KALSİYUM İÇEREN YİYECEKLERkalsiyum-iceren-yiyecekler

Yapılan bilimsel çalışmalar kalsiyumun kilo vermede etkili olduğunu göstermiştir. Günde üç defa süt ürünlerini tüketenlerde kemik erimesi riskinin azalmasına ek olarak kilo vermede de fayda sağlandığı çalışmalarla tespit edilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ancak yapılan söz konusu bu araştırmalar sadece süt ürünleri ile gerçekleştirilmiştir. Protein ve kalsiyum arasında sinerjik bir ilişkinin varlığı göze çarpmaktadır. Karalahana gibi diğer kalsiyum yönünden zengin besinlerin tüketilmesi aynı etkiyi yaratmamaktadır.

Bununla birlikte, herhangi bir biçimdeki kalsiyum vücudunuz için iyidir. Kalsiyum yönünden zengin besinlerden bazıları şunlardır:

 1. Peynir
 2. Yoğurt
 3. Süt
 4. Sardalya
 5. Ispanak, lahana ve şalgam gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler
 6. Sütlü mısır gevrekleri
 7. Takviyeli portakal suyu
 8. Soya Fasulyesi
 9. Güçlendirilmiş soya sütü (Tüm soya ürünleri iyi bir kalsiyum kaynağı olmadığından dolayı alınan ürün etiketlerinin kontrol edilmesi önemlidir.)
 10. Zenginleştirilmiş ekmek, tahıllar ve waffle

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  ya benim bi türlü boyum uzamıyor arkadaşımın uzun benim degil yaşımı küçük gösteriyom 7 ye gidiyom süt peynir et hamur işi boyu uzatır tavsiye ediyam

  Sağlık

  benim boyun 1.46 ve 4 de gidiyorum yarın 11 yaşıma giricemboy uzunluğu ve kısalığı anne baba annanne…. gibi kişilerden gelir(sülaleden)herkez beni 7 ye gidiyo zannediyo

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Su Kaybına Dikkat Etmek Gerekir
Prostat Bezi Büyümesi Önlenebilir mi?
Arı Poleni Neye İyi Gelir
Çok Fazla Karpuz Yemenin Zararları
iştah kesiciler
Buğday İntoleransı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.