Karaciğer Yağlanması’nın Belirtileri Nelerdir?

Karaciğer yağlanmasının ne yazık ki gözle görülebilecek herhangi bir net belirtisi bulunmamaktadır. Fakat hastalık olan kişilerde çeşitli zamanlarda karın bölgesinin üst tarafında dolgunluk hissi, gün içerisinde yorgunluk, bitkinlik, halsizlik ve kısa sürede yorulma gibi bulgular görülebilmektedir. Sayısı çok az olmakla beraber bazı vakalarda ileri karaciğer yağlanması olduğu zaman kişilerde durup dururken kaşıntı, iştahsızlık durumu, sarılık ve mide bulantısı görülebilir. Yukarıda saydığımız belirtilerin dışında eğer kişide yağlanmaya bağlı olarak herhangi bir büyüme oluşmamışsa fizik muayne ile karaciğer yağlanması teşhis edilemeyebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Romatizma
Cinsel Organ Sivilceleri Nasıl Önlenir?
Analiz ve diyet programları
DİZDE ÇITIRDAMA, KIKIRDAMA, TIKIRDAMA, SES GELMESİ
Parkinson Hastalığı
Horlama Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.