Vücudun hareket etmesini sağlayan, sinir ve etten meydana gelmiş organlardır.

Kemikler vücutta tek başlarına duramayacağı için yüce Allah, kemiklerin etrafında yarattığı ve bağ dediğimiz maddelerle onları birbirlerine bağlamış, hareketlerini de kaslarla temin etmiştir. İnsan vücudunda 529 adet kas vardır. Kaslar, et ve sinirden oluşmaktadır.

Kaslara hayat, his hareket ve gıda vermek için-sinirler ve damarlar bağlanmıştır. Bunların üzerine de et ve yağ kaplamıştır. Et organlar (kemikler) arasındaki boşluğu doldurur, soğuktan, sıcaktan, çarpılmaktan ve kırılmaktan korur. Bunun en güzel örneği uyluk ve kalça etleridir. Yağ ise ısı enerjisinin kaynağıdır. İçyağı normal bir örtü gibi sindirim organlarını ısıtır ve hazma yardım eder. İç yağı daha çok karında ve bağırsaklarda bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar

Kas kasılması:

Kaslarda ani olarak meydana gelen kasılmalara verilen isimdir. Kas kasılmasında; ayak sinirleri burkulup büzülür, kısalır gibi olur. Ayaklar doğu basamayıp bir tarafa eğilir, sonra el ile yavaş yavaş sıvazlayarak doğrultulmaya çalışılır.

Tedavisi:

Sinameki, kas kasılmasına, saç dökülmesine, saç bitlenmesine, kaşıntı, uyuz ve sivilce gibi cilt hastalıklarına gayet faydalıdır.

Kuyrukyağı eğer vücuttaki ağrı, sızı, ve sertleşme kuruluktan meydana gelmişse adaleleri ve sinirleri yumuşatır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Anberin Sağlıkta Kullanılması
Memenin Kahverengi Kısmında Şişlik
Saçlar Neden Erken Beyazlar?
E.coli Enfeksiyonu ve Belirtileri
Fiziksel şiddet
Mantar Enfeksiyonu Nedenleri, Nasıl Önlenir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.