Türkiye’de birçok alanda ilklere imza atarak binlerce hastanın hayatını kurtarmış ‘Hocaların Hocası’ Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, “Hocaların Hocası’ndan Bilimsel Gerçeklerle Kilo Vermenin ABC’si / Karatay Diyeti” adlı kitabında beslenme ile hücresel/hormonal fonksiyon bozuklukları arasındaki yakın ilişkiye odaklanarak kilo vermenin ABC’sini öğretiyor, hiç zorlanmadan zayıflamanın ve zayıf kalmanın sırrını açıklıyor.

Mesleğe 50 yılını vermiş olan Prof. Dr. Karatay, dört farklı kıtada hekimlik yaptı, gezdi, gördü, farklı ülkelerin beslenme alışkanlıklarını gözlemledi. Sonuçta Türk insanı için ‘en uygun’, ‘en iyi sonuç’ veren diyeti geliştirdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Prof. Dr. Karatay, kendi adını verdiği bu diyetin eksiksiz uygulanması durumunda başarı şansının yüzde 100’e yakın olduğunu vurguluyor. Kitabında hem zayıflama konusunda doğru bilinen yanlışları anlatıyor hem de kronik hastalıklardan korunmanın basit formülünü açıklıyor.

Yıllardır yasaklanan sağlıklı gıdaları da (kırmızı et, balık, süt, peynir, yoğurt, tereyağı, yumurta, pastırma, kuru fasulye ve turşu, sebze ve meyve, kuruyemişler) bilimsel gerçeklerle serbest bırakıyor.

Kitabın bölümleri

1. Karatay Diyeti ile genç kal uzun yaşa
2. Neden spor yapmadan sağlıklı yaşanmaz?
3. Bütün yağlar zararlı mı?
4. Her gün iki yumurta
5. Kolesterol terörü
6. Kırmızı et sağlıklıdır
7. Fındık, fıstık çıtır çıtır, hem kan yapar, hem ısıtır
8. Efsane diyetler
9. Bir haftalık örnek mönü
10. Pratik yemek tarifleri
11. Karatay Diyeti’nin özeti
12. Karatay Diyeti’ni uygulayanlar ne diyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Karatay diyet listesi ile ilgili ayrıntılara girmeden önce sağlıksız ve diğer yabancı ülkelerde hazırlana kendi damak tadımız ve beslenme alışkanlıklarımız göz ardı edilerek yapılan diyet listelerinin nederece başarılı olduğu ve kilo verme konusunda bizlere yarar sağlayamayacağının bilinmesi gerekir. Kolesterol şikayeti olanlar için düzenli ve yeterli miktardaki kolesterolün insan sağlığı açısından önemi oldukça açık ve göz ardı edilmemeli.

Karatay diyeti adıyla son günlerde adından sıkça söz ettiren Pro. Dr, K, Canan EFENDİGİL KARATAY Yarım asırlık çalışmalarını bir çok ülkede yaparak karatay diyeti kitabını yayınladı. Türk sofrası ve damak tadı gözardı edilmeden bizlere en uygun şekilde karatay diyeti hazırlandı. Prof. KARATAY Yaptığı çalışmalar neticesinde hazırladığı karatay diyet listesi ile kilo vererek zayıflamanın yüzde yüz oranında olabileceğini söylüyor. Karatay diyeti kitabı sayesinde Zayıflama ile ilgili olarak bilinen yanlışların ve sebep olduğu hastalıklardan kaçonmanın yollarını anlatıyor. Karatay diyeti alışılagelmiş diyet listeleri gibi belirli ölçüler dahilinde değil kendi mutfağımız ve beslenme alışkanlıklarımızla doğru şekilde beslenmenin anayasasını tekrar yazıyor.

Kilo verip daha sağlıklı bir yaşam sürmek ve aynı zamanda strese girmek istemiyorsanız kesinlikle Prof. karatay tarafından hazırlanan karatay diyetiyle birlikte diyet yapmanın anayasası ve doğrularını tekrar öğrenmeiniz mümkün. Karatay diyeti kitabı ile Diyet hakkında bildiklerinizi unutarak yeniden doğru bir şekilde kilo verme ve diyet yaparken stres yaşama gibi sorunlardan uzak kalmak mümkün.

Karatay diyet kitabi ile birlikte vücut enerjiniz hiç düşmeyecek metabolizma hızı daha düzenli olacak bu şekilde hastalıklara yakalanmadan en iyi şekilde fazla kilolarınızdan kurtulma imkanı bulacaksınız. Karatay diyeti kitabı ile ilgili olarak diyet ve diyet ürünleri sektörü kendisini gözden geçirmeli ve halkın sağlğının söz konusu olduğu durumlarda kendilerini kontrol etmeleri gerekliliğini hatırlatacaktır.
Karatay Diyeti
Prof. Dr. M. Canan Efendigil Karatay
Hayykitap
Fiyatı: 12 TL

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    seren sönmez

    Sn.Prof.Canan Efendigil Karatay size bir anne olarak nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.Şöyleki oğlumun beslenmesine lise çağına kadar gerekli özeni göstermeme rağmen kendisinin dışardan(hamburger,cips,kola gibi) sağlıksız beslenmesi nedeniyle 30 yaşlarında kan değerlerinin(triglesrit’nin 400 civarında çıkması üzerine doktorunun diyet yaparak sağlıklı beslenmesi gerektiği) yükselmesi bunun düzelmesi için doktor tavsiyesi gereği sizin kitabınızda yer alan önerilerinize uyarak 2 aylık bir diyetten sonra kan değerlerinin,stresinin ve kilosunun normale dönmesi nedeniyle size bir anne olarak minnet duyduğumu bilmenizi isterim.iyiki varsınız bu vesile ile saygı sevği ve hürmetlerimi sunarım.
    oğlumun fazla kilolarından kurtulması.Sürekli hamburger,cips,kola, çikolata ve buna benzer bütün zararlı yiyeceklerden, sizin kitabınızda yer alan önerilerinize uyarak beslenmesine dikkat etmesi, spor yapması stresiz yaşam sürmeye başlaması(resmen sabah akşam terör estiriyordu) TLİGRESİTİN 400 den 120 düşmesi beni bir anne olarak nasıl mutlu ettiğini anlatamam size çok teşekkür ediyorum.İyiki varsınız iyiki kitabınıza ulaştık. saygı ve sevgilerimle

    ESMA ERDEN

    merhaba arkadaşlar ben dukan diyetine 17 mayısta başladım. 10 gün atak aşamasını uyguladım ve 3,5 kg verdim.şu anda seyir aşamasındayım sanki 1 kilo almış gibiyim sebzeye başladığım için olsa gerek ama yılmadan 60 kiloya düşmeye kararlıyım şimdi kendim için özel menüler hazırlıyorum.sizce bu aşamayı kaç gün uygulayayımki istediğim kiloya düşeyim. ben çalışan birkişi olduğumdan ve saatlerimden dolayı spor yapamıyorum.ama çalıştığım yerden ototbüs için yaklaşık 15 dakika yürüyorum akşam eve gelince mekik çekiyorum.sporum bu.bu diyeti uygulayan arkadaşlara başarılar diliyorum.yılmak yok yaza fit bir vücutla girmek istiyorum.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
diyet ipuçları
dilara koçak iyi yaşam günlüğü 2010
Akşam 8'den Yatana Kadar Yemek Yenmez
Protein diyeti
Mayo clinic diyeti
Vejetaryen Diyetinde Protein Alımı Nasıl Artırılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.