KAŞ ALMANIN İNCELİKLERİ
İletişim çağının getirmiş olduğu birçok yararla birlikte her türlü bilgiyi en kısa sürede elde etmek de artık mümkün. Bundan böyle kaş almak için büyüklerinizi gizlice izlemenize gerek yok. Ayrıca eski üsüllere, istemediğiniz kaş tipiyle yaşamaya, kaş aldırmak için kuaför kuaför gezmeyede mecbur değilsiniz. Kaş alımında birkaç teknik bilmeniz sizlere yardımcı olacaktır.

Kaş almak çoğu kişinin düşündüğü kadar kolay bir iş olmayıp dikkat edilmesi gereken bir iştir. En ufak bir hatanın faturası yüzünüzden çıkabilir. Çeşitli incelikleri ve yöntemleri olan bu işte sizlere sunacağımız önerileri değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar

KAŞLARINIZA VERDİĞİNİZ ŞEKLİN ÖNEMİ
Güzel gözler ve hoş bir yüz için kaş alışınıza dikkat etmelisiniz. Aksi halde masum bakışlarınız asabice görünebilir, gözlerinizin güzelliği kaşlarınızın yanlış alım tekniğiyle fark edilemeyebilir. Hatta bakışlarınıza çok daha farklı bir anlam katabilir tavrınızın yanlış anlaşılmasına sebeb olabilirsiniz. Kısacası kaş şekliniz kesinlikle bakışlarınızı ve tavrınızı belirlemekte önemli bir faktördür, şekil verirken çok dikkat etmelisiniz..

KAŞ ŞEKİLLERİ NELERDİR ?
Gözlerinizi nasıl göstermek istiyorsanız kaşlarınızı ona göre düzenlemelisiniz. Daha büyük gözler için ve göz çukurlarınızı kapatabilmeniz için kaşlarınızın kıvrımını daha belirgin bir hale getirmeli ve burnunuzun iki yanından hizalayarak kaş ortanızı alıp kaş aralarınızı açmanız gerekli. Ve gelelim kaş şekillerine…
Kavisli Kaş: Alımlı, çekici ve seksi görünmek istiyorsanız, kavisli yada yay biçimindeki kaşı tercih etmelisiniz.
Üçgen Kaş: Eğer ciddi bir görünümüz varsa ve sert bakışlar elde etmek istiyorsanız, üçgen şeklini kaşlarınızda deneyin.
Ark Kaş: Birçok model tarafından tercih edilen ark kaş; bakışlarınıza ayrı bir cilve ve esrar katar.
Masum Kaş: Yüzünüzün ve bakışlarınızın masum, saf bir görünüm almasını istiyorsanız, kaşlarınızın ucunu biraz aşağıya doğru uzatmanız yeterli. Bu kaş tipi son zamanlarda Bihter (Beren Saat) kaşı olarak da geçmekte.                               

Sponsorlu Bağlantılar

ARTIK KAŞLARINIZI ALMANIZIN TAM VAKTİ

1-    Önce kaşlarınızı bir fırça yardımıyla yukarıya doğru tarayarak düzeltin. Şayet kaşlarınız çok düz ise aşağıya doğru taramanız daha uygun olur. Küçük bir kaş makasıyla kaşınızın üstüne çıkanları kesin. Bu sayede kaşınızın gerçek şeklide ortaya çıkmış olacaktır.

2-    Elinize bir kalem alın ve kalem yardımıyla kaşınızın tam ortasını belirleyin. Daha sonra yapmanız gereken aldığınız kalemi burun kanatlarınızın hemen bitişiğinden dik bir şekilde tutmanız. Kaleminiz bulunduğu yerin dışında kalan kısım hem kaşlarınızın ortasını daraltır hemde burnunuzun olduğundan geniş görünmesine sebeb olur. O kısmı bulunan fazla tüyleri bir cımbız yardımıyla iyicene temizleyin.

3-     Kaşlarınızın arasını temizlerken ağda kullanmanız cımbızdan daha iyi sonuçlar aldırır. Ağda hem çok daha pratik hemde daha hızlı bir tekniktir. Ağdayı uygularken kaşlarınızın çıkış yönünü tesbit ederek yapıştırıp çekin.

4-    Elinize aldığınız kalemi bırakmadan kavisinizi belirleyin. Kaleminizi tam göz bebeğinizin üzerinde tutun. Kalem ucunun bulunduğu kısım kavis alması gerek kısımdır.

5-    Kaşlarınızı inceltmek veya etrafını toparlamak istiyorsanız, ortadan kaldırmak isteğiniz tüylerin yerine göre beyaz veya açık renk bir kalemle belirleme yapın. Açık renk kalem kaşlarınızın belirgince ortaya çıkmasını sağlayarak işinizi kolaylaştırın. Ve gitmesi gereken fazla tüyleri yardımcınız cımbız ile alın.

6-    Kaş alma işleminiz bittikten sonra son bir hamle olarak yapmanız gereken elinize bir buz küpü alarak, tüyleri alınan yerin üzerinde 5-6 dakika bekletmek. Bu sayede yüzünüzde kızarıklıklar oluşmasını önlemiş olacaksınız.

AKLINIZDA BULUNMALI…

UFAK BİR HATA SONUCU BOZULAN KAŞLARA ACİL MÜDEHALE NASIL OLUR ?   
Eğer kaşlarınıza yeni bir şekil vermek yada biraz düzenlemek istemişken kaş şeklinizi bozduysanız, üzülmeyin her hatanın bir telafisi vardır. Bilindiği gibi kaşlarınızın düzelmesi için yaklaşık 2 ay beklenilmeli ama bu süre içinde hatanızı kapatmak için bir kaş kalemiyle kaşlarınızı boyayabilir, alttan çıkan kaşlarınızı da alabilirsiniz.

2-Cımbız Seçimi Nasıl olmalı ?
Kaşlarınızı almada en iyi yardımcınız, elbette ki cımbızınızdır. Ancak cımbız kullanmanında bir inceliği vardır. Kaş tipinize göre cımbız seçimi şekillenmektedir. Eğer kaşlarınız kalın veyahut orta kalınlıkta ise köşeli cımbızları tercih edin. Köşeli cımbız, genelde daha çok tercih edilmekte olan bir cımbız türüdür. Yok eğer çok ince veya batık kaşlarınız varsa, çok ince olan, iğne tipi olarakta bilinen cımbız tipini tercih edin.

3- İnce Kaşlarınızı Kalınlaştırmak İster misiniz?
İncelmiş kaşlarla yaşamaya mecbur değilsiniz. Eğer kaşlarınızda yeterli olacak kadar kalınlık istiyorsanız elbette ki kaşlarınıza belli bir süre tanımalı ve uzamasını beklemelisiniz. Ancak bu süre zarfında ortaya çıkacak olan kötü kaş görünümünü engellemek ve verilen süreyi kısaltmak sizin elinizde. Uygun bir kaş kalemiyle kaşlarınızı dilediğiniz ölçüde kalınlaştırabilirsiniz. Güçlü ve çabuk uzayan kaşlar elde etmek içinse badem yağını kaşlarınıza haftada bir iki defa uygulamanız yeterli olacaktır.

4-Kaşlarınızı İnceltirken Hata Yapmayın
Kaşlarınızı inceltirken kesinlikle üst kısımdan inceltme yapmayın. Üst kısımdakileri biraz toparlamanız yeterli. Kaş inceltimi kaş altından yapılmalıdır. Kaşlarınızı alt kısımdan sırayı bozmadan almanız ince kaşlar elde ettirir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    aysema gocol avi

    iiy gunler ben yutdisindayim burda kuaforler guzel almiyor evde kendim aldim mahvettim ne yapabilirim duzeltmek icin kavisli ve guzel bir kasim vardi usten kestim ama yanlis kestim galiba altlara fazla dokunmadim acil cevapp sagolun.

    Yazımızı okursanız detaylı bir şekilde kaşlar nasıl alınır anlatıldı. Bunların haricinde bir soracağınız varsa seve seve yardımcı oluruz.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüz Kızarıklıkları Nasıl Geçer
Bitkisel Cilt Bakımı
Evde Nemlendirici Kırışıklık Kremi Yapımı
Hamilelikte Saç Boyanır mı?
TIRNAK NEDEN KIRILIR?
Beyaz Başlı Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.