KARAÇAM ARABİNOGALAKTAN
Karaçam arabinogalactan karaçam ağacının kabuğundan üretilen bir karbonhidrattır. İlaç yapmak için kullanılır.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Abies gmelinii, AG, Ara-6, Arabinogalactam de Alerce, Arabinogalactan, Arabinogalactane de MELEZE, Arabinogalactin, Diyet Lif, Gmelinii, karaçam, karaçam Gum, karaçam ağacı, Larix, Larix dahurica, Larix desidua, Larix europaea, Larix gmelinii, Larix occidentalis LCH, Moğol karaçam, Moğol Larchwood, Pinus Larix, Çözünür Lif, Stractan, Batı karaçam, Batı karaçam Arabinogalactan, Ahşap Sakız, Ahşap Şeker.
FAYDALARI NELERDİR?

Sponsorlu Bağlantılar

 • Soğuk algınlığı,
 • Grip,
 • Karaciğer hastalığı,
 • Yüksek kolesterol,
 • Kulak ağrısı (otitis media),
 • HIV / AIDS
 • Kanser tedavisi,
 • Diyet lif takviyesi,
 • Bağışıklık sistemi,
 • İnflamasyon

KARAÇAM ARABİNOGALACATON NASIL ETKİ EDER?
Karaçam arabinogalactan fibröz bir üründür. Sindirim sistemindeki yararlı bakterileri (Lactobacillus) artırarak sağlık açısından yararlı olmaktadır. Karaçam arabinogalactan bağışıklık sistemini uyarır ve büyüyen karaciğer kanser hücrelerini önlemeye yardımcı olabileceğine dair bilgiler de vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

GÜVENLİ Mİ?
Kısa vadeli ve uygun şekilde kullanıldığında karaçam arabinogalactan muhtemelen güvenlidir. Şişkinlik ve bağırsak gazı (gaz) gibi yan etkilere neden olabilir.

 • Hamile veya emzirenseniz
 • Bir organ nakli alıcısı iseniz bu ürünü almayın. Çünkü organ naklinin reddedilme riskini artabilir.
 • Multipl skleroz gibi bir bağışıklık sistemi bozukluğu (MS), lupus (sistemik lupus eritematozus, SLE), romatoid artrit (RA) veya otoimmün bir hastalıktır varsa kullanmayınız.

İLAÇLA ETKİLEŞİM
Immün sistemi (bağışıklık sistemini baskılayıcı) azaltan ilaçlar
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşimi olabileceğinden dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.
Karaçam arabinogalactan bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Bağışıklık sistemini artıraran karaçam arabinogalactan ile bağışıklık sistemini azaltan ilaçların alınması bu ilaçların etkinliğini düşürebilir.
Bağışıklık sisteminin azaltan bazı ilaçlar azatioprin (Imuran), basiliksimab (Simulect), siklosporin (Neoral, Sandimmune), daklizumab (Zenapax), muromonab-CD3 (OKT3, Orthoclone OKT3), mikofenolat (CellCept), takrolimus (FK506, Prograf ), sirolimus (Rapamune), prednizon (Deltasone Orasone), kortikosteroidler (glukokortikoidler) ve diğerleridir.
KARAÇAM ARABİNOGALAKTAN DOZAJ
Uygun doz karaçam arabinogalactan kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Bu zamanda, karaçam arabinogalactan için uygun bir aralık belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda faydalı olabilir, aklınızda bulundurun. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin, kullanmadan önce eczacı veya doktorunuza danışınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
FOSFATİDİLSERİN
ANTİOKSİDANLARIN ÖNLEDİĞİ 7 SAĞLIK SORUNU
Beta Karoten
Üzüm Çekirdeği Kapsülü
KADİFE FASÜLYE (COWHAGE)
TRİCHOPUS ZEYLANİCUS
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.