KARIN GERME
Bir tür estetik ameliyat olan karın germe işlemi son dönemde hem kadın hem de erkekler tarafından yoğun şekilde tercih edilmektedir. Daha çok kadınların rağbet gösterdiği bu estetik ameliyat karın bölgesinde sarkma ve gevşeme olan kişiler ile bu bölgede yağ fazlası bulunan kişilere yapılmaktadır. Bu çirkin görüntüden rahatsız olan kişiler bu durumdan kurtulmak için estetik cerrahi uzmanlarına başvururlar.

Karın germe ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılan bir işlemdir. Mutlaka uzman bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Bu estetik ameliyat yaklaşık olarak 2-3 saat kadar sürmektedir. İşlem sırasında göbek deliği altında kalan sarkık dokular çıkartılarak, göbek deliği üzerinde bulunan ve gergin duran doku gerilip düzleştirilir ve daha güzel bir görünüm kazandırılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tek başına yapılabileceği gibi halk arasında yağ aldırma diye bilinen liposuction işlemi ile birlikte de yapılabilir. Bu esnada hem karın gerilir, hem de karın bölgesinde yer alan fazla yağ dokusu alınır.

Hastalar bu işlemden sonra genelde bir gün gözetim altında hastahanede tutulur ve daha sonrasında taburcu edilir. Hasta bu estetik karın germe ameliyatından çıktığı zaman uyanması beklenir ve hemen ardından ağrı kesici tedavi uygulanır. Hastaneden taburcu olduktan sonra, kişilerin ameliyat edilen bölgelerini çok fazla germemeye dikkat etmesi önerilir.

Karın germe estetik ameliyatı sonrasında hastalar iz kalıp kalmayacağını merak eder. Bu estetik müdahale sonucunda hastanın izi iç çamaşırının üst kısmının altında kalacak şekilde bikini bölgesinde gizlenir. Böylece fark edilmesi güçleşmiş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu estetik ameliyatı olmak isteyen kişi doktoruna başvurduğunda birtakım rutin kontroller yapılır ve hastanın tansiyon ile şeker değerleri kontrol edilir. Eğer bu değerlerde ameliyat olmaya engel değil ise hasta karın germe ameliyatına hazır demektir. Hastaların bu estetik ameliyata karar verdiklerinde ve ameliyat günü aldıklarında, bundan bir hafta öncesinden başlayarak kan sulandırıcı ilaçlar ve bir takım ilaçları içmemeleri gereklidir. Yine alkol ve sigara gibi zararlı maddeleri bir hafta önceden kesmeleri önerilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Burun Ameliyatı
Elektroliz Epilasyon
Yüzde Kılcal Damar Çatlaması
Kulak Kıllarından Nasıl Kurtulabilirim
Gençlik Aşısı
Kıl Dökülmesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.