KANSERİN UYARICI İŞARETLERİKanserin Uyarıcı İşaretleri

Vücudunuzun normal işleyişini ve durumunu bilmeniz kanserin belirtisi olabilecek herhangi bir değişiklik olup olmadığına ilişkin bilgi verecektir. Eğer devam eden, açıklanamayan ya da sıra dışı herhangi bir belirti varsa bunun için doktorunuza görünmeniz önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Her zaman kontrol etmeniz gereken bazı belirtileri vardır. Kontroller için doktora gitmeye üşenmeyin. Çünkü kanser ne kadar erken teşhis edilirse tedavi edilme olasılığı o kadar yüksektir. Zaman israfı olmayacaktır.

Kanserin sık görülen belirtileri şunlardır:

  • Açıklanamayan kanama
  • Açıklanamayan kilo kaybı
  • Bir yumru veya şişlik
  • Açıklanamayan ağrı

Bu belirtiler kanserin dışındaki başka şeylere de ait olabilir. Ancak, yine de emin olmak için vakit kaybetmeden doktora gitmekte fayda vardır.

Eğer söz konusu belirtiler için zaten doktora gitmiş ve bir tedavi almış olmanıza rağmen hala geçmemişse, tekrar gitmeniz gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Siroz
Kangren
İğne Biyopsisi Nedir? Niçin ve Nasıl Yapılır?
Kulak Kaşıntısı
İmpetigo Tedavisi Nasıl Yapılır?
Amiloidoz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.