KAŞ ARASI KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ kaş arası kırışıklık tedavisi

Kaşların arasındaki kırışıklıklar kişide kızgın ve öfkeli bir izlenim yaratır. Yaşlandıkça insanın yüzünde yağ, kolajen ve elastin miktarı düşer. Bu da kırışıklıklara yol açar.  Mikrodermabrazyon, yüz soyma, lazerle cilt yenileme, enjeksiyonlar ve alın germe gibi kaş aralarındaki kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir dizi yöntem bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

1.Yöntem:

Bir mikrodermabrazyon kiti satın alınabilir. Mikrodermabrazyon, alnın üst tabakasındaki ölü hücreleri temizleyerek yerine kırışıklıklardan arınmış yeni yumuşak bir cilt yüzeyinin ortaya çıkmasını sağlar. Mikrodermabrazyon kitini eczene ve kozmetik mağazalarından alıp evde kendiniz uygulayabilirsiniz. Sadece kaşlar arasındaki küçük kırışıklıklarda etkilidir.

Kaş Arası Çizgiler Nasıl Giderilir? Bitkisel Çözüm?

2.Yöntem:

Bir dermatolog veya plastik cerrah tarafından yüz bölgesinde kimyasal cilt soyma işlemi uygulanabilir. Cildin üst katmanlarını soymak için özel bir kimyasal kullanılır. Evde bir haftalık iyileşme süresinden sonra cildinizin daha pürüzsüz ve kırışıklıkların daha az olduğunu göreceksiniz. Bu yöntem hafif ile orta dereceli kırışıklıklar için etkilidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Alın Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin 7 Öneri 

3.Yöntem:

Lazer ile cilt yüzeyi yenileme tekniği de kullanılabilir. İşlem dermatoloji uzmanı veya plastik cerrah tarafından lazer ile yapılır. Tedavi sırasında, bir lazer ile cildin dış tabakası kaldırılır. Cildiniz ham ve kırmızı olacaktır. Evde birkaç gün içinde iyileşir. Cildiniz iyileştikten sonra daha yumuşak ve daha az kırışık olacaktır. Bu prosedür de küçük ve orta dereceli kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

4.Yöntem:

Sığır kollajen enjeksiyonları, kasları uyuşturarak dinlenmesini sağlar ve kasılarak derin kırışıklıkları oluşturmalarına engel olur. Kaşlar arasındaki kırışıklıklara sığır kollajenden küçük miktarlarda enjekte edilir. Kırışık Kaş Arası Kırışıklık Hiyalüronik asitcilt hatları anında rahatlamaya geçer ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.  Her bir enjeksiyonun etkisi yaklaşık 3-6 ay sürer. Bu yöntem kaşların arasındaki kırışıklıkların geçici olarak giderilmesinde çok etkili bir yöntemdir.

Ağız Kenarı Kırışıklıkları İçin Bitkisel Çözüm

Hiyalüronik asit enjeksiyonu da kaş arasındaki çizgi alanlarını dolduran bir madde enjekte eder. Bu enjeksiyonun ömrü de altı ile sekiz ay arasında değişmektedir. Etkisinin devam etmesi için yeniden enjeksiyon yapılması gerekecektir.

Enjeksiyonla yapılan diğer bir teknikte de; yağ transferi yapılır. Kişinin kalça veya karın bölgesindeki yağ tabakasından liposakşın ile çekilen yağ kaş arasına enjekte edilerek dolgun görünmesi sağlanır. Bu yöntemin etkisi eğer doğru yapılırsa 2 ila 5 yıl arasında sürebilir.

5.Yöntem:

Alın germe işlemi uygulanabilir. Bu prosedür, kaşlar arasındaki ve alındaki kırışıklıkları gidermek için yapılan cerrahi bir yöntemdir. Plastik cerrah kırışıklıkları gidermek için ciltte germe işlemi uygulayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
SAÇ YIPRANMALARINI ÖNLEYİN: İŞTE 6 İPUCU
Burun Estetik Girişimleri ve Yakup Avşar
Meme Küçültme
PARFÜM UZMANINDAN MÜKEMMEL ÖNERİLER
SAÇ SAĞLIĞI İÇİN HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Lazer-Epilasyon Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.