KARIN ŞİŞLİĞİ
Karın şişliği göğüs ve kasık arasındaki alanın şişmesi yada büyümesidir. Göbek olarak da bilinen bölge mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, pankreas ve çok sayıda kan damarları dahil olmak üzere bir çok organa yataklık yapar.

Karın şişliği aşırı yemek yenmesi gibi hafif nedenli olabileceği gibi safra taşı, gıda zehirlenmeleri, pankreatit, karaciğer hastalığı ve gebelik gibi ciddi koşullardan da kaynaklanabilir. Karın şişliği abdomen boyunca geniş olabildiği gibi kitle adı da verilen oluşumlar nedeni ile küçük bir alanda da mevcut olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Karın Şişmesi Nedenleri Nelerdir?

Nedenine bağlı olarak karın şişliği fazla yemek yeme sonucunda kısa sürede giderilebilir. Buna ek olarak şişmanlık ve asite bağlı durumlarda ise uzun bir süre içinde oluşabilir. Karın şişliği kişinin nefes alış verişini etkileyebilir hatta diğer sistemlerin işleyişini değiştirebilir.

Karın Şişmesi İle Başka Hangi Belirtiler Oluşabilir?

BUNA DİKKAT!!!
Karın şişliği sorununuza baş dönmesi, bayılma, nefes darlığı ya da ciltte sarılık gibi belirtiler eşlik ediyorsa çok ciddi bir durumdan kuşkulanılmalıdır. Bu bakımdan acil tıbbi müdahale almanızda yarar vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Balgam Tedavisi
böbrek taşı tipleri
bademcik-iltihaplanmasibademcik-iltihaplanmasi
Boyun Egzersizleri
TRİGEMİNAL NEVRALJİ BELİRTİLERİ NELERDİR?
Anatomi Ve İnsandaki Kemik Sayısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.