Vücutta kan miktarının normalin altında azalmasına kansızlık denir. Buna ve diğer bazı hastalıklara bağlı olarak bunun neticesi kanda demir eksikliği oluşur, kandaki bu demir eksikliğine bazen aşırı yorgunluktan düzensiz beslenmekten kan yapımında görev yapan bazı hücrelerden kaynaklandığı da söylenmektedir.

Tedavi:

Et, süt, yağ ve bal gibi gıdaca maddeleri tüketmek. Dinlenmek aşırı yoğunlukta çalışmamak istirahat etmek, eti süt ile birlikte kaynatıp pişirip yemek.

Sponsorlu Bağlantılar

Yaş üzüm hem çok faydalı hem demir eksikliğine birebirdir, çekirdeği çıkarılarak yenirse tesiri fazla olur. Kurutulmuş üzümlerden kara olanı yani siyahı daha çok enerji verir ve kandaki bazı eksik ve kendini yenilemekte zorlanan hücrelere doping yapar.

Genellikle hamile kadınlarda sık görülen demir eksikliği için düzenli doktora müracaat edilmeli bunun neticesinde verilen hapları uygulama şekline göre kullanılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Lavman
Öksürük Nasıl Geçer Ne İyi Gelir
Sinir Ağrısı
Baş Ağrısı
GDO İçeren Ürünler Nasıl Anlaşılır?
Elma Sirkesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.