KARGA OTU VE ÖNEMİ
Doğada lüzumsuz bir şey yaratılmadığının ispatı olması yönü ile karşımıza çıkıyor karga otu. Belki ismini dahi duymamışsınızdır. Genel bağlamda ülserli alanlarda etki gösteren karga otu, çuha çiçeğigiller ailesine mensup olan 50 ile 100 cm.ye kadar boylanabilmektedir. Karga otu genelde nemli yerleri sevmekte ve genelde ormanları tercih etmektedir. Karga otunun kırmızı ve pembe çiçekleri bulunmakta olup, toplanması genellikle haziran ve ağustos aylarında yapılmaktadır. Birçok türü bulunan karga otunun Lysimachia atropurpurea, Lysimachia mummularia ve Lysimachia vulgaris gibi türleri sıklıkla kullanımda tercih edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazımızda karga otunun şifalı yönlerini sizlerle paylaşacağız. Yararlı olması temennisi ile…

FAYDALARI NELERDİR?

  • İshali önler.
  • Yaralara iyi gelir. Kaynatıldıktan sonra elde edilen lapası yaraların üzerinde kullanılır. Bu sayede yaraların iyileşmesine yardımcı olur.
  • Basur(hemoroit) için şifalı bir bitkidir. Şifalı olabilmesi için kaynatılıp suyu ile pansuman yapılmalıdır.
  • Ateş düşürücüdür.
  • Balgam sökücüdür.
  • Ağız içi yaralar için tercih edilen bir bitkidir. Bunun için balla tatlandırılarak ağızda gargara yapılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
ISPANAK ŞİFA DAĞITIYOR
Ihlamur
Deve Dikeni
Mısır Püskülü
Aloe Vera
Balın Mide ve Böbreklere Faydası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.