KANSERİN SEBEPLERİ

Kanserin sebepleri tam anlamıyla ortaya çıkmamıştır. Fakat kanseri meydana getiren birçok etken bilinmektedir. Bunların bilinmesi korunma bakımından önemlidir. Kansere sebep olduğu bilinen etkenler şöyle sırlanabilir:

Kalıtım: Bazı ailelerin birçok ferdinde kanser görülmesi hastalığın kalıtım yoluyla geçmesi konusunda düşüncelerin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Ancak günümüze kadar kesinlikle ispatlanmış değildir. Bu yol tek başına bir rol oynamadığı, doğuştan istinadın yanında başka etkenlerin de yanında bulunması gerektiği bilinmektedir. Yalnız anne rahminde, çocuğun teşekkürü esnasında başka organlara ait hücrelerin bir başka doku içerisinde kalması mümkündür. Bu artıklar ileride bir ur meydana getirebilirler. Daha önceki nesillerde kanser görülmesi ailenin diğer fertlerinde de kanser olacağı anlamana gelmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Hormonlar: Hormonlar vücut fonksiyonun ve metabolizma olayının düzenli bir şekilde cereyanını temin eden özel organların salgılarıdır. Vücutta meydana gelişleri belirli bir düzen içindedir. Bunların karışıklıkları bazı kanserlerin meydana gelmesinde veya büyümesinde etkilidir. Hormonların etkisi olan kanserin başında meme ve cinsel organlara ait kanserler gelir.

Dış etkenler: İnsanların etkisi altında kaldıkları bazı etkenler kanser oluşumuna ortam hazırlayabilir. Bu dış etkenler mekanik, fiziksel ve kimyasal olarak üç gurupta toplanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Göz Ağrısı ve Nedenleri
Prezervatif
Kas Gevşetici Doğal Çözümler
Ayak Kireçlenmesi
Yumurtanın faydaları
Her Göğüs Ağrısı Kalp Krizi midir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.