KAŞ BOYAMASI NASIL YAPILIR?

Kaşı şekillendirdikten sonra tarağın bir tarafıyla tarayıp bir tarafıyla da yumuşak bir el hareketiyle de kısalar ve uzunlar ortaya çıkartılır. Daha sonra da makas kullanılacağı için kaşlar fırçayla taranarak boyutlarının ve yönünün ayarlanması gerekir.

Bir fırça da kaşı şekillendirdikten sonra kullanılır. Kaşta eğer boşluklar var ise ve araların bir boyayla boyanması gerekiyor ise böyle bir işlemde ince uçlu bir fırça kullanılması gerekir. Bu da herhangi bir fara dokunarak – açık veya koyu kahverengi olabilir – ve kaş rengiyle doğru orantılı olarak kullanılması gerekir. Dolayısıyla küçük miktarlarda fardan alındıktan sonra üflenir ve kaşın tersinden (kaşların çıkış yönüne doğru yapılmamalı) kıl köklerine nüfuz edecek şekilde hafif hafif yapılmalıdır. Böyle bir uygulamada özellikle de doğru renk kullanıldığında mükemmel sonuçlar ile doğal güzellik sağlanabilir. Eğer fırça kaşın çıkış istikametinde uygulanır ise boya çok belirgin olacağında kaşınıza çizilmiş gibi bir izlenim verir. Bu konuda dikkatli olmak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

KAŞ BOYAMA FIRÇASI NASIL OLMALIDIR?

Kaş boyamak için kullanılan fırçanın tüylerinin çok yumuşak ve biraz uzun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kısa boyutta tüye sahip olan fırçalar kullanılırsa sonuç doğru ve güzel olmaz. Boyayı tene daha çok geçirir. Bu nedenle boya yapılacağı zaman yumuşak ve uzun tüylü fırça kullanılması tercih edilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
HİPERPİGMENTASYON CİLT LEKELERİ
Boyun Sarkması Nasıl Giderilir
Cilt Yenileme
Deri Soyulması
Mezoterapi
DOĞAL YOLLARDAN GÖĞÜS BÜYÜTME
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.