağrılarım var tansiyon hastasıyım 4-5 yıldır nefes dargınlığı var sıkıntı var baş dönmesi var gözlerim kararıyor. Sizce bende kalp krizi riski varmıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler…

Sağlık
15 Aralık 2008

merhabalar..44 yaşındayım.ara sıra alkol alıyor fakat sigara hiç içmedim..son günlerde 2 defa göğsümün ön tarafının tam orta yerinde sanki hızlı şekilde kalp atışları hissediyorum..herhangi bir ağrım yok.ne yapmalıyım..ailemde kalp krizi geçiren herhangi biri yoktur…ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim…iyi çalışmalar dilerim…

Sağlık
8 Ocak 2009

iyi günler efendim benim 1 aydır sol tarafıma yatırmayan bir baş dönmesi var ve halsizlik kalbimde son zamanlarda biraz ağrıyor sebebini öğrenebilirmiyim ne olur ben 24 yaşındayım ve daha önce hiç böyle bişey olmadı ne olabilir cevap verirseniz cok sevinirim hayırlı günler.

Sağlık
12 Ocak 2009

ben ağrımdan bahsetmek istiyorum lütfen yardımcı olun.1 ay önce başım dönmeye başladı ve su anda sol tarafıma yattığımda hemen kaldırıyor beni felaket dönüyor beyin temografisinde bişey cıkmadı nedir bu lütfen yardımcı olun bana suratımın sol tarafıda hafiften ağrıyor.şimdiden teşekkür ederim

Sağlık
20 Ocak 2009

Merhaba. 26 yaşındayım. 1,5 yıldır zaman zaman sancı hissediyorum. Doktorlar stresten kaynaklandığını söylediler. İlaç tedavisi aldım. Geçici süreyle iyileşti. Yalnız yağmurlu havada ve özellikle sabahleyin ağrı hissediyorum.
Her hangi kotu alışkanlığım yok. Hayvani yaglı yemekleri yemeyeye dikkat ediyorum.
Bende iç kanama var. Acaba iç kanamanın kalp hastalıklarıyla bir ilgisi olabilir mi?
Teşekkür ederim efendim.

Sağlık
24 Ocak 2009

18 yaşındayım herhangi bir kötü alışkanlığım da yok.. benim bazen iki göğsümde bazende sol göğsüm ağrıyor sol göğsüm ağrırken birşey batıyormuş gibi oluyor bende acaba gizli kalp olabilir mi bunun nedenlerini öğrenmek istiyorum.
Teşekkür Ederim…

Sağlık
3 Şubat 2009

18 Yaşındayım Sigara Alkol gibi hiç bir alışkanlıklarım yoktur. Son 2 gündür göğsümde igne batar gibi bi acı hissetiyorum çarpıntılarım oluyor kalp hastalığım olabilirmi lütfen bu konuda bilgilendiriniz beni tşk ler

Sağlık
15 Şubat 2009

31 yaşındayım. yaklaşık 1 senedir sol tarafıma dönük olarak yattığımda nefes almakta zorlanıybrum. bu önemli bir şey midir? teşekkürler

Sağlık
17 Şubat 2009

33 yaşındayım. Uykuda iken iki kürek kemiği arasında batan bir ağrı ile uyandım. Ağır bir ağrı idi. Öksürdüğümde ve omuzlarımı hareket ettirdiğimde ağrı biraz azalıyor sonra yine başlıyordu. Ağrıdan çok sanki batma oluyor ama derin bir batma oluştu. Sabah halen batma hissi duymaktayım. Teşekkürler.

Sağlık
28 Şubat 2009

mrb ben 22 yaşında bir bay.göğsümde arasıra yanmayla ağrı karışımı birşey oluşuyor, ve bunalum gibi bir hal oluşuyor bende. sırtımın en üst kısmında iki kemik arasına yayılan yine yanma ve ağrı oluşumu bir durum oluşuyor.çok sık mide bulantısı yaşıyorum.(özellikle aç kaldığımda)çok az da olsa kolum da da hafif yanma oluşabiliyor.acaba kalp krizi ile ilgili bir durum var mı?

Sağlık
1 Mart 2009

merhabalar.yaklaşık 3 aydır eşimin sol göğsünden sırtına vuran ağrı var önceden daha azdı şimdi 1 aydır fazlalaştığını söylüyor kramp gibi.eşimde bel fıtığıda var ve kilosu fazla kalple ilgili olduğunu düşünüyor ama bilemiyoruz gene yardımcı olursanız seviniriz teşekkürler

Sağlık
10 Mart 2009

iyi günler ben 34 yaşındayım bende ritm bozukluğu var,Beloc Zok adlı bir ilaç kullanıyorum ,bazen sağ göğsümde, sırtımda kolumda şiddetli bir ağrıyla uyanıyorum gün boyu veya bir iki gün sürüyor,acaba sorun ne,kalp atışları bazen 220 nin üstüne çıkıyor hastanede müdahele edilmeden geçmiyor, bu durumda endişelenmem gerekiyormu cevabınız için şimdiden teşekkür ederim,sağ göğsümde parmaklarımın ucuna kadar iğneleşme uyuşma oluyor..

Sağlık
24 Mart 2009

İyi günler ben 28 yaşındayım, yaklaşık olarak 8 aydır sol gögüs kafesimin bitiminde baskıya dayalı aralıkları zaman zaman dayanılmaz olacak kadar etkili olan baskı ve acı verici sancılar hissediyorum. Akciğer Filmim çekil ancak herhangi bir bulguya rastlanmadı, yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkür ederim.

Sağlık
28 Mart 2009

slm benim sol omzumla koltuk altım arasında bir ağrı oluşuyor bu ağrı kısa süreli fakat gogus kafesinin üstündeki nefes sıkısması uzun sürüyor. sanki dilim geriye doğru cekiliyormuş gibi olyor bazen de sanki nefes borumun çıkışınna plastik bir otuyormuş gibi oluyor bana cvp yazarsanız çok mutlu olucam

Sağlık
3 Nisan 2009

selam öncelikle hayırlı ve saglıklı akşamlar dilemek istiyorum. benim merak ettiğim ve korktugum konu ara sıra meydana gelen sol gögüs ile koltuk altı bölgesine iğne batırırcasına başlayıp sıklasan sancım. yani öyle bişey ki o an da nefes almak bile zorlaşıyor. beni bu konuda aydınlatır sorunumu anlamama bir nebze de olsa yardımcı olursanız sevinirim.
bu arada boyum 1,75 cm kilom 98 kg alkol ve sigara da kullanıyorum…

Sağlık
4 Nisan 2009

buraya nedense bir site acılmıs ama malesef kimsenin sorusuna cevap verilmemis. demekki bu yetersiz bir site. arkadaslar bir tıp ogrencisi olarak size sunu diyebilirim ki kalp vucudun hayat organlrından en onemli olanlarindan birdir. vucutta dinlenmeyen tek organ olmakla birlikte en guclu organdır da,dolayısıyla boylesine guclu bir organın agrıları da guclu olur (ozellikle miyokard infakt icin) her agrıyı kalp krizi olarak algılayıp kendinizi strese sokmayın.ancak bu agrılar sizi surekli rahatsız ediyorsa mutlaka bir doktora gidin ve gerekli analizleri yaptırın. bu bence en dogru secim olacaktır sizin icin. hepinize saglıklı gunler temenni ediyorum.

Sağlık
6 Nisan 2009

@kerem http://www.saglikvakti.com sağlık makaleleri yayınlayan bir sağlık sitesidir. Sitedeki hiçbir yazı doktor tavsiyesi yerine geçmez. Burda bilgiler yazılır kullanıcılar birbirlerine cvp yazarak yardımcı olmaya çalışırlar.

Sitede belirtilenleri uygulamadan önce MUTLAKA bir hekime başvurunuz.

Sağlık
26 Nisan 2009

slm nefes alırken derin nefes alırken göğsümün orta kısmında ağrı oluyor bir kaç gündür.diğer zamanlarda yok.spor yapıyorum .bebek aspirinide kullanıyorum .acaba ne olabilir basit bir üşütmemi yoksa kalple ilgilimi.birde kan sayımında trombosit sayım az olduğu söyleniyor pıhtılaşma olmazsa kalp krizi riski yokmuş .bununda cevabını alabilirmiyim.yaşım 37 her gün 1 tane bebe aspirini kullanıyorum doğrumu yapıyorum teşekkürler.

Sağlık
28 Nisan 2009

merhaba.ben 45 yasındayım.2 aydır sol gıgsumde derın nefes alınca hafıfı bır agrı var.bırde sag kolumun ıç yanı bukulen kısmı ve sol kolumun dırsekten sonrakı ellere dogru olna dış kısım hareket halınde ıkne agrı yapıyo.bunlar kalp krızı belırtısımıdır.son gunlerde cok streslıyım bunun da etkısı varmıdır.tşkr..kolay gelsın

Sağlık
29 Nisan 2009

ben 26 aralık 2008 de anjio oldum. nelere dikkat etmem gerek
yaşım 49 kilo 68 boy 1.65 cm önceden sigara kullanıyordum.
Anjio olduktan sonra kilo aldım.önceki kilom 62 yanıtlarsanız sevinirim. selamlar

Sağlık
3 Mayıs 2009

40 yaşnda bi anem war göğsnde ağrı war snr stres olduğunda nefes almaktan zorlanıo tansiyonu waar tansiyon hapı kullanıo sanki kriz geçirir gbi bilinçsz oluo düzelncede hatrlamıo ne yapmam gerekio=((

Sağlık
4 Mayıs 2009

şuan 27 yasındayım bundan 10 sene önce sadece hafif egildikçe agrı oluyordu ara ara artıyordu 1 senedir hergun kalp ve sol kolumda agrı surekli olmakta bazen şidetli bazende hafif ama surekli bi arı ile sırt tarafıma da olmaya basladı

Sağlık
15 Mayıs 2009

bn babam hafıf nefes darlıgı ve bas donmesı rahatsızlıgında bulun du yardım cı olurmusunuz lutfen cvb beklıyorum

Sağlık
20 Haziran 2009

13 yasindayim. Sol gögüsumde agrilar oluyor. Bazen asiri sekilde sikiliyorum. Basim dönüyor neden olabilir cevap beklyiroum simdiden tskurler

Sağlık
22 Haziran 2009

Slm.ben 15 yaşındayım.benim sağ ve sol göğsümde ağrıyor.sadece otururken kalktığımda başım 2 sn dönüyor.2 defa 1 sn lik şiddetli bir ağrı geldi geçti.yorulduğumda fln hiç ağrı olmuyor.aniden geliyor 10 dk dürüyor.yardım edersenis sevinirim

Sağlık
1 Temmuz 2009

ben 15 yaşındayım ve kalbimin üst tarafında çok kısa 2-3 sn.yelik bir ağrı oluşuyor ama bu ağrılar şiddetli değil mide bulantısıda var ne yapmalıyım

Sağlık
1 Ağustos 2009

35 yaşındayım sol yanım ağrıyor doğuştan elektiriklenme var ve ritim bozukluğu var tansyonum devamlı düşük.bana nasıl bir tavsiyede bulunabilirsiniz?şimdiden teşekkür ederim

Sağlık
6 Ekim 2009

yazılanları okudum bendede aynı şikayetler yani sol kolumun arkasına dogru agrı hafiften diş agrısına benzer rahatsıs edebir agrı sanki kolumu çok diklersem düzelecekmiş gibi ayrıca bu akşam iki göğsümün arasına sıkışan kısa süreli panik yaratan bir ağrı beraberinde bugün nöbetten eve döndügümde sadece göğsümden terlediğim aklıma geldi hiç olmamıştım normal tempoda yürümüştüm.malesef bunları bile bile doktora gidece durumum yok yardımcı olursanız sevinirim soluma yatıncada daralıyorum.çok erken olduğunu düşünüyorum henüz biri 19 -biri 15 açık öğretim ve lise okuyan ogullarım var.günlük yaşıyorum çevrem yok dolayısiyle.normal olarak bana yardımcı olacak hastahanede yok.

Sağlık
7 Kasım 2009

slm alyküm.benim yaklasık 1aydır sol kmolumda agrılar var zaman zaman sol tarafımada agrı vuruyor yanlız epilepsi hastasıyım bunun nedeni kullandıgım hapta olabiliri ama genede sizden yardım istiyorum sizden cvp bekliyorum zamanla sırtımda agrıyor onuda işim geregi olabilirmi diye diyorum kendime ne yapmam gerekiyor bana lütfen iletirseniz cvbınızı çok sevinirim nefesim daralıyor soguk terleme oluyor bazen günlük 2400mg hap kullanıyorum treliptal doktorumun verdigi doz olarak bana cvp verin lütfen saygılarımla teşekkürler.

Sağlık
11 Kasım 2009

slm ben 23 yasındayım su son 3 gundur bır nefes darlıgı ıle ugrasıyorum ben derın nefes alıp verdıgımde sag ğöğsüm agrıyor ve sola dogru gıdıyor yanı bır sol bır sag agrıyor ama sıddetlı degıl sıgara kullanıyordum ve sımdı bıraktım ıcmıyorum acaba 11 yasındayken bronşit gecırdım sebebı nedır cevaplarsanız mutlu olurum.

Sağlık
2 Aralık 2009

merhaba dün ablam yaşı 42 şiddetli göğüs ağrısı göğsünde şiddetli ağırlık hissi ve yine göğüs bölgesinde aşırı yanma,ateş varmış gibi hissetmiş acaba kalp krizimiy di? lütfen bilgi verirseniz sevinirim maddi sıkıntı yüzünden hastaneye gitmiyor lütfen kalp krizi olabilirmi?eğer öyleyse bilgi verin doktora gitmesi konusunda daha fazla baskı yada başka şeyler yapalım lütfen cevap verin teşekkürler……

Sağlık
8 Aralık 2009

saglıgım yerindeyken birden mide bulantısı ve soguk terleme gelmeye basladı istifra edemedim hastahaneye gittim serum taktılar bunların sebebi ne olabilir tesekkur ediorum

Sağlık
10 Aralık 2009

mrhb benimsol kolum agriyor ve uyusuyor acaba bir bilgi verbilirmisiniz tskr

Sağlık
13 Aralık 2009

nefes alirken bazen kalbimin ici yaniyor gibi oluyor neden acaba

Sağlık
28 Aralık 2009

MERHABA,
UZUN ZAMANDIR KALBİMDE ANİDEN HIZLI ATIŞLAR OLUYOR ÇOK KISA SOLUĞUMU KESİYOR NEFESSİZ KALIYORUM AMA DAHA SONRA GEÇİYOR.BUNUN DIŞINDA SOL GÖĞSÜMDE İĞNE BATMASI GİBİ SANCILAR OLUYOR AMA GÖĞÜS KAFESİMİN ARDINDA DEĞİL BARİZ GÖĞSÜMDE BU SANCILAR DAHA ÖNCE YAKLAŞIK 6 YIL ÖNCE ŞİDDETLİ ÇARPINTILAR İÇİN DOKTORA GİTTİĞİMDE BİRŞEY BULUNAMADI FAKAT BENİM ANNEM 36 YAŞIN KALP KRİZİNDEN ÖLDÜ. ŞU ARA BU SORUNLARI SIKÇA YAŞIYORUM SEBEP NE OLABİLİR?

Sağlık
4 Şubat 2010

MERHABA BEN 30 YAŞINDAYIM VE 7 YILDIR KALBİBDE AGRILAR OLUYO AMA SON 4 YILDIR ŞİDDETLENDİ KALBİM COK HIZLI ATIYO NEFESİM KESİLİYO KOLLARDA VE GÖGÜSTE ENSEDEDE AGRILAR VAR SOL TARAFIM DA UYUŞMALAR OLUYO MİGDE BULANTISIDA OLUYO KENDİMİ ÇOK HALSİZ VE KÖTÜ HİSSEDİYORUM BUNLARIN NEDENİ NE ACABA TŞKRLER.

Sağlık
23 Şubat 2010

MERHABALA BENİM SON 2 AYDIR SAĞ OMUZUM VE GÖĞÜSÜM AĞRIYOR VE İNANIRMIASINIZ KORKUYORUM DOKTORA GİTMEYE AĞRI GENELDE İNSAN SOĞUK OLIRYA O ŞEKİLDE AĞRIYAPIYOR BAZEN OMUZUMA BAZEN KOLUMA VURUYOR ÖNERİNİZİ BİLİYORUM (EN YAKUIN ZAMANDA GOKTORA GÖRÜN) DİYECEKSİNİZ . AMA KORKUYORUM ŞU AN DA YAZIYI YUAZARKEN BİLE AĞRI VAR OMUZUM DAALLAHA EMANET OLUN

Sağlık
27 Şubat 2010

eşimin göğüs altında 10cm lik bir morluk oluştu sizce sebebi ne olabilir neyapmamızlazım. geçenyıl aynısorun olmuştu akciger embolisindenşüphelenmişlerdi ankara onkolojihastanesinde yapılan testlerde birşey çıkmadı.

Sağlık
2 Mart 2010

mrb ben 17 yaşında bir kızım 1aydır sol göğsümün üstünde bi şişlik var kalbimde çarpıntı nefes darlığı sol kolda uyuşma terleme gibi belirtilerim var sizce ciddi bi sorunum olabilirmi lütfen bana yardım edin
şimdiden teşekkür ederim ..

Sağlık
2 Mart 2010

LUTFEN CEVAP VERIN…

DEDEM 45 YAŞINDA KALP KRIZI İLE OLMUŞ… BABAM 18 YIL BOYUNCA KRONIK KALP HASTASIYDI KI GEÇEN YIL 54 YAŞINDA KAYBETTIK.

BEN 25 YAŞINDAYIM GOĞSUMDE NEFES DARLIĞI HISSEDIYORUM ISTORAHAT HALINDE SOL GOĞSUMUN USTUNDE NEFES ALDIKÇA BATMA HISSEDIYORUM BU BATMA ÖKSURUK ANINDA ŞIDDETLENIYOR VE YINE ISTIRAHAT HALINDE IKEN KALBIMDE ANORMAL DERECEDE ÇARPINTI HISSEDIYORUM. KOLLARIMDA AĞRI, SOĞUK TERLEME, BAYILMA VE BAŞ DONMESI GIBI ŞIKAYETLERIM YOK.

BABAMIN DOKTORU AILEDEN BIRININ KALP KRIZI GECIRME OLASILIĞININ ÇOK YUKSEK OLDUĞUNU SOYLEMIŞTI.

LUTFEN YARDIMCI OLUN. ŞIMDIDEN TEŞEKKUR EDERIM.

Sağlık
3 Mart 2010

bhen 18 yasındayım 3 senedir bhende var böle sölenen ama bitek kusma sebeebı yok nedense agrı sızı saadlerce kalbimin usdunde hep okuyorum kusma sebebı yok agrı durunca sıkıntı girio bunturlu seyler ama spor olarak yuruyoruz gunluk en az 2 3 km haftada bir bazen 4 5 km yuremek ıı dıolar yanı sölemek istedıgım eger varsada bu rıskı azaltmak için neler yapmalıyız tek derdım bi sigara içmem baskada bişeyım yok

Sağlık
6 Mart 2010

merhabalar..ilk başta herkeze çok geçmiş olsun..(yş.28.)bir konuya açıklık getirmek istiyorum benim şikayetim yaklaşık 2 aydır göğüs.sırt ve kol ağrım var bazen göğüsümdeki ve sırtımın ağrısıyla bütünleşiyorum nerdeyse elimde uyuşmalar oluyor hem sağ hem sol kolumda da var bunun için doktora gitmekten korkuyorum…nedeni ne olabilir ??..saygılar..

Sağlık
5 Mayıs 2010

merhaba bn duygu bir aydır işte çalışıyorum 2 haftadır gösümüm yukarsında daralma varmış gibi hissediyorum nefes allırken zorlanıyorum sureklı başım dönuyo ve mıdem bulanıyo ölücekmışım gıbı hısedıyorum ne yapmalıyım daha 21 yaşındayım zor ayakta duruyorum kendımı hıç ıyı hısetmıyorum lutfen bana yardımcı olun

Sağlık
14 Ağustos 2010

bir ay önce bnde bu belirtileri yaşadım, henüz 15 yaşındayım. sol kolumda korkunç dayanılmaz bir ağrı ile birlikte uyuşma vardı.Ağrı tüm kolumu sol göğsümü sırtımı boynumu ve çenemi kaplamıştı.sanki ciyerlerimde bişey oturmuş gibi bi daralma vardı.Nabzım yükselmeye başladı. 120 ye kadar ulaştı. ardından aşırı soğuk bir terleme. yarım saat kadar sürdü. saatte 01.00 gibiydi.geçeceyini düşünüp ailemi uyandırmadım.ertesi günde uyandığmda kndimi çok yorgn hissediyordum. bütün gün sersem gibiydim.ve kalp atışlarım sürekli değişiyordu. hastaneyede gitmedim.sizce bu yaşta kriz geçirmiş olabilirmiyim. babamda 7 sene önce damar tıkanıklığı için ameliyat olmuştu aynısı bnde olabilirmi çok korkuyorm… :(

Sağlık
20 Ağustos 2010

Merhaba 27 yaşındayım uzun yıllardır sırtımda aşırı ağrılar oluyor ve yaklaşık bir senedir ağrılarım dahada arttı. Bir aydır sol kolumda uyuşma ve kalp atışlarımda hızlanma ve kalbimde ağrı var.bir haftadır kalbimin alt tarafında bir morluk var bunun sebebi ne olabilir.Cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

Sağlık
12 Eylül 2010

merhaba benımde kalbimde ara ara acı oluyor kalbim sürekli hızlı atıyor dakikada 114 gibi acaba neden olabilir kendimi bildim bileli bu ritimde atıyor acaba bir tehlikesi olabilirmi lütfen cevap yazarsanız sevinicem

Sağlık
16 Eylül 2010

merhabalar 19 yasındayım ve kalbımde çok keskın batmalar oluyo kolumda uyusukluk hissiyle çok karsılasıyorum en son yolda YÜRÜRKEN HER DAFASINDA SANIYELIK YANİ 5 SN 6 SN OLURDU AMA bu sefer 10 sn kadar sürdü acaba bunu sebebı sınırselmıdır ? yoksA kalpde bır rahatsızlık olabılırmı??

Sağlık
8 Ekim 2010

ya ben 15 yaşındayım kalbimde 1 buçuk aydır sıkışmalar iğne batıyormuş gibi daralmalar göğüs bölümünde ağrılarım oluor kalbim sıkışınca hareket edeemez hale geliyorum dinlenerek te geçmiyor gün boyunca çok yoruluorum 12 saat yattığım zmnlarda oluyor kalp ağrım geçsede baş ağrılarım baş dönmelerim oluorr sebebi ne olabilir ciddi midir acaba okulada gittiğim için hastaneye gitmek istemiyorum…???

Sağlık
25 Kasım 2010

arkadaşlar yazılarınızı okudum acil şifalar diliyorum panik atakları hiç araştırdınızmı? çoğu yorumlarda panik atak yaşayan birisinin belirtilerini gösteriyor kalp krizine benziyor panik atak araştırmanızı tavsiye ederim.

Sağlık
16 Ocak 2011

evet ben 31 yasindayim ….ben sporla ugrasan biriyim 1 aydan beri sikayet ettigim kalp rahatsizligim var iki elinizle sikistircasina bazen batmalar nefes alirken ve verirken ama bu böle olmicak ben doktora gidiyorum.

Sağlık
9 Mart 2011

ben 27 yaşındayım ve yaklaşık 8 yıldır göğüs ağrısı çekiyorum ve son zamanlarda ağrılarım sıklaştı ve 2 gündür aralıklarla devam eden ağrım var sol kolum ve göğsümde çenemde ve sol elimi bir bölümünde uyuşma var ne yapmalıyım kendimi hiç iyi hissetmiyorum yoksa evhammı yapıyorum acele cevabınızı bekliyorum tşklr

Sağlık
2 Nisan 2011

ben 19 yasındayım kalbimde iğne batma hissi oluyo daha önce ekg çektirdim bişey çıkmadı kas gelişmesimi bu durum ?

Sağlık
18 Nisan 2011

merhabalar ben 21 yasında bır bayanım 4 aydır carpıntı , bas donmelerı ,bas agrıları ve sıddetlı sol kol ve gogus agrısıyla beraber yorgunluk hıssı yasıyordum .eko cektırmıstım ancak bır seyın yok demıslerdı… son gunlerdede mıdemde bıse oturmus gıbı bır hıs var bunun yanı sıra gogsum de agrıyor,bısey yıyemıyorum cok kotu hıssedıyorum bu ne olabılır cok kotuyum lutfen cevap …

Sağlık
4 Mayıs 2011

19 yaşındaym kalbimde agrılar sıkışmalar oluyor gögsünde daralmalar sıkışmalar oluyor nefesin daralıyor midemde ve karnımda agrılar oluyor bir çok doktora gittim baştan aşagı muane oldum eko ekg tahlilleri ve birçok tahliller yaptırdım ama sonuçta hiç birşeyiniz yok dedilerpanik atak oldugumu söylediler sizce başka bi hastalıgım var mıdır cevaplarınız için şimdiden tşk ler saygılarımla

Sağlık
14 Ağustos 2011

yas 30 ama kendimi 60 gibi hissediyorum sosyal yasantim sifir bas dönemsi sersem gibiyim insanlardan kaciyorum kendime gelemiyorum az uyuyorum bunu 7 yildir yasiyorum ,son dönemde iyice arti bas dönmelerim sersem gibiyim bildigim ruh yasama hevesim kacti iyice bana cevap yazin bir cikis yolu namaz kiliyorum ama camide bile fenalasiyorum hersey üstme geliormus gibi, birde ise baslicam pazartesi nasil nasil kimse anlamiyor burda yardimm edin lütfennn…

Sağlık
7 Ocak 2012

benim sıcak nodülüm var ve sol göğsümün yan tarafına devamlı ağrı giriyo ama geçip yine giriyo bu nedir

Sağlık
16 Şubat 2012

So göğsümde iğne batar hissi veren bir ağrım oluyor. Bu bir kalp rahatsızlığı olabilir mı? Teşekkürler..

Sağlık
24 Şubat 2012

Sol tarafımda göğüsün alt tarafında sızı oluyor aynı zamanda tam ortada ve bazen sağ tarafta da oluyor, en çok solda acaba hangi organlarla bağlantılıdır.

Sağlık
14 Mart 2012

ben nazime 24 yaşındayım benim sol meme kaburga altından cereyan çarpıyormuş gibi bir ağrı oluyor. toplasan 2,3 saniye sürüyor. ağrısı dayanılmaz hemen kaldığım yere yığılıyorum nefesim kesiliyor. nedeni ne olabilir cvp bekliyorum ve bu durumdan çok korkuyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Sağlık
20 Mart 2012

ben 18 yaşındayım.son aylarda birden ortaya çıkan bir kalp ağrısıyla doktora başvurdum ve orta dereceli romatizmal bir kalp kapak hastalığı olduğunu söyledi.metaprolol diye bir ilaç verdi.ben kalp krizi geçirmekten çok korkuyorum belirtiler var.muayneden bir ay sonra tekrar ağrılar başladı doktorumu aradım ve bana korkma büyüme çağı olduğu için kemiklerde bir sorun olabilir dedi.ağrı sırtımın tam ortasında bıçak batar gibi oluyor beynimde ki sorular beni yiyip bitiriyor bu sorulara lütfen bir cevap bulun

Sağlık
21 Mart 2012

yaklaşık 3 haftadır spor yapıyorum ve p.tesiden beridir nefes darlığı çekiyorum sigara da kullanıyorum acaba fazla mı zorlanma oldu anlamadım yardımcı olabilirmisiniz

Sağlık
9 Mayıs 2012

gözlerim kararıyor ve ağrıyor özellikle sağ gözüm beynim felç geçirecek veya beyin damarlarım patlayacak gibi oluyor (göz ağrısıyla bazen) ayağa kalktımı başım dönüyor ilk baktığım nesnenin üzerinde sarı bir ufak renk görüyorum sağ göğüs kafesim sıkışıyor ve kalbime vuruyor nefes almakta zorluk çektiğim anlar oluyor vucüdumda halsizlik var bedenim ruh gibi dilim damağım kuruyor devamlı su içme isteği oluşuyor ve gerekiyo rsol elim özellikle sol üç parmağım ve elimin alt kısmı uyuşuyor o an elimdeki o kısımda hiç bir şey hissetmiyorum ayaklarım çok kaşınıyor özellikle alt kısmı kabarık kabarık oldu son zamanlarada arasıra akşamları azda olsa burnumdan ve boğazımdan kan geliyor daha önce 1999 depreminden önce hapatit geçirmiştim benim neyim var veya nereye gide bilirim hangi bölüme

Sağlık
25 Haziran 2012

ben 14 yaşındayım kalbimin alt tarafında son 2haftadır ayrı oluşuyor bu nedemek oluyor.

sultan
8 Ağustos 2012

39 yaşında bir bayanım 15 ay önce ASD kapatması geçirdim.ara ara srtım ağrıyordu fakat bugün aniden şiddetli bir şekilde 15 dakika kesintisiz sırtım ve kalbim çok ağrıdı ve baygınlık hissi vardı sonra yavaş yavaş ağrı azaldı.şimdi iyiyim.ne olmuş olabilir lütfen yardımcı olurmusunz

murat
14 Eylül 2012

arkadaşlar başımızdan geçen bir olayı sizlerle paylaşarak yarıdımcı olmak istedim.babam 14 kasım 2011 tarihinde sol kolunda uyuşma, baş agrısı ve halsizlik şikayetiyle gaziantepteki devlet hastanseini ggitti , hastanede sıra beklerken birden kalbi durdu acil doktorları tarafından yapılan mudahaleyle tekrar kalbi çalıştırıldı, ancak arada geçen zamanda beynine oksijen gitmediği için bizim tahminimize göre 7 dakika,doktorların ilk teşhisine göre 10 dakikadan fazla havasız kaldı.kendisi hemen yoğun bakıma alındı ve bu ünitede 31 gün tepkisiz olarak yattı. bu süreccin ne kadar zor olduğunu ancak yaşayan arkadaşlar bilir ve allah yardımcıları olsun. ilk bir kaç saat içinde kardiyolog tarafından bakıldı kalbinin bir kısmının öldüğü tekrar kendini yenilemesinin imkansız olduğu ve kapakları tutan liflerin bir kısmının cok az iş gördüğünü söyledi ve 1% şansı oldugunu söylediğinde dünyamız yıkıldı. uzun bir bekleyiş olabilecegini belki sonucun olumsuz olacağını söylediler. her gün düzenli olarak onu ziyaret ettik doktorlar bu süreçte cok yardımcı oldular ve her girşimizde o bizi duymasada ona moral verdik dua ettik onunla konuştuk.doktorlarla her görüşmemizde hep aynı cevabı alıyorduk “en son haliyle aynı” diye sanki hiç ilerleme olmuyor gibiydi.netten cok araştıyorduk bizimle aynı durumda olanlar varmı diye bazı arkadaşalar çok güzel bilgiler vermişler yararlı ama çoğu bilgi paylaşımı yetersiz böyle konularda herkes basından gecenleri yada dogru bildiklerini lütfen sitelere yazssın bunlara umut bağlayan arkadaş çok var bizim gibi. günler hep böyle geçti süreç çok yavas ilerledi hiç hareket yoktu bir kıpırtı bile öylece yatıyordu. her görüşmede dün bir kriz geçirdi dün ateşi yükseldi akcigerleri pislik atıyor denildi (bu arada suni solunum cihazına bağlı onunla nefes alıp veriyordu) trakostami yapıldı gırtlaktan, sürekli kalp ve beyin ilaçları veriliyordu epilepsi nöbetleri geçiriyordu,ama hiç hareket yoktu doktorlar müdalede yapmadan önce biz netten araştırıyorduk ve onlar bir operasyon yapacakalrında biz az bir bilgide olsa onları anlamaya çalısıyor ve izin veriyorduk. umutlar hergün azalarak 31 gün böyle geçti.31 . gün sabahı kardeşim babamın yanına girdiğinde suni solunum cihazının cıkarıldıgını görmüş doktorlar gece artık kendi nefes almaya başladığını söylemişler nihayet dualarla umutla uzun bir bekleyiş ve sabırla bişeyler olmaya başlamıştı allaha şükür bi kaç gün sonra gözünü actı ama hiç birsey yapmıyordu boş bakışlar vardı bir hafta böyle sürdü sonra yanına girdigimizde gözünü başka yönlere bakmaya kafasını cevirmeye çalışıyordu bi süre sonra kendine yavaş yavaş gelemey başladı ilaçları azaldı sıvı almaya başladı agızdan derken kucuk kırıntı yemekler vermeye başladık süreç böyle sürdü gitti bi kac hafta sonra hastaneden cıkardık simdi duzenli olarak kalp doktoruna gidiyoruz. bugun 14 eylül2012 babam bazı aksaklıklarla hayatına devam ediyor mesela yürüme ve dengede durma zorlugu cekiyor konusması bozuk bazı seyleri anlamıyor yada hatırlamıyor,kalbinde bir kac damarda tıkanıklık var biraz daha kenidne geldiğinde bypass olması gerekecek, hala süreç devam ediyor ve işallah daha uzun yıllar bizimle bereber. son olarak en buyuk cefayı hala çeken anneme,kardeşlerime,eşime,oğluma,bizim yanımızda olan akrabalara ,dostlara ,gaziantep primer hastanesi yoğun bakım daki doktor ve çalışanlarına(yogun bakım hemşileri ve bakıcıları), babamın kalp doktoru kardiyologa (isimlerini veremesemde) çok teşekkürler. ALLAH herkesin yardımcısı olsun.

serkan
3 Mart 2013

Bu ne biçim anlatma sekli kardesim ? Betimleme yapmayamı çalıstınız bilmiyorum ama böyle hislere kapılmış insanları etki altında bırakarak psikolojik olarak etkiliyorsunuz. AYIPTIR !

g. gizem
26 Kasım 2013

İyi günler diliyorum. Benim hemen hemen hergün sık aralıklarla sol göğsümde kalbim ağrıyor. sol koluma ve koltuk altına , sol omuz ve boynuma , sırtıma vuran ağrılarım oluyor. Bazen de uzun bir süre yorulduğum zaman bağrımda çok şiddetli ani basınçla gelen ve acı hissediyorum. ne yapabilirim. Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

yasınızı yazmamış olmanız cevabimizi etkiliyor. Durumunuzdan bir tür akciğer rahatsızlığı çektiğiniz anlaşılıyor. goguslerinizin büyük olması yada büyüme çağında olmanız da bu tür ağrılara benzer ağrılar yapabilir. bizim tahminimiz akciger rahatsızlığı çektiğiniz yonundedir.

Gökhan süzen
27 Ocak 2014

Methabalar Sayn hocam arada basim dönüyor ve Sol kolum

Agriyor cok digil tipki felcli gibi oluyorum basim cok agriyor

Sol bacagim ayni sekilde ve basim asiri derece de olmaya basladi Sizce bunun belirtileri kalp krizimidir tsk,ederim

tamer
16 Şubat 2014

Göğsümün tam ortasında sanki damar atıyo nedir acaba

TAYFUN
12 Nisan 2014

Merhaba ;
Benim sorunum şu Haftada 1 gün 1 saat halı saha maçı yapıyoruz ve maç yaparken sağ yada sol omzum müthiş şekilde ağrı yapıyor ve kalbimin üst kısmına sürekli bişey batıyor bu bir kaç gun devam ediyor.
Ben muhasebeciyim sürekli oturarak çalıştığımız için bu spormu bana ağır geliyor yoksa bahsettiğiniz gibi bir kalp krizi olması riski taşıyormu merak ediyorum bilgilendirirseniz çok sevinirim
iyi çalışmalar
Saygılarımla

Durumunuzun anlaşılabilmesi için mutlaka tetkik edilmelidir. Ancak sağ yada sol omuzun ağrıması, batma hissi kas sıkışmasını çağırıştırıyor. kalp krizi belirtilerinde ağrı yüzeysel değil derin ve dolgundur. Sıkma şeklinde göğsü sıkıştırır. çoğunlukla ağrı kola doğru yayılır. hareket etmek ağrı hissini fazlaca etkilemez. Geçmiş olsun.

zeki
16 Mayıs 2014

Arkadaşlar acizane bişey diyeceğim, ” bende kesin kalp krizi belirtisi var diyemeyeceğimiz gibi,Bende kalp krizi belirtisi yok ” da diyemeyiz..Ama her ihtimale karşı detaylı tarama yaptırmalıyız diye düşünüyorum.Namaz da kılın çünkü Namaz huzur verir.

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kulağa Böcek Kaçması
Güneş Yanığına Karşı Önlem Alın
Alkol Zehirlenmesi
Gıda Zehirlenmesi
Hafif yaralar
Böcek ıssırıkları ve böcek sokması
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.