Sitede Arama Yapayım
Diğer Konulara Bakayım
Son Yayınlananlar Nelerdir?
Yorumları Okumak İsterim

Kalp krizini önlemek için;

Kan basıncınızı kontrol edin,

Toplam kolesterol seviyelerinizi kontrol edin. Kolesterol kontrolüne yardımcı olmak için doktorunuz statin grubundan ilaçlar yazabilir,

Eğer içiyorsanız sigara içmeyi bırakın,

Meyve ve sebze bakımından zengin, az hayvansal yağ içeren diyetler uygulayın,

Şeker hastalığınız varsa mutlaka kontrol altında tutun,

Fazla kiloluysanız kilo verin,

Kalp sağlığınızı korumak için her gün ya da haftada birkaç kere yürüyerek ya da diğer egzersizlerle vücudunuzu çalıştırın (Fakat önce kalp hastalıkları uzmanınıza danışın.),

Stresten uzak durun gerekirse bunun için profesyonel yardım alın (yoga, meditasyon, psikiyatrist vb),

Eğer kalp krizi için bir ya da daha fazla risk faktörü taşıyorsanız kalp krizini engellemeye yardımcı olması için aspirin8 alıp almamanız konusunda doktorunuza danışın.

En önemlisi bu yukarıda yazdıklarımı klasik doktor lafları olarak algılamayın! Unutmayın; etrafınız, bir çok hızlı yaşayıp! genç yaşta kaybedilen insan yakınları ile dolu!

Bir kalp krizinden sonra dikkatli bakım, ikinci bir kalp krizi riskini azaltmak açısından önem taşımaktadır. Genelde yavaş yavaş normal bir yaşam stiline dönmenize yardımcı olmak için kardiyak rehabilitasyon programları önerilmektedir. Doktorunuzun önerdiği egzersiz, beslenme ve ilaç tedavisini düzenli uygulayın.


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  selam bende son zamanlarda cinsel isteksizlik mevcut sebebini hala kendimde çözemedim aslına bakarsanız sebep bende çok olduğundan hangisinin etken olduğunu çözemedim sitress deseniz diz boyu kolestorol 650 sigara ortalama ben 3 paket diyorum ama arkadaşlara ikramda ediyorum bunun içinden düzensiz beslenme çok kuru gıda alışkanlığı mevcut akşamları erken uyusamda saatlerce yatsamda sabah kalktığımda hiç uyumamış gibi yorgun oluyorum her seferinde bu konular aklıma geldikce tamam sigarayı bırakacağım düzenli ve yeşil ağırlıklı gıda tüketimi yapacağım diyorum ama her sabah kalktığımda aynen devam ediyorum eskiden sabaha kadar s…ks yapardım yorulmak bilmezdim defalarca ve her pozisyonda uygulardım ama şimdilerde bitsede yatsam diyorum ne yapmam gerekiyor bana bu konu ile alakalı ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  Sağlık

  Slm;

  Benim de son günlerde kafamın arka tarafı,ense ve başımda ağrı başladı. Sebebini bilmiyorum ama kendimde bir isteksizlik yorgunluk halsizlik var. Acaba diyorum kolesterol mu yoksa başka bir şey mi? Bilgi verirmisiniz.

  Sağlık

  slm iyi günler sizden sormak istedigim benim aksam kalp le sorun yasamam zanki igne batiyormus gibi sikisma nefes darligi 10 ,15 dakika sürdü ama yatakta sanki bicaklanmis gibi yatamadim sirt üstü veya düz yatamadim cok felaket sanci vardi bundan önce iki ay önce geldi ayni böyleydi ama bende uyusma öksürük vb seyler yok benim yakin birisine sormustum o dediki yel girmistir yani ceyran da kalmisin dedi acaba ondan olabilirmi cevap e mail olarak gönderirseniz sevinirim saygilar.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Topuk Çatlaması
Yağlar
Farenjit
KULAK AĞRISI
Afazi
B6 Vitamini
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.