KİLO KAYBI VE KAS GÜÇSÜZLÜĞÜKas Güçsüzlüğü ve Zayıflama

Eğer kilo kaybı ve kas güçsüzlüğü gibi bir sorundan muzdaripseniz ciddi bir sorunla karşı karşıya olabilirsiniz. Fakat bu durum kaslarınızın aşırı kullanımından dolayı kas yorgunluğu bilerek hızlı kilo verme veya bir virüs yada beslenme yetersizliğine bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Bu durumları elimine etmek için sadece dinlenme yada beslenmenize dikkat ederek bir süre beklemeniz gerekebilir. Bütün bunlara rağmen eğer kilo kaybı ve kas zayıflığı ile ilgili herhangi bir endişeniz varsa alanında uzman doktorlara görünmenizde yarar var.

Sponsorlu Bağlantılar

BASİT NEDENLER

Eğer günde 1000 kaloriden daha az besleniyorsanız yada diyetinizden karbonhidratları çıkarmışsanız vücudunuz buna tepki olarak bu şekilde tepki verebilir. Kas yorgunluğunun da dahil olduğu yorgunluk, özellikle diyette önemli kısıtlamaların yapılması sonucu bir yan etki olarak ortaya çıkabilir. Yine güçlü bir egzersiz programının yapılması da kilo kaybını kolaylaştıran önemli faktörlerdendir. Özellikle diyetten önce aktif değilseniz kaslarınız hem eforunuz hem de beslenme öğelerinin azaltılması nedeni ile bu durum ortaya çıkabilir. Yine yorgunlukla beraber ortaya çıkan zayıflamada virüsler de olağan şüpheliler arasındadır. Egzersiz kaynaklı meydana gelen dehidrasyon (su kaybı), hastalık veya bir diyetin yapılması yorgunluğa neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

ENDİŞEYE NEDEN OLABİLECEK DURUMLAR?

Ani, istenmeyen kilo kaybı ve kas zayıflığı, bazı ciddi potansiyel hastalık habercisi olabilir. Eğer bir kadınsanız ve adet döneminizi çok ağır bir şekilde geçiriyorsanız sizdeki bu halsizlik anemiden kaynaklanabilir. Adet kanınız derin kırmızıdan ziyade pembe renkli ise; bu durum demir eksikliğinin bir işareti olabilir. Eğer kilo kaybı ve yorgunluğun yanında aynı zamanda anksiyete, iştah artışı, artan terleme, uykusuzluk ve çift görme gibi sorunlar da varsa aşırı aktif troide sahip olma (hipertroid), Graves hastalığı veya Addison hastalığı olma olasılığınız yüksektir. muzdarip, varsa, bir aşırı aktif tiroid olabilir. Bu hastalıklar için tedavi olmanız gerekmektedir.

Kas Güçsüzlüğü ve Kilo VermeGENEL VEYA ÖZEL ZAYIFLIK?

Depresyonun yanı sıra kardiyopulmoner hastalıklar ve kanser gibi bazı kendinizi zayıf ve güçsüz hissetmenize neden olabilir.  size zayıflık genel bir duygu verebilir. Sizin zayıflık özgü ise örneğin tarak tutma yada topu tutma gibi bir sorun varsa bu büyük olasılıkla nörolojik kaynaklıdır. Spinal kord lezyonları ve bazı enfeksiyonlar da nörolojik sorunlara neden olabilir. Sizin sağlık geçmişiniz ve tıbbi testler yaptırmanız kas güçsüzlüğünüzün nedenini belirlemenize yardımcı olabilir.

DEĞİŞİKLİKLERİNİZİ FARK EDİN

İdrarınızın koyu renkte olması yeterli su içmediğiniz anlamına gelir. eğer kahverengi yada kırmızı ise öncelikle kendinize son zamanlarda renkli boyalı gıdalar tüketip tüketmediğinizi sorun. Eğer bunun yediğiniz şeyler ile olmadığını düşünüyorsanız bu durum böbrek, prostat yada idrar kesesi ile ilgili bir problemden kaynaklanabilir. Eğer az pişirilmiş etler yiyorsanız sizdeki bu zayıflığın nedeni trişinozun bir işareti olabilir.

SORULARA YANIT ARAYIN

Kilo kaybınız ve kas zayıflığı ile ilgili çok fazla paniğe kapılmayın ama o kadar da kayıtsız kalmayın. Hayatınızdaki son olaylara ve belirtilerine dikkat edin. Hiçbirşey olmadığı halde ve zamanla geçmemişse tıbbi yardım isteyin. Çözüm, diyetinizde kırmızı et ekleyerek veya vejetaryen iseniz demir takviyeleri almak kadar basit olabilir. Sorun daha karmaşık görünüyorsa çözüm için erken tanı ve tedavi akıllıca bir seçenektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
zihin gücü ile zayıflama
Zaytap mısır püsküllü bitkisel karışım kapsülü
Hızlı Kilo Vermek
Yalnızca Diyet Yaparak Bölgesel Zayıflama Gerçekleşmez.
Flowing Slim Zayıflama Bandı
SmartLipo Yöntemi ile Yağ Aldırma
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.