Karaciğer Yağlanması’nın Nedenleri Nelerdir?

Karaciğer yağlanmasının temel nedeni aslında kişinin hayatında yaşadığı düzensizlikler kabul edilebilir. Sürekli ve yoğun miktarda alkol tüketimi, aşırı fazla kilolu olunması, diyabet hastalığı, çok hızlı sürede kilo alıp verme durumu, wilson rahatsızlığı, hastalıklar neticesinde çok uzun süre parenteral yani damardan alınan ilaçlar ile beslenme, normal seviyesinin üzerinde A vitamini kullanma gibi durumlar zamanla karaciğer yağlanmasına neden olabilmektedir. Bunun dışında çeşitli ilaçların da sürekli kullanımının karaciğerde yağlanmaya neden olduğu bilinmektedir. Bunlar; kortizon bulunan ilaçlar, amiodaronlar, taliumlar, östrojenler ve tamoksifen grubu ilaçlardır. Çeşitli cerrahi operasyonlar sonrada yan etki olarak karaciğer yağlanması görülebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kuru Deri ve Keratosis Pilaris
Kanamalar
AYURVEDA BİLİMİNE GÖRE BEDEN TİPLERİ
Bedava Serinleme
Anemi Nedenleri
Anevrizma
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.