Sitede Arama Yapayım
Diğer Konulara Bakayım
Son Yayınlananlar Nelerdir?
Yorumları Okumak İsterim

KAS YARALANMALARI / YIRTILMASIkas-yaralanmalari-yirtilmasi

Kas gerilmesi, kas çekilmesi ve hatta kas yırtılması durumları kasların veya bağlı kirişlerin zarar gördüğü anlamlarına gelir. Normal günlük işleri yaparken, aniden ağırlık kaldırırken veya spor yaparken kaslarda aşırı baskıya neden olabilmekteyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kasların zarar görmesi, liflerin veya kasa bağlı tendonların yırtılması şeklinde (kısmen veya tüm) olabilir. Kas yırtılması aynı zamanda ilgili bölgede kılcal damarların kopmasına bağlı olarak kanama, morarma ve sinir uçlarının tahrişi nedeniyle ağrılara da neden olabilir.

Kas Zorlanma Belirtileri

Kaslarda zorlanma belirtileri şunlardır:

 • Yaralanmaya bağlı olarak şişlik, morarma veya kızarıklık
 • İstirahatte iken ağrı olması
 • Belirli bir kas veya bu kasa bağlı eklemler hareket ettirildiğinde ağrı oluşması
 • Kas veya tendon zayıflığı
 • Belli kas guruplarını hiç kullanamama

Ne zaman tıbbi destek alınmalı

Eğer önemli bir kas hasarı varsa veya evde kullandığınız ilaçlar 24 saat içinde fayda sağlamadıysa bir doktora başvurun.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer yaralanma esnasında bir ses duyarsanız; yürüyemiyorsanız; şişlik, ağrı, ateş veya açık yaralar varsa tıbbi tedaviye ihtiyacınız var demektir.

Test ve Tetkikler

Doktorunuz tıbbi geçmişinize bakacak ve fiziki muayenesini gerçekleştirecektir. Muayene sırasında kasın kısmen mi yoksa tamamen mi yırtıldığının belirlenmesi önemlidir. Çünkü buna bağlı olarak iyileşme süreci daha uzun olabilir, ameliyat gerekebilir veya daha komplike bir tedavi gerekebilir.

Travma öyküsü ya da enfeksiyon bulgusu olmadığı sürece röntgen ya da laboratuar testleri genellikle gerekli olmaz.

Kas yırtılmaları ve yaralanmalarında evde tedavi

Şişme veya kas içinde lokal kanama olması (yırtık kan damarlarından) en iyi buz kompresi ile giderilebilir. Ayrıca ilgili kasın gergin şekilde tutulması da önemlidir. Şişkinlik azaldığında ısı uygulaması yapılabilir. Ancak, ısının erken uygulanması şişlik ve ağrıları artırabilir.

Not: Buz veya sıcaklığın çıplak deriye uygulanmaması gerekir. Her zaman buz ya da ısı ile cilt arasında havlu gibi koruyucu örtü kullanın.

Ağrıyı azaltmak ve hareket yeteneğinizi iyileştirmek için “naproksen” ya da “ibuprofen” gibi steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar alabilirsiniz. Eğer kan inceltici ilaç alıyorsanız, böbrek rahatsızlığınız varsa veya sindirim sisteminde kanamanız varsa bu tür ilaçları almadan önce doktorunuza danışınız. Bu durumda “asetaminofen” alınabilir. Bu ilaç ağrıyı azaltmada etkilidir ama inflamasyonu azaltmaz.kas-zorlanmasi-belirtileri

İngilizce kelimelerinin baş harfleri ile oluşturulan “PRICE” akrostişi etkilenen kasta yardımcı olacaktır. Protection (koruma), Rest (dinlenme), Ice (buz), Compression (kompres) ve Elevation (yükseltme) şeklindedir. İlk olarak, kaslarda yaralanma olan alandaki tüm giysileri çıkarın. Sonra, yırtılan kası daha fazla zarar görmekten koruyun. Gergin kası dinlendirin. Zorlayıcı ve ağrılı diğer faaliyetlerden kaçının.

 • Hasta uyanık olduğunda her 20 dakikada bir buz uygulaması yapın. Buz çok etkili bir anti-enflamatuar ve ağrı kesici etkiye sahiptir. Dondurulmuş sebze paketleri veya su paketleri inflamasyonu azaltmada kullanılabilir.
 • Kompres bir plastik bandajla birlikte uygulanırsa aynı zamanda hem şişliği azaltır hem de destek sağlar. Sıkıca sarmayın.
 • Şişmeyi azaltmak için yaralı bölgeyi yükseltin. Otururken gergin şekilde yukarı doğru kaldırın.
 • Ağrı önemli ölçüde geçinceye kadar ilgili kas bölgesini zorlayacak aktivite ve hareketlerden uzak durmanız tavsiye edilir.

Tıbbi tedavi

Tıbbi tedavi de evdeki tedavi ile benzerlik gösterir. İyileşme sürecinde gerekmesi halinde koltuk değneği ya da bir korse kullanmanız önerilebilir. Aktivite kısıtlaması ve fizik tedavi gibi diğer konularda da doktorunuz tavsiyelerde bulunabilir.

Önleme

 • Günlük olarak gerdirmelerle yaralanmayı önlemeye yardımcı olabilirsiniz.
 • Doktorunuza danışarak bir egzersiz programına başlayın.
 • Egzersiz sonrası germe hareketlerini yapın.
 • Yorucu egzersizlerden önce ise ısınma hareketlerini ihmal etmeyiniz.

Kas yaralanmaları için ilk yardım

Birçok kas gerilmesi evde başarıyla evde tedavi edilebilir. Küçük kas yaralanmaları dinlenme, buz kompresyonu ve yükseltme ile tedavi edilebilir.

Dinlenme

Eğer hareket etmeniz kaslarda ağrı artışına neden oluyorsa birkaç gün bu kaslarınızı kullanmaktan kaçının. Çok fazla dinlenme kasların iyileşme sürecini uzatır, daha zayıf hale gelmesine neden olabilir. İki gün sonra, yavaş yavaş, abartıya kaçmadan etkilenen kas grubunu kullanmaya başlayın.

Buz

Kas yaralanmasından hemen sonra buz uygulayın. Şişmeyi en aza indirecektir. Ama buzu doğrudan cildin üzerine koymayın. Buz torbası kullanın veya bir havluya sarın. Uyguladığınız buzun yaklaşık 20 dakika süreyle kas üzerinde kalmasına dikkat edin. İlk gün her saat tekrarlayın. Sonraki birkaç günde ise her dört saatte bir uygulayın.

Kompres

Şişliği azaltmak için şişlik geçinceye kadar elastik bir bandaj ile sarın. Bu durum kan dolaşımını azaltacağından çok da sıkı sarmayın.

Yükseklik

Mümkün olduğunca etkilenen kası kalp seviyesinden yüksekte tutun.

Diğer öz-bakım yöntemleri şunlardır:

 • İbuprofen (Advil) gibi reçetesiz alabileceğiniz bir anti-inflamatuar ilaç kullanın. Bu ilaç ağrıyı ve şişkinliği azaltacaktır. Asetaminofen (Tylenol) de ağrı kesici olarak yardımcı olabilir.
 • Üç günden sonra, günde birkaç kez kas bölgesine ısı uygulayın. Sıcak uygulama bölgeye kan dolaşımını arttırarak iyileşmeye yardımcı olacaktır.
 • Çok uzun süre kasınızı dinlendirmeyin. Bu durum kaslarda sertlik ve güçsüzlüğe neden olabilir. Germe hareketlerine mümkün olduğunca erken başlayın. Aktivite düzeyinizi ise yavaşça arttırın.
 • Normal aktiviteye döndüğünüzde, germe ve egzersiz öncesi yeterince ısındığınızdan emin olunuz. Bu, kaslara giden kan akışını artırmaya ve yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.
 • Formda kalmak için çaba harcamanız gerekir. Kaslarınız güçlü ve sağlıklı ise gerildiğinde daha az ağrı hissedersiniz.
 • Kas gerilmesi şiddetli ise tıbbi yardım gerekebilir ve fizik tedavi de tavsiye edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  voleybolda ayağımı burktum orası şimdi çok acıyor

  Sağlık

  merhaba ben ahmet kasımpaşada oynuyorum 3 hafta önce lig maçında depar atarken sağ arka adelemde kopma hissettim doktora gitim yırtık çıktı 3 hafta oynayamasın demi 4 hafta sonra yine lig maçına çıktım biizm için bönemli bir mçat 30 dk bir pozisyonda yine aynı yerde arka adelmede arı hissettimmaça devam edemedim sizse neden olmuş olabilir teşekurler

  Sağlık

  merhaba ben servisten inerken düştüm doktora gittik ayak eklemimdeki kemikler çıkmış alçıya aldılar nasıl hemen iyileşebilirm lütfen en kısa zamanda cevap yazın

  Sağlık

  slm benim 5haftadır yürüyüşe gidiyorum fulbol sahası etrafında full dönüyorum…
  (20 tur-1saatte atıyorum)
  ilk zamanlar yanlış ayakkabı seçiminden canım yandı (ayak parmaklarım)
  neyse… ayak bileklerinden başlıyor diz üstnünün 10cm üstüne kadar bölümü çok ağrıyor (bilekten baldıra kadar) vede şiş canım yanıyo fulbolcu bacakları gibi oldu kaslandım acaba benim yanlışım varmı… bu şimlik ve acı geçermi…???

  Sağlık

  maç yaparken baldırımın üst ön kısmına arkasımın dizi carptı ağrı oluştu ve orası sertleşti biraz yürürken biraz zorlama oluyo buz tedavisi yaptm önemli bişey var mıdır bu olay 2 3 saat önce oldu ne kdr zamana gecer simdiden teşekkürler

  Sağlık

  merhaba 4 gün önce ağır bir koli kaldırdım sonrasında sol karın bölgemde ara ara beni kıvrandıracak ağrılar oluştu, ağrılar sırtımada vuruyor. dr. gittim ekg çekti kalple ilgili bir problem olmadığını söyledi ve karın kasımın yırtık olduğunu tespit etti .Verdiği nimes adlı ağrı kesici çokta fayda etmedi .Ağrıdan gece uyku uyuyamamıyorum Kas yırığı bu kadar şiddetli ağrı yaparmı ,5. gün oldu hala çok ağrım var.

  Kas yırtığı ağrısı çok şiddetli olduğu gibi etraftaki dokuları da tutabilmektedir. Size iyi bir dinlenme tavsiye ediyoruz. Dikkat edeceğiniz şey, tekrardan ağır kaldırıp yırtığı büyütmemenizdir. Bundan sonra dikkatli olmalısınız.

  Sağlık

  merhabalar ya benım ayagım yuksek bır yeren ınerken saglam sekılde burkulduu acıle gittim film e baktı dedıı cıkma ve kırılma yok kas zedelenmesii olmus dedıı alcıya aldıı 1 hafta sonra gel bakarız dedı ve gıttım alcıyı bır acdıı ayaygım şişmis ve kızarmıs neyaptıın dedıı iltahap kapmıs dedıı bende bişe yapmadıım alcılı halde evde yattım sımdıde antıbıyotık verdı amam ben endıselıyıım neden 1 haftadır şiş ve ödem olmus ıannakı tuvalet harıcıı yataktan kalkmıyorduum neden bole olduu amelıyatlık bir durum olucak mı paranoya olduum ne zman ileşir ayaygımın ustune ne zman basacagıım

  Sağlık

  ıyı aksamlar..bnm sol arka adalem yırtıl uzun zaman önce.ben bır kaç maca cıktım ama agrılarm vardı.kedımı fazla kasmadan oynadım.daha sonra sezon bıttıkten sonra ıdman yapmadım hafıf agrılarm oldugu ıcın ve suanda tekrar basladm hafıf agrılarm oluyor mr cekıldım tertemız cıktı pekı bu agrılar neden hala oluyor ayağımda kuvvet var %70 tempoda kosabılıyorm kuvvetlendırme yapıyorum hala ama ayagımda sankı tekrar yırtılcakms gıbı bır hıs oluyor bunun nedenı ne olabilir lutfen yardım

  nuri şentürk

  Merhaba ben 16 yasında bırıyım 2 gun once gece durdukyere aklıma agırlıklarla calısmak geldı agırlıgı calıstım ılk gun kolum tam acılmıyordu 2. gun kolum gozle gorulur derecede sıstı aynısı bır akrabama da olmustu o da spor salonunda kaslarını zedelemıstı onun kullandıgı kas gevsetıcısını kullanıyorum sızce ne yapmalıyım?

  ayhan

  selam sayın hocam yaklaşık 20 gün önce maçta sağ ayak üst adelemde yani tam olarak gövde ile bacak bileşiminin hemen altında.şidetli bir acı yanma ve batmayla yere oturdum maçtan çıkıp hemen sabaha kadar soğuk kompresle ağrımıazalttım fakat adelemde herhangi bir morarma yada boşluk oluşmadı.20 gün geçti ağrılarım azaldı fakat tam iyileşme olmadı yürüken acı yada ağrı yok ama birkere topa vurmak istedim aynı batma devam ediyor.MR çektirmem gerekirmi yada kullanmam gereken herhangi bir ilaç varmıdır.eşim sağlıkçı evde tenslerimiz var bir kaç gün kullandık devam edelimmi.yardımcı olurmusunuz.

  canan küçük

  Arkadaşlar benim annemin göğsü doğum yaparken yırtılmış ben ona bir şey olmasından çok korkuyorum bunu en iyi hangi doktor tedavi edebilir

  ferhan durmaz

  merhaba arkadaşlar ben 1 gün önce topa kontrölsüz ve şiddetle topuk pası vurdum. ayağımın arka üst adalesinde(kalça tarafında)muhteşem bir ağrı hissettim.sanki birşeyler koptu gibi oldu.top oynuyamıyorum.topa vurduğumda kopma gibi birşeyler oluyor.acaba bu durum neyden kaynaklanıyor.ne kadar sürede geçer. şu anda evde bulunan thermodoline krem kullanıyorum lütfen yardım edin doktora görünmelimiyim??


  Sağlık29 Ocak 2011 e
  slm arkadaslar bn büşra bnm kuzenim aileden gelen bir kas hastalığına yakalandı anne tarafında erkekler belirli yaştan sonra englliler arabasına mahkum oluyorlar ne olurt bana bir oneride bulunun kuzenim daha 3 yasında ve bn onu ailemden bile cokkkkkkkkkkk seviyorum …
  Sağlık6 Temmuz 2011 e
  ayak tarağğında spor zorlamasında şişlik oldu en kısa zamanda spora nezaman başlayabilirim
  Sağlık29 Temmuz 2011 e
  merhaba ben Amerika’dan size yaziyorum….Cok uzun yazmayacagim push-ups yaparken kendimi fazla zorladim ve gogus kasim yani pectoral muscles yirtildi….Egitime gitmem gerekiyor 2 haftaya kadar..Askeri egitim ve tamamen fiziksel harekete dayali ve cok zorlu bir egitim…10 hafta surecek…Tamamen ne kadar zamanda iyilesip push-ups lara devam edebilrim..Lutfen bana acil cevap yazin..Cok tesekkur ederim…not: Buradaki doktorlar ibuprofen verip yolladi.
  Doktorunuz kas yırtılmasını onayladı mı? Yani sizde gerçekten kas yırtılması mı var yoksa siz mi öyle düşünüyorsunuz? Eğer doktorunuz kas yırtılmasını onayladıysa bu durumda dinlenmekten başka çareniz yok. Bu kaslara yük bindirmekten kaçınmanız çok önemlidir.
  Sağlık20 Ağustos 2011 e
  yaşım 14 ve karın bölgemde bazı yırtılmalar görüyorum bunun sebebi nedir??
  Sağlık25 Ağustos 2011 e
  mrb benm belimde çarpma sonucu oluşan dehset bir agrı var tomografide hiçbirşey gorunmedi acaba kas yırtılması tomografide görünmeyebilirmi?ben yaklaşık bir haftadır yuruyemiyorum feci ağrım var bugun ağrım için acil servise tekrar gittiğimde verdigi ilaçlar iki gune agrımı dindirmezse kas yırtılması olabilirmiş? sizce bu kas yırtılmasımıdır?eger kas yırtılmasıysa yırtılmaların tedavisi nedir?
  Sağlık11 Eylül 2011 e
  merhabalar benim annem oğlumu kaldırırken ani bir hareket yapıp omzunu ağrıtmış doktora gittik kas yırtılması var dedi ameliyat önerdi bu ameliyatı olan var mı kesin çözüm mü ne önerirsiniz teşekkürler:
  Sağlık18 Eylül 2011 e
  3 yaşındaki oğlum düşerken yüzünü mermere çarptı 7 hafta oldu yündeki morluk az birşey kalmış ama birde çöküntü oluşmuş ne yapacağımı bilemiyorum
  Sağlık6 Kasım 2011 e
  merhaba arkadaşlar ben 1.5 ay önce topa kontrölsüz ve şiddetle vurdum.ayağımın arka üst adalesinde(kalça tarafında)muhteşem bir ağrı hissettim.sanki birşeyler koptu gibi oldu.top oynuyamıyorum.topa vurduğumda kopma gibi birşeyler oluyor.acaba bu durum neyden kaynaklanıyor.ne kadar sürede geçer.2 ay oldu geçmedi.lütfen yardım edin doktora görünmelimiyim??


  Sağlık13 Ocak 2010 e
  emar sonucu 2 omuzumda (yırtık,taşlaşma veödem)tespit edildi çalışmam gerektiği için ameliyat olamıyorum bunula ilgili bilgi almak istiyorum
  Sağlık23 Ocak 2010 e
  2008 haziranda sağ kolumdan yırtık ve kireçlenme nedeniyle ameliyat olmuştum 2009 haziranda da sol omuzdan aşağı 10cm yırtıldı.ağrılarla kasım ayına kadar kendimi sürükledim kasımda fizik tedavi oldum yırtık bölgesine sıcak,elektirik ve masaj yaptılar bu kez kol tamamen kapandı kalkmaz oldu ve şiddetli ağrılar var parmaklarımda güç kaybı oluştu.
  doktorlara ve fizyoterapistlere güvenim kalmadı ne yapılabilir benim için?
  Durumun şu olduğuna nanıyorum. Kemik büyümesi ve kireçlenmeye bağlı olarak doku zedelenmesi yaşamışsınız. Fakat yetkin olmayan kişilerin uyguladığı fizik tedavi bu durumları iyileştirmez aksine daha da kötüleştirir. Sanırım yine ameliyat olmanız gerekmekte. Fakat bir uzman görüşü almanız önemldir. Buradan verdiğimiz cevap belkileri içeriyor. Geçmiş olsun
  .
  Sağlık2 Şubat 2010 e
  lavaboda ayağım kaydı ve düştüm 2-3 gün sonra kolumda ağrı başladı doktora gittim filim çektiler ve kolumun kasının yırtıldığını ve su toladığını söylediler amaliyat gerekli başka yolu yok dediler ama ben amaliyat olmas istemiyorum başka yolu yokmu lütfen bana başka yolu varsa söylermisiniz ?
  Sağlık3 Şubat 2010 e
  yasım 24..antrenmanda cıkıs yaparken sag arka adelemden hırt dıye ses geldı ve yere yıgıldım..sabıt dururken agrı yok ama yuk bınınce agrı yapıyor..buz yapıyorum…ne olmus olabılır..yırtık mı kopma mı…ıyılesme surecı nasıl olmalı..ne kadar surer..tesekkurler…
  Sağlık25 Şubat 2010 e
  3 gün arka arkaya mac yaptım bir gün aradan sonr 4.macımda macın ilk 5.dk sında sol baldırımın arka kısmında çok kötü bir ağrı hissettim ve koşmayı bırak yürümekte bile zorlanıyordum… mac akşamı buz tedavisi uyguladım ve tedaviyi uygularken şiştiğini farkettim baldırımın arka tarafının sanki böyle sarkıyordu baldırım…şuan mac günene göre ağrılar azaldı sizce ne olmuş olabilir? 3 gün sonra final macım var yetişebilirmiyim?
  Sağlık4 Mart 2010 e
  Okul takımı antremanında arkadaşımla şakalaşırken bacağım kalça kemiğimden yere kadar esnedi. Okul takımının bana ihtiyacı var doktora gittim iğne kas gevşetici verdi ama 1 hafta geçti iyileşmedi kafayı yemek üzereyim. Ne olur yardım edin ne yapmam gerekiyor?
  Sağlık13 Mart 2010 e
  4 gün önce halı saha macım sırasında yerden gelen topa uzandım o sırada arkadas hamle yaptı ve belime diz darbesi geldi sürterek 1 saat kadar sonra hastanye gittim bel filmi cekildi bişey olmadıgı söylendi kas gevsetici agrı kesici verildi devam etmesi halinde ortopediye gitmem söylendi ilk zamanlar ates yapısmıs gibi bi agrı oluyordu bacagım uyusuyordu şimdi o agrıda biraz azalma var egilip dogrulamıyorum hareketlerim sınırlı yan yatık ve vücudum dik sekilde yürüyebiliyorum yattıgım yerden kalkarken yada ayaktayken yatarken cok büyük acı cekiyorum büyük ihtimalle ciddi anlamda bel kasımda ezik olustu iç kanama olustu bel bölgesi olması sebebiyle buz uygulamamıstım galiba kanamanın artmasına engel oldu buz uygulatsaydım keske su an ilk güne göre iyiyim ama en gec 1 haftaya kadar saglam bi şekilde ayaga kalkmam gerekiyor bu sürec tahmini ne kadar süebilir acaba
  Sağlık14 Mart 2010 e
  merhabalar 23 yaşındayım sol kolumda boyundan parmak uçlarına kadar inanılmaz bir ağrı var..gittiğim fivik tedavi doktoru omuz kısmında kemik uzamasına bağlı olarak kas yırtılması olduğunu söyledi..göğüs kısmımdada sıkışma yapıyor..verdiği ilaç ve iğneler herhangi bi fayda göstermedi acaba farklı bi doktora mı gitmem gerekiyor?şimdiden teşekkürler…
  Sağlık17 Mart 2010 e
  Benım yasım 14 macımız vardı cok ıyı ısınmıstım.mac öncesınde mac tam baslarken arka adelemde hafıf agrı hızzettım ama agrıları pek takmam kasım yırtılmıs kac haftada gecer.
  Sağlık19 Mart 2010 e
  slm ben sol elimle iki kişiyle 50kg ağırlığı yerden arabaya kaldırdık,ani kaldırdım kolumda halsizlik uyuşukluk oluştu ağrıyo.pazılarımda halsizlik.açıklarsanız seviirim.
  Sağlık21 Mart 2010 e
  3 gün önce spor salonunda ağırlık çalıştıktan sonra mekik çekerken sırtımda bir kopya hissi oldu ve şuan 3 gündür ağrı çekiyorum.açıkcası fizik tedavi ve doktorlara güvenmiyorum çünkü vereceği ilaç belli kas gevşetici.ne yapmamız gerek hiç bilemicez
  Sağlık4 Nisan 2010 e
  maçın son 5.dk sında kayma sonucunda baldırımın arka kısmında çok kötü bir ağrı hissettim, kalktım ayağımı yere bastım ama basamıyordum , koşmayı bırak yürümekte bile zorlanıyordum… mac akşamı buz tedavisi uyguladım ve tedaviyi uygularken şiştiğini farkettim baldırımın arka tarafının sanki böyle sarkıyordu baldırım… sarkma gözle görülür derecede ve o bacak baldır kısmı diğerine göre hafif kalın
  Sağlık5 Nisan 2010 e
  ben 37 yaşındayım 8 ay önce çalışırken saG OMUZUMUZORLADIM DOKTORLAR İNTERTİSYEL YIRTIK OLDUGUNU SÖYLEDİLER 3 HASTANEYE GİTTİM HEPSİNDE FİZİK TEDAVİSİ GÖRDÜM AMA OMUZDA HİÇBİR DEGİŞİKLİK YOK SOL ELİMDE ARA ARA UYUŞMALAR OLUYOR SANKİ FELÇ GİBİ HİÇ OYNATAMIYOM SAG ELİMLE UFALAYA UFALAYA ELİM KENDİNE GELİYOR OMUZ AGRISIDA ÇOK CANIMI YAKIYOR ŞİMDİ DOKTORUM ÜNÜVERSİTEYE SEVK EDECEK HAGİ HASTANEYE GİTMEM GEREKİYOR BEN ADAPAZARINDA OTURUYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER.
  Ahmet bey öncelikle geçmiş olsun! Doktorunuz ameliyat önermedi mi? Bu sorunların kesin çözümü genelde ameliyat oluyor. İleride kemikle ilgili sorunlara da yol açabilecek bir problem olduğunu sakın unutmayın. Adapazarına yabancı olduğumdan size yardımcı olamayacağım.
  Sağlık12 Nisan 2010 e
  Yaklasık iki ay önce işe giderken yol karlı ve buzluydu ayağım kaydı ve bacaklarım iyice ikiye ayrıldı sağ kasığım ve arka adalede boşluk oldu yere zor bastım doktoroda gittim şuan kasığımda hafif ağrılar var zorlayınca oluyor nasıl iyileşir bu konuda yardımcı olursanız hocam çok mutlu olurum saygılar
  Sağlık15 Nisan 2010 e
  sagomuz kas yırtılması ve ödem oluştu 14 gün fizik tedavi gördüm ama faydasını faydasını görmedim aksine agrılarım arttı hastanelerden kesin çözüm alamıyorum fikrinizi almak istiyorum hastalığım 2009 mayısta başladı………
  Sağlık2 Mayıs 2010 e
  yaklaşık olarak 13 gün önce gata haydar paşada menikopeti amaliyatı oldum fakat amaliyatın 3. gününde ayağımı 90 derece kıvırmamı istediler ben bunların hepsini yaptım ogün akşam calışmarıma devam ettim sol bacağım dı.fakat sağ bacağımı kaldırmak istedim kaldırdığım gibi sol bacağım dan sol diz kapğının sağ bölgesin den 4 parmak altında lif attı sayın hocam adele yırtığı olduğunu söyledi amaliyatımın acısını un uttum pisikojik olarak cökmüş durumdayım ne yapacağımmı bilmiyorum ben bu durum da emar cekine bilirmiyim dikişlerim hala alımmadı mutlaka cv bekliyorum
  Sağlık2 Mayıs 2010 e
  bundan 9 gün önce futbol macında sol arka adeleme darbe aldm adelem şişti sertleşti bir kac gün sonra adeleimin arkasında bi morarıklık oluştu 9 gün oldu ve hala yürümekte çok zorluk çekiyorum çok ağrım var,cok zor yürüyorum lütfen bilgi ve yardımlarınızı bekliyorum.
  Sağlık13 Mayıs 2010 e
  6 gün önce out kullanırken sağ arka adalemde kas yırtılması olmus ilk günler üstüne basamıyordum şimdi yurume ve germe de problem yok ama kosarken bıraz ağrıyo yarı maçta ağrı kesici kullanarak oynayabilirmiyim acaba …
  Sağlık14 Mayıs 2010 e
  Mrhaba hocam ben yaklaşık 2 hafta önce futbol maçındayken arkadan ittiilrek yere düşürüldüm mç anında bişey hissetmedim mçtn bir gün sonra gögüs kafesimde ağrıar oluştu batmaya bşladı doktora gittim kas gevşetici haplar verdi büyük ölçüde ağrılarım azaldı ama hala rahatsız edici ağrılarım var bana cevap yazarsanı sevinirim iyi günler.
  Sağlık28 Mayıs 2010 e
  merhaba aynı osman akbaş beyfendininki gibi şikayetim var acaba tedavi nasıl devam ediyo?
  Sağlık2 Haziran 2010 e
  Bir futbol maçında çarpışmaya bağlı Yaklaşık 6 hafta önce dizimi altındaki kaslarda yırtılma oldu doktor etol+kas gevşetici önerdi ve küçük kas yırtığı 3 hafta kullan iyileşirsin dedi.Ama 6 haftadır sakatım Bjk ile kısa süre içinde görüşmelerim olucak.En hızlı nasıl iyileşirim herhangi bir morluk veya şişlik hiç oluşmadı kanlanmam da olmadı ama iyileşmede olmadı.En kısa sürede dönebilirseniz size çok minnettar kalırım.
  Sağlık14 Haziran 2010 e
  Merhaba benimde karın boşluğumun solunda kas yırtılması var hastaneye gittim ilaç falan verdiler ve 5-6 ay oldu hala geçmedi ne yapmam lazım.
  Yardım edermisiniz?
  Sağlık19 Haziran 2010 e
  benim 1 aylık yağenim var. doğuşu zaten sıkıntılı olmuştu.köprücük kemiğinde kırık vardı, tuttu. şimdi de boynunda şişlik fark ettik. kas kanamasıymış. fizik tedaviye başlıycaz, doğru yolda mıyız??
  Sağlık9 Temmuz 2010 e
  2009 ocakta sağ omzumda bir yırtılma oldu 3 haftada geçer kolunu yorma dediler. Bende yormadım ama geçmedi. 4 ay olduktan sonra MR a girdim çok az bişey kaldı kolunu yorma dediler ve 2 kglık dambıl verdiler. Ağrı yanma hiç yok ve hiç olmadı ama sağ omzum aşağıda duruyor sol omzumda yukarıda komplekse girmek üzereyim ve kolum hala geçmedi zorlayınca acıyor LÜTFEN BİRİ YARDIMCI OLSUN.
  Sağlık12 Temmuz 2010 e
  merhaba ben inşiatçı bir kişiyim ağır bir cisimle omuzumun üstüne düştüm kolumda kas yırtılmasını olduğunu söylediler doktorlar fiziki detavi dediler ama halen kolum ağrıyor 3ay oldu halen iyileşmedi bana bir ilaç önerirmisiniz
  Sağlık15 Temmuz 2010 e
  ihsan 1975 benim sağtarafımda kas yırtılmasıvar iyleşiyor ve aradan iki üç ay sonra tekrarlıyo işim gereği cok zorluyorum neyamam gerekir şimdiden teşekkür ederim
  Sağlık16 Temmuz 2010 e
  kas yırtılması kaç günde geçer tedavi olarak iğne ve ilaç kullanıyorum
  Sağlık19 Temmuz 2010 e
  merhaba ben geçen yıl trafik kazası geçirdim.T8.T9 da omurgada kırık oluştu,ameliyat olmadım kırık kaynadı fakat şimdi bazen o bölgede uyuşma, dönmelerde bir anlık ağrı hissediyorum,teşekkürler ne önerirsiniz?
  Sağlık16 Ağustos 2010 e
  Nisan ayının sonlarına doğru fazla ısınmadan spor yaparken(Touch ball) sag kol biceps’imden gelen ezilme hissine benzer bi his ile beraber, sag kolda bi gücsuzluk meydana geldi, üzerinden 4 ay geçmesine ragmen hala aynı bolgede yuzdukten sonra hafıf agrılar olusuyor kasılmaya baglı ve sınav cekerken kucuk kucuk sesler gelıyor..
  Sizce ne yapmalıyım, sımdıden tsk. ederım =)
  Iyı geceler
  Sağlık22 Ağustos 2010 e
  5 ay önce kas yırtıgı oldu….ıkı ay once 20 gun fızık tadavı gordum…verdıklerı sporu yaptım ama hıc bır degısım olmadı kolumu gerıye dogru kullanamıyorum ve cok canım yanıyor..55 yasındayım ne yapmalıyım??
  Sağlık1 Eylül 2010 e
  ben yaklaşık 2 ay önce top oynarken bacağımda ağrı oldu ve topa vurduğum anda bacağımıda yanma ve ağrı oldu bacağımı hareket ettiremedim doktora gittim üst baldırımın üçte ikisinin yırtıldığını söyledi tedavi gördüm ama hala şişlik dema ediyor
  Sağlık2 Ekim 2010 e
  gecen yıl düşme sonucu sag omuzumda yırtık oluştu üç ay önce fizik tedavi gördüm iyileşme olmadı şu ande yine fizik tedavi görüyorum ama hiç düzelcegine umudum yok çünkü agrılarım arttı bir fikri olup yardımcı olacak kişiye şimdiden teşekkür ederim
  Sağlık4 Ekim 2010 e
  selam 19 yaşındayım ve zor akrobasi hareketleri denerken sanırım bacaklarımı çok zorladım ve ortalama 7-8 aydır bacaklarımda aşırı ağrı var yürürken bile biraz hızlı tempoda 1-2 dk içinde ayaklarım kıpırdamayacak şekilde ağrıyor kaslarımın aşırı gerildiğini, ağrıdığını, zaman zaman kopacak gibi hissediyorum ne yapmalıyım lütfen öneride bulununuz…
  Sağlık25 Ekim 2010 e
  bende okul turnuvası maçında ikili mücadele sonrası bacağımın arka kaığında yırtık oluştu 3 hafta sonra yeniden sahalara dönmek istiyorum çünkü takımın bana ihtiyacı var
  Sağlık1 Kasım 2010 e
  yaklaşık bir hafta ömce bir halısaha macında hiç bir carpma ve ters basış olmadan sol arka adalemde feci bir yanma oldu.o anda buz uyguladım.sol ayagımın üstüne basamıyorum.ertesi gün ortopediye göründüm.lif yırtılamsı dedi ve mr.i cekilmesi gerektigini söyledi 4 gün sonra başka bir hastanede mr.ı olan bir hastaneye gitmemi önerdi.bu arada topuk etrafında morarmalar oluşmaya başladı.sizce durumum nedir.cevap verirseniz cok sevinirim.saygılar.
  Sağlık1 Kasım 2010 e
  merhaba.yaklaşık 1,2 yıldır kaslarımda ayağımı büktüğüm zaman ağrılar oluşuyor.ayrıca bazen ayağımı sıktığımda kramp da giriyor.kemik eklrikde ise özellikle sol dizimde diz kapağı kemiğim çok değişik bir şekilde yana kaymış gibi.bazen dizimi ayğımdan tutarak sağa ve sola çektiğimde biraz rahatlıyorum ama bu her zaman tekrarlanıyor.dizimi arkaya doğru çektiğim zaman dizim içe geçyormuş gibi oluyor.ayrıca belimden aşağıdaki bütün kaslar ağrıyor ve ancak kasınca biraz rahatlıyorum.daha doktora gitmedim ne yapmalıyım…
  Sağlık1 Kasım 2010 e
  Çekilen EMR sonucu Sağ omzumda yaklaşık 2 cm kas yırtılması olmuş yaklaşık üç aydır Sağ elim omuzdan itibaren ağrılar oluşuyor hareket kısıtlılığı yaşıyıor sağ elimi sol elim gibi kullanamıyorum.Ameliyat olmama gerektiği yırtılan Kas’ın dikilmesi gerektiği söylendi ne dersiniz Ameliyat olmalımıyım.?
  Sağlık6 Kasım 2010 e
  mrb ben futbol oynuyorum dün idmanda tam sağlıklı olarak ısınamadım sanırım ve temposu yüksek kosuda bir anda sağ üst arka adelemde batma oldu ve acı hıssettm ama idmana devam edebıldım eve gelınce buzlu tedavı uyguladım ve gece yatarken bandajla sardım bölgeyi, ne kadarda gecer bu benı geriye atarmı ltfen yazın bana korkuyorum. saygılar
  Sağlık7 Kasım 2010 e
  benim annem okullar kapandığından beri sağ omuzunu arkaya oynatamıyor emr çektirdi.sizce ameliyata gerrek varmıdır??????
  Benim annem de böyle bir durumla karşı karşıyaydı. 2010 mart ayında ameliyat oldu şu an çok iyi ağrıları da kalmadı. Ancak ameliyata karar verecek olan doktorlardır. Size tavsiyem birden fazla doktora gösterin. Ben 4 doktora gösterdim hepisi de ameliyat kararı aldı. En ilgili doktoru soruşturarak öğrendim ve ona ameliyat ettirdik. Şu an annem çok memnun sağlığına kavuştu. Sizlere geçmiş olsun
  Sağlık11 Kasım 2010 e
  Selam ben 3 hafta önce arkadaşla kosu yaparken kaldırımdaki çakıllar dengemın kayıp olmasına neden oldu ve düştüm. dizm cok fena ağrıdı. şuandada agrıyor.
  bir yere carpınca ve sanki ufak bir ezilme var..
  doktora daha gitmedim..
  gecer mi yok gitmeme gerek var mi ?
  SAğolun
  Sağlık13 Kasım 2010 e
  mrb sol omuzumda yırtık oluşumuş dr um lazerle yırtığı onarılabilir sizce lazerin bi telikesi varmı lütfen beni bilgilendirin bu konuda..
  Sağlık18 Kasım 2010 e
  oncelikle vermis oldugunuz hizmetinizden dolayi tesekur ederim.ben bir yil once arkadasimla gures yaparken arkadasim sag kolumdan tutdu ve ikimizde savrulduk benim sag kolumu birakmadigi icin o sekilde yere dusduk ve hizli ve citti bir sekilde gerilme oldu ve sol gogus kafesim uzerinde bir siskinlik belirdi sol kolumu 2 hafta oynatamadim doktora gittim filim cekti bir cikmadi ve su anda omuzlarimda bazen agirlik hissediyorum bazen citti bir sekilde agriyor ben su anda ne yapmaliyim kalici bir rahatsizlikmidir tesekur ederim
  Sağlık8 Aralık 2010 e
  merabalar, ben taekwondo sporcusyum yaklaşık 4hafta önce idman yaparken sanırım ters bi hareket yaptım ve bacagmın üst ekleminde ağrı oluştu bunun üzerine emar çektirdim we küçük bir yırtık çıktı ama benim acil bi şekilde maça çıkmam gerekti we tedawiye başlamadan önce maçıma cıktım doktorum sadece hap werdi onu kullandım bugün bitti we haftaya çok önemli bir maçım war ancak ağrım şiddetlendi doku üzerindede agrım arttı .sizce yırtık büyümüş olabilirmi neyapmalıyım?
  Sağlık10 Aralık 2010 e
  kolay gelsin. maç yaparken topa vurduğumda dizimde ağrı oluşuyor. diz kapağığımın hemen altında oluşan bu acı bazan 4 5 gün devam ediyor. sızlama gibi oluyor. yardımlarınız için teşekkürler. kolay gelsin
  Sağlık12 Aralık 2010 e
  ben 20 gün önce fotbul oynarke düştüm sol omuzum çıktı ve çıkıkı yerıne oturtuk daha sonra d.r gittim filim ve emar çekti omuzumda hafif bi kas yırtığı olduğunu söyledi bunu zamanla geçeceğini söyledi ama ağrı devam ediyur buna nasıl bi tedavi oygulayabilirim ve bu nekada sörebilir şimdiden tşekürler
  Sağlık21 Aralık 2010 e
  Bundan 1 sene önce halı saha maçında sol arka adelemde gerilme oldu maçı tamamlayamadım.1 hafta evde tedavi edip dinlendim 1 hafta sonra daha erken maçı bıraktım, 1 hafta sonra tekrar maç oynadım napim vaz geçemiyorum….. Bu sefer topla kaleciyle karşı karşıya kaldığım anda bacağımdan bir ses geldi arka adeleden tabi bunu ben içten duyuyorum. sonuç olarak yaklaşık 1,5 2 ay top oynayamadım sonra sahalara yeniden döndüm.
  fazla uzatmak istemiyorum bu senede aynı sakatlık sağ arka adelemde yukarıda anlattığım gibi 3 hafta arka arkaya ve son maç gene terk ettim.Artık 1,5 2 ay dinlenecez mecbur Size bu sakatlığı yaşayan biri olarak sakın üzerine tam dinlenmeden benim gibi yüklenmeyin 15 günde geçecek şeyi 2 aya çıkardım.
  Sağlık25 Aralık 2010 e
  slm arkadaşlar benim sağ bacak aram çok arıyor ne yapmam lazım topa vurduğum zamaan birden hareket etttirdiğim zaman ne yabmam lazım


  Sağlık15 Ocak 2009 e
  merhaba ben halı sahada maç yaparken sağ ayağımı yukarı ileri ani hareket etmem sonucu sağ bacağımın üst arka kısmında büyük bir acı hissettim sanki oradan bir şein koptuğunu hissettim bir iki hafta sonra tekrar futbol maçında yine aynı hareketi yaptığımda ayını yerden bir şeylerin koptuğunu hissettim ve orada kala kaldım. bu nedir? ben futbol oynamadan duramuyorum bunun tedavisini bilen var mı?
  Sağlık18 Şubat 2009 e
  62 yaşındayım 15 gündür sağ omzumda bir ağrı özellikle akşam daha yoğun bir ağrı gün içinde pek şikayetim yok bütün işimi yapabiliyorum dün dr gittim kas yırtılması olduğunu söyledi ilaç ve merhem verdi bir hafta sonra fizik tedaviye başlamam gerektiğini söyledi.acaba tedavi gidişatı doğrumu
  Sağlık18 Mart 2009 e
  Arkadaşlarla iddia sonucu amuda kalktım.bir ikik gün sonra sol omuzum ve omuz ile dirseğim arasında hafifi hafif ağrılar oluştu. Geceleri daha hisedilir ağrılar oldu. Dr. a gittim film çekti fizik tedavi dr.u. Ortopediye git dedi gittim kemiklerde bir şey yok dedi. Fizik tedavi ağrı kesici verdi ve bir sprey. faydası olmadı. şimdi sol kolumu kalşdıramıyorum, bir şey giyinirken agrıyor ve esnerken bile omuzum ile dirseğim arasında ağrı oluşuyor.ani bir harekette sol kolum da çok ağrı oluyor ve beni perişan ediyor…teşekkür ediyor ve tavsiyelerinizi bekliyorum….
  Sağlık31 Mart 2009 e
  35 yaşında bağırsaklarımda tespit edilen iltihab sonucu ameliyat oldum.ameliyat sonrası fistül oluştu.bu fistülü kapatma ameliyatlarında makat kaslarım ciddi bi kayba uğramış.şuan çalışan kas oranım &30 ne gazımı nede dışkımı tutabiliyorum..sosyal hayatım sıfır oldu.. lütfen bana yardımcı olun bunun hiçmi çaresi yok..varsa nerde? şimdi 40 yaşındayım ve hep dört duvar arasında.. :(
  Sağlık10 Nisan 2009 e
  arkadaşlar 11 yaşındayım ve arkadşımn dooom gününde düştüm ve bacaamda müthiş bi ağrı var çok korkuyorum bu siteye de güvendiim için bu mesajı yazdım teşkrlr
  Sağlık13 Nisan 2009 e
  maça ısınmadan çıktım 2 yarını hemen başında kasıklarımda ses geldi hemen oyunda çıktım aradan 4 ay geçti antermanlarda çok agrı var öksürünce sanki karnımda bir elma büyüklügünde agrı haissediyorum ne olur bana yardımcı oılun haocam bana dediler kas fıtıgı zaten yırtıkla fıtık aynı şey ameliyat olacaksınn dediler ne yapmalıyım teşekürediyorum
  Sağlık21 Nisan 2009 e
  ben 42 yaşındayım bundan üç ay önce sol bacağımda diz kapak ve bilek arasında kas yırtılması oldu halen rahatsızlığım devam ediyor ayağımı rahatsızlığımdan buyana
  dışa doğru atıyorum yürüdüğümde fazla ayakta kaldığımda
  dizim sertleşiyor ve şişiyor dinlendirince biraz daha rahatım
  iyileşmenin uzun süreceği söylendi yürümem çok yavaş ve zor oluyor bu konuyla ilgili beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler
  Sağlık23 Nisan 2009 e
  22.04.2009 tarihinde toprak sahada maç yapıyorduk maça ısınmadan girdim daha 5.dakikada 2 kişi arasına girip yere düştüm yere düşerken sağ bacağım 2-3 kere kırtladı hastaneye gittim röntgende bişey çıkmadı ertesi gün sağ bacağımın kasında dokunulduğunda byük bir ağrı oluşuyor acaba yırtık varmı yoksa sebebi nedir?
  Sağlık23 Nisan 2009 e
  arkadaslar yırtılmada en önemlişey iyi tedavi etmek bende yasadım 2 gün soğuk yapın daha sonra sıcak yapın zamnala iyileşir fazla zorlamayın 10 15 gün sonra yavas yavas guclendirmeye calsısın hafif agırlıklarla
  Sağlık24 Nisan 2009 e
  mrb yaklaşık 3 ay önce sırtüstü yüzerken kulaç atmaktan dolayı omuzumda yırtık tespit edildi ilaçlar melhemler ve kortizon iğnesi yaptırdım ayrıca 15 gün fizik tedavi gördüm ama hala omuzum ağırıyor yukarı kaldıramıyorum arkaya götüremiyorum ne yapmam gerekiyor ağrı kesici ilaçlat içmekten midem ağıyor artık sizden acil cevap bekliyorum teşekkürler…….
  Sağlık24 Nisan 2009 e
  24 yaşındayım 17 yaşındayken sol omzum cıktı ondan sonra dört sefer daha cıktı en son ameliyat oldum iileşecegini tekrar eski halini alacagını zanettim ama yok hiç bir degişiklik olmadı şimdi spora gidiyorum ve sol omzumka hiç bişey yapamıyorum bu yüzden psikolojim bozuldu arka kürek kemiginde ve omuzun arka adelesinde kas tırtılması var o bölge hiç calışmıyor uyuşuyor agrı yapıyor tedavi olmak istiyorum ama nerde nasıl tedavi olacagımı bilmiyorum kas yırtılması hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazsın kafayı yemek üzereyim saglık ne kıymetli bir şeymişherkese acil şifalar
  Sağlık6 Mayıs 2009 e
  merhabalar. gecen hafta yasadigim bir sakatliktan sonra arastirirken buldum burayi.umarim bir cevap alabilirim.
  bir hafta önce mac yaparken 25.dakikada sag arka baldir kisminda birseyin koptugunu hissettim.ilk zamanlar muthis aci verdi bir hafta tamamen dinlendim zorlamadim aci yok denilecek seviyeye indi ve bu hafta buna guvenerek tekrar maca ciktim. cok zorlamasam bile yarisina geldigimde ilkinden daha siddetli sanci girdi ayni yere.
  yaralanan bölgede herhangi bir cökme veya kanama görünmüyor. biraz sislik var ama bacagimi hareket ettiriken zorlaniyor ve geriliyor.agrisida cabasi.
  eczaneden bandaj ve sportif kas yaralanmalari icin jel aldim.kullaniyorum fakat aci aynen devam etmekte. buz kompres yapacagim fakat merak ettigim su, herhangi bir cerrahi operasyon yapilmali mi? veya duzenli kompres bandaj ve calismayla ne kadar zamanda düzelme ihtimali var?
  Sağlık11 Mayıs 2009 e
  herkese öncelikle allahtan şifa diliyorum…..işte hastalık hissediliyorda saglık hissedilmiyor.ne yazik ki bende sakatım:)futbol oynuyorum aşırı zorlama ola bilir diyorlar veya sunicimde oynadıgımdan dolayı osteitis pubis olmuşum.(kasık agrısı)bazı hastanelere gittim bana kas gevşeticisi verdiler,ama halla agrı var ve 8 ay oldu ….mr cekildim ondada cıkmadı pubis….ayagımı savurunca alt karın kasında agrı oluyor…veya şuan idmanlara gidiyorum idmanda bişi yok ama idmandan sonra vay halime uyutmuyor ..acaba ne önerirsiniz…
  Sağlık14 Mayıs 2009 e
  Annemin ayağında kas yırtılması var doktora gittik jel verdi ağrı kesici 1.5 ay oldu ama düzelme yok sanırım istirihatda etmiyor ondan ayağının üzerine basamıyor.Ne yapmalıyız acil cevap verirseniz sevinirim.Saygılar
  Sağlık20 Mayıs 2009 e
  deniz ben profesyonel futbol oynadım. şu anda34 yaşındayım sakarya sporda alt yapıdayken benimde oldu 16 yaşımda ve halen ağrıyor.benim arka sağ adelem tamamen kopmuştu ve futbolu babam bıraktırdı ozaman sanki elektrik çarpmış gibi sallandı arka adelem ve maça devam ettim ve onun zararlarını şu anda çekiyorum yaklaşık 4ay ayağını topa deyme yürürken bile doğru kuvvet alma o ayağınla 4ay sonra ayakta yavaş yavaş 5 kere ayağını dizden buk bırak daha sonra 10 kere ağrı olursa kes bu işlemi olmazsa her defasında arttır krem sür bengay gibi ilaçlar ısınmadan yop oynama ayağını kuvvetlendir bu işlem yakalaşık 4 ay bekleme + 2 aykuvvetlendirme toplam 6 ay sonra bu süre içinde kuvetlendirme yaparken düz koşu yap sakın depara kalkma bven 16 yaşından beri ayağımın üstüne top oynya oynaya maf ettim beni kulup doktorundan başka kimse uyarmamıştı ama gençtim ozamzan ağrı vız geliyordu dinlemedim ok
  Sağlık28 Mayıs 2009 e
  iyi günler kaval kemiğinin arkasındaki adalemde sanki yumruk kadar ağrı vardı.koşarken zorluyodu.ilk zamanlar zorlamadım fakat dün akşam maç oynarken sağ ayağıma verdiğim aşırı zorlama orda kafif bir nasıl anlatayım patlıcan pörsür ya onun gibi ne yanma ne batma olmadı sadece esner gibi bir acı duydum ve ayağıma basıyorum sadece yürürken arka tendona doğru feci bir ağrı var yardmlarınızı bekliyorum.
  Sağlık4 Haziran 2009 e
  yha arkadaşlar ben 4 ay evvel maçta arkadan sırtıma bi darbe alarak yere düştüm ama bi ayagım sabit kaldı birden ayagım sıfır açıldı çook pis bi agrıydı 4 aydır bu geçmedi yurumem duzeldi ama düzgün koşamıyom alah rıxzası için bilgisi olan yardım etsin msn eklesin doktora gittim adele yırtıgı teşhisi koydu egzersiz felan onerdi ama geçmedi 4 aydır bu normalmi yoksa anormel mi allah sizden razı olsun anlayan beni msn nini eklesesin
  Sağlık23 Haziran 2009 e
  mrhb benbım solkolumda dirsekte sınır sıkışması var dendı elımde serçe parmakla yüzük parmağım uyuşuyor iki sene önce doktora gittim
  sinir sıkışması dendı bide aynı kolda iç omuzda kasyırtılması varmış kolumla hareket edemıyorum zaten doktorlarda hiç birşey yapmıcan dedılerkullanmıcan ii ama tedavi yok önce sinir sıkışması için amelıyat dendı
  hala gün vercekler şimdi omuzumda erime hissedıyom kolum sakat kalırmı erirmi aşiri derecede
  bana yardımcı olursanız sevinırım
  Sağlık8 Temmuz 2009 e
  merhaba bundan 4ay önce 8-9maç yaptım arkasından 11-12maçı yaptım ama 11-12de ikince yarı sa üst baldırda ön tarfında sancı başladı bıraktım maçı çok feci bi ağrı vardı. 1hafta sonra hiç bişeyim kalmadı ayağımı gerdirdim kastım bişey olmadı tekrar maç yapacaktım sahaya girdim topa wurunca benim ayak 1hafta öncesi gibi acımaya başladı sonra 3hafta ara verdim 3hafta sonr aynı şekilde topa vurur vurmaz benim ayak yine aynı şekilde şuanda bi şişlik var bi yumurtanın yarısı kadar ne yapmalıyım 3 aydır felan ayağıma top sürmüyorum normalde ağrım yok ama topa wurunca başlıyor tekrar şişliktede en ufak bi küçülme olmuyor ne olur bilen warsa bana yardım etsin çok özledim top oynamayı.
  Sağlık17 Temmuz 2009 e
  halı sahada top oynarken sol alt adelemde ip kopması gibi acı veren bir kopma oldu. hemen maçı bıraktım.tam 45 dakika kenarda buz yaptım.kanama ve şime olmadı. 5 gün sabah akşam buz tedavisi yaptım.daha sonra krem ile tedavi yaptım.ilk 3 gün ağrı oldu,sonra giderek yavaşladı.yürüyüş yaptım. 15 gün sonra 15 dakikalık halı saha oynamaya başladım….
  Sağlık31 Temmuz 2009 e
  idmana ısınmadan cıktım ve ani bi hareketle yere yığıldım ve idmanı yarım bırakmak zorunda kaldım ilk bir iki saat acı hissetmedim ama biraz sonra ağrı basladı ve gece ağrısından uykumdan uyandım şimdi idman yapmıyorum yaptıf,ğım sadece yürüyüş ve hafif tempoda koşu şimdi agrılarım eskisi kadar sık değil ama bu olayın tekrarlanmasından cık korkuyorum allah kimsenin başına vermesin ……
  Sağlık20 Eylül 2009 e
  Annemin 15 30 gün aralarla olusam agrıları sıklaştı. birsüredir kasıkgın hemen üstünde sol tarafta agrıları var küçük bir şişlik fark ettigini belirtiyor.Agrılar 3 gün arayla en son bugün oldu 20 dakika yatıyım geçiyor diyor.Sonra hiç birşey olmamış gibi hayatına devam edebiliyor yokmuş gibi…Öncelikle kuşkulanılacak durumlar neler olabilir.Nasıl bir yol izlenmeli görüşlerinizi rica eder saygılarımı sunarım.
  iyi Çalışmalar
  Sağlık1 Ekim 2009 e
  merhaba
  sol omuz ve dirsek arasında müthiş bi ağrı var,ve hafif şiş.
  kısıtlı hareket edebiliyorum. basıma kaldıramıyorum ,geriye götüremiyorum dr gttım kas yırtılması olabılır dedi. ben kewndim ne yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim,tşkürler.
  Sağlık14 Ekim 2009 e
  çok halsizim kalkamıyorum kas yırtılması var neler yapmayalaım lütfen cevap yazar mısınızz
  Sağlık6 Kasım 2009 e
  meraba yaklaşık 1.5 yıldır sol bacağımın dızden aşağı kısmı kalınlaştı iki ayağım şimdi birbirinden farklı (çimelerimi giydiğim zaman sol ayağıma olmuyorlar),bazende ağrılar oluyor bunun nedeni ne olabilir.
  Sağlık11 Kasım 2009 e
  merhaba 2,5 yıl once bır arkadasımla şakalaşırken yere düşmemek ters hareket yaptım,sol kürek kemiğimin üstünde müthiş bir ağrı,şişme ve morarma oldu 4 ay sonunda iyileşti yada ben öyle sandım..2 haftada bir yada ayda bir aynı bölgede ağrı ve tutulmalar yaşıyorum,omzumu her oynattığımda ses geliyor,ne yapmalyım? yardımcı olurmusunuz?
  Sağlık18 Kasım 2009 e
  Merhaba. 2 gün önce halı sağada top oynuyodum şut cekerken sağ baçmın ustune kıramp ağrısı gibi bi arı girdi ve hala devam ediyo adelemde bi kopmamı oldu acaba cevap bekliyorm.
  Sağlık13 Aralık 2009 e
  Merhabalar, dün barfix çekerken sağ kolumda bi ağrı oldu, ve şuan sağ bicepsimde iç tarafında bir şişme var. 1gün geçti aradan şuan bi ağrı yok, ağarlık kaldırdığımda sorun olmuyor ama kasın şekli bozuldu gibi oldu. kendiliğinden geçermi yoksa bi doktora mı görünmeliyim.
  Sağlık16 Aralık 2009 e
  ben yaklaşık 1 ay önce futbol maçı yaparken sag arka baldırıma gelen darbe sonucu
  1 aydan beri ağrısı sörüyor lif kopmuş ola bilirmi
  Sağlık17 Aralık 2009 e
  ben 12 yaşındayım üç gün önce ggeçirdiğim kaza nedeniyle ayak kaslarımın 100/92 yırtıldı ve 8 gün mandajlı sonra 1 ay da alçıya alıncağını belirrtti bu doğrumu?????
  Sağlık19 Aralık 2009 e
  aynı sorun babaannemde de var ve cok agrısı var bu kas yırtılmasının tedavisi var mı? bilen lütfen yazsın!


  Sağlık20 Eylül 2007 e

  çok ama çok çirkin olmuş niye kas ve iskelet sağlığı yok? yazın lütfen

  Sağlık20 Eylül 2007 e
  umarım en yakın zamanda yazarız bişiler (: öğrenciyim okul ile siteyi aynı anda zar zor idare ediyorum kusra bakmayın tşkler.
  Sağlık2 Mart 2008 e
  15 gün önce geçirdiğim kaza sonucunda sol diz ve bilek arasındaki iç kasımda 1 cm lik yırtılma oldu… doktora gittim…ama bu sürede sol ayak parmak ucuma basarak hareket ediyorum..arada değnek kullanıyorum.. günde 2-3 kez 5dk lık buz kompresine de devam ediyorum… tabii ir de kasımı sıkı tuması için de varis çorabı kullanıyorum…
  acaba doğru hareket ediyor muyum??? cevaplarınızı rica ediyor,
  saygılarımı sunuyorum…
  Naile Bayın
  Yaş:41
  Sağlık23 Mart 2008 e
  cok saçma gelın bana
  Sağlık19 Nisan 2008 e
  ayagımın kayması sonucu kas yırtılması meydana geldi aradan 3 ay gecmesine ragmen tam iyi degilim bu gün top oynadım ama eve geldim inanılmaz bir krap gibi gerginlik ve agrı var ne yapmam gerekir bilmiyorum dr gittim daha önce önemli degil dedi ama bu konuda herhangi bir flim veya işlem yapılmadı ama tamda gecmedi yarın tekrar gidecegim bilmiyorum ama sonuç alırmıyım cevabınızı bekliyorum
  Sağlık8 Mayıs 2008 e
  1 yıl önce sag kolum dirsekten kas yırtılması oldu .koluma destek gibi bişey yaptılar ama halen düzelmedi.aynı kolumdaki başbarmak tarafındada yırtılma var ne yapmam gerek sakat kalmaktan korkuyorum.acele cevap yazmanızı yada gitmeem gereken fakülte öneririseniz sevinirim
  Sağlık10 Mayıs 2008 e
  benim de kolum şakalaşırken burkuldu çok ağrıdı kolum çıktı sandım dokdora gittim kas gevşetici verdi ama geçmedi bir yıl geçti şimdi kolumu yukarı kaldıramıyorum ellerimi arkaya birleştiremiyorum çok ağrıyor bilgi verirseniz sevinirim
  Sağlık19 Mayıs 2008 e
  sol ayak kasığımda 2 aydır geçmeyen bir ağrı var.kilom 100 lerde hatta daha çok.yürüme zorluğu çekiyorum.3 hafta dinlendim fakat geçmedi.ağrı kesici ve kas gevşetici kullanıyorum.soğuk ortamlarda ağrım çoğalı
  yor.kas yırtılması olabilir mi?yanıtlarınızı bekliyorum.yaş:56
  Sağlık14 Ağustos 2008 e
  benim karın kaslarımda bir agrı olustu yaklasık 3 ay once doktora gittim bana kas yırtıgı oldugunu sylediler ilaç verdiler kas gevştici jel falan sureklı kullanmama ragmen hala agrıgeçmedi futbol oynuyorum topa vurdugum anda agrı kasıklarıma şiddetli bi şekild vuruyu yuklenince agrı oluyor zorluyo ne yapabilirim yanıtlarsanız teşekkurler.
  Sağlık2 Eylül 2008 e
  maç yaparken bacagıma darbe aldım maçtan sonra bacagım şişti yere basamadım doktarada 10 gün sonra gittim bazı nedenlerden dolayı ve 3*7.5 cm kas yırtılması meydana gelmiş doktorun verdigi ilaçları yapıyom ve her gün hastahaneye gidiyom fizik tedaviye,3 hafta geçti acaba ne zaman iyleşir cevabınızı bekliyom teşekkürler
  Sağlık5 Eylül 2008 e
  mrb, ben futbol oynuyorum futbola ara verdim ve sonrasınında aşırı yüklenmeden dolayı sağ ayaktaki adele kaslarında yırtılma yada yırtılma aşamasında oldugu söylendi , kası kuvvetlendirici ve kas gevşetici yöntemlerle iyileşmesini bekliyorum , ama kısa sürede toparlanmam gerek, önerilerinizi merakla dinliyicem. teşekkürler.
  Sağlık8 Eylül 2008 e
  bundan yaklaşık 5 ay önce futbol maçında birde sağ arka adelemde bir kopma oldu ayağımın üstüne hiç basamadım acile giitim ve doktor kas yırtılması olabilir dedi geçiştirdi ilaç felan yazdı kullanadım bir ara iç kanama oldu ve ayağımın hareket yetisi baya kayboldu ve müthiş ağrılar oldu
  iyi kötü tedavisini yaptım 1,5 ay geçtikten sonra geçtiğini sandım tekrar top oynadım bu sefer daha kötü bir yırtılma oldu.bu sefer başka doktora gittim o da kas yırtılması olabilir dedi dedi dedi dedim bu ikinci oluyor bunun deavisi ne ne kadar zamanda geçer pek beni memnun edcek bir açıklama yapıldı.en son yırtılmada müthiş bir sertlik ve arka adelemde bir çukur oluştu kaç ay oldu halen iyileşmedi tam anlamıyla. tam anlamıyla nasıl iyileşecek tekrar ne zaman futbol oynayabilirim neler yapmam gerek bana yardımcı olursanız sevinirim.t
  Sağlık16 Eylül 2008 e
  ayagım çok kötü ağrıyor ne yapacam rakadaslar…
  Sağlık7 Ekim 2008 e
  Merhaba
  ben yürürken ters bir hareket yaptım sanırım. sağ ayağımın altında elektrik çarpması gibi birşey oluyor gerilince. 3-5 gündür var bu. 1 gün dinleniyom tam geçti diyecem yürümeye çıkınca aynısı oluyor tekrar. bu ciddi birşey midir ? yoksa birkaç gün yürümeden dinlenirsem geçer mi ? şimdiden teşekkür edip saygılarımı sunuyorum
  Sağlık15 Ekim 2008 e
  futbol oynarken sol ayağımda diz altındaki kaslara darbe aldım ve önemsemedim ikinci bir darbe daha alınca kaslar şişdi ve aşağı doğru basınçlı ağrı yapmaya başladı. Ayak topuklarımda kan birikmesi oluşmaya başladı kas yırtılması iç kanama yaparmı veya bu neden olmuştur cevap verirseniz sevinirim.. tşkler
  Sağlık17 Ekim 2008 e
  benim kolum da yırtık teşhis edildi ne yapmam gerekiyor ?
  Sağlık17 Ekim 2008 e
  merhaba ben hatice örskaya annem iki hafta öncesinde sağ dizinde çok şiddetli ağrıyla doktora gitti mrg sonucunda lateral menisküs anterior ve porerior ve boynuzları normal şekil ve sinyal özelliklerindedir.yırtık saptanmadı.eklem sıvısında hafif artış medial menisküs posterior hornunda yırtık ile uyumlu görünüm eklem posteromedialinde yaklaşık 4*2 cm baker kist eklem yüzeylerinde medial end plotolarda ve tibiada interkondiler mesafe düzeyinde hafif kondrmalizik değişiklikler.arterior çapraz bağda grade 1 dejenerasyon ile uyumlu hafif sinyal intensite artışı.hafif prepateller bursit papor sonucunda bu ifadeler yer almaktadır acaba bu sonuçlara göre nasıl bir yol izlemeliyiz amelyat gerklimi? şimdiden çok tşk ediyorum cevabınızı bekliyorum
  Sağlık1 Kasım 2008 e
  yaklaş 2yıldır sırtımın sol kureğimin altı ağrılarım oluyor bu ağrılarımın belimle alakası yok bir kaç kez doktora gitim kıronik kas yırtılması dedi bu hastalığı tedavis hakında beni yönledirimisiniz
  Sağlık10 Kasım 2008 e
  geceleri yatarken.omuzum agiriyor ve elimdeki iki parmak uyusuyordu.doktora gitim.7 mm. kadar yirtilma var dedi .acele ameliyat olmalisin dedi ameliyat oldum.yirtilan kasimi geri dikti…su an 4 hafta oldu halen duzelme yok…… sizden ricamomuzum ne kadar surede iyilesir.. doktor 7 haftada iyilesir dedi. 7 haftada iyilesirmi yada iyilesirse…saglikli olurmu cevaplandirirsaniz memnun olurum .tesekkurler.
  Sağlık15 Kasım 2008 e
  Bir professyonel takımın pafında oynuyorum ve 3 haftalık maç programı sırasında sağ arka alt adelede sertletşme oldu.tedavi eden masör en az 6 hafta dedi.ama aşırı ağrım yok ve sert haldeyken maç oynadım.sizce o kadar ciddi midir? saygılar…
  Sağlık18 Aralık 2008 e
  merhaba doktor bey,bir yıl önce futbol oynarken düştüm.Düşme sırasında sırtımın sağ tarafında böbreğimin üstündeki adalede aşırı ağrı oldu,3-4 defa doktora gittim.Bunların çoğu kas yırtılması dedi.Fizik tedaviye gittim faydasını göremedim MR ve rötgen filimlerinde yırtık gözükmedi.Ağrılarım hala devam ediyo özellikle geceleri sancılı geçiyo.Ters bir hareketimde beni kötü etkiliyo yere yığılıp kalıyom hareket edemiyom bi süre.tavsiyeleriniz nelerdir.Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.saygılar.
  Sağlık20 Aralık 2008 e
  sol omuzum korkunc derecede agriyor.
  Kolumu yukari kaldiramiyorum
  bir sey giyerken de buyuk aci hissediyorum
  sol kolumla bir sey tasiyamiyorum
  ayrica sol elimin isaret parmaginda aylari saydigimiz kemiklerimiz varya iaret parmagimdaki bu kemik agriyor
  ve boynumda zaman zaman agri oluyor
  bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim su an amerikadayim burada saglik sigortam yok ya acilen turkiyeye donecegim yada onerilerinizle kendimi tedavi etmeye calisacagim

  berke

  halısaha maçında üst sağ arka adelemde ani bir acı hissettim ve biraz hafifledikten sonra yeniden maç yaptım ve aynı şey oldu tedavi önerirmisiniz

  can

  iyi gunler benim sorunum sinav cekerken sag omuzuma sanci girdi ve kolumu yana dogru yere paralel sekilde acarken omzuma agri giriyor ve arka kurek kemiginin ustundede kulunc olmus hissi var kolumda kutleme oluyor boynumda kasilma var neden olabilir tskrler

  özkan

  merhaba ben 15 yaşındayım ve her hafta sonu halı sahada maç yapıyorum sorunum ise sol ayak kasımda ileri adım atarken kasılma sonucunda bir ağrı oluşuyor ama düz durduğumda acı filan olmuyor ama yürürken filan çok acı çekiyorum tedavisi veya cözümü varsa lütfen yardım edin

  hatice

  Merhaba ben 10 gün önce sol Dizimden menisküs yırtıgı ve eklemlerimin arasına sıkışan ödemi aldılar.doktor bana ayağa yavaş yavaş kalkabilirsin dedi.ben kalktım ama çok üstüne bulamadığım için sağ ayağa yüklendim düz yatarken birşey yok ayağımı kendime doğru çekerken alt kaldırımda fena şekilde bir çekilme oluyor ve ulan basamıyorum sizce ne gibi bişey olmuş olabilir teşekkürler

  fuat b

  Iyı gunler hocam slm Sırtımın sol kuregınde yırtılma oldu. Cok agır parca kaldırdım calıstıgım ıste bırden sol kolum asagı dogru dustu hastaneye kaldırdılar benı fılım emar cekıldm lıf yırtılması oldugunu vede ıstegısıklıgını soyledı.Aradan 3 sene gectı ama hayla agrıyor dık durmakta zorlanıyrum hergun kas gevsetıcı ve agrı kesıcı ıcıyorum 2 saat rahatlıyurm gun ıcerısnde ama yıne agrı devam edıyı ılacın etkısı gıttıgınde Hocam ne yapmam lazım yardımcı olursanız cok memnun olurum ıyı çalışmalar ıyı gunler HOCAM

  öncelikle geçmiş olsun. Lif yirtilmasi oldukca zor iyileşen bir durumdur. Ozellikli agir kaldirmamaya ve ani hareketler yapmamaya özen göstermelisiniz. İyi bir Ortopedi doktoruna muayene olmanızda fayda var doktorunuzun size söylediklerini harfiyen yerine getirmeniz durumunda iyileşme olacak ve kısa sürede sağlığınıza kavuşacaksiniz. Lif yirtilmalarinda genelde yapılan önemli yanlışlar vardır. Bu yanlışların başına Lif tam iyileşmeden ani hareketler yapmaktır. Diğer bir yanlış ise Lif iyileşmeden ilgili ilaçları bırakmaktır. Bu yanlışlara düşmeden tedaviye devam edebilirseniz iyilesmeniz mumkun olabilir. Ancak rahatsızlığın üzerinden iki yıl geçtiğini belirtiyorsunuz bu durum iyileşmeyi zora sokan bir durumdur.

  sinan asker

  Merhaba bugun yerdeki koliyi kaldirirken belime cok siddetli bir agri girdi ve d3vaminda etrafi goremedim hertaraf bulanik gozuktu yaklasik 2 dakika.sonrasinda sandalyeye oturmak istedim oturamadim agridan.askeriyedeyim rrvire gittim agri kesici igne yaptilar 2 saat oldu ama hala agrim var.neyapmami inerirsin8z.acaba bel fitiimi oldum lutfen cevap verin.

  umut

  merheba ben beşiktaşya oynuyorum 11 yaşıdayım dün idmanda bacağıma arkadaşım düştü ve sol bacağıma ağrılar girmeye başladı yrüyemiyorum artık sürünüyorum o derece bir ağrı doktor bağlarım çokc açılmış dedi ne yapmalıyım ? :(

  Sema Dalgıç

  Az önce mesajımı yazarken ekran gitti tekrarlıyorum.
  Ben 28 yaşındayım amatör olarak 6 aydrı tenis oynuyorum.Ters bir hareket ile sağ elimde baş ve işaret parmak arasında ağrı oluştu.Doktor liflerde ödem olduğunu söyledi.1 ay dinlendirdim.Şimdi tekrar oyunamaya başladım yine ağrı daha şiddetli devam ediyor.
  Şişme morarma yok sadece yoğun bir ağrı hissediyorum.Ne önerirsiniz, teşekkürler.

  Hanım efendi, bu tür zorlamalı durumlarda zorlanan kasları/lifleri/eklemleri iyi dinlendirmek şarttır. Özellikle lif yaralanmalarında yalancı bahar kaçınılmazdır. Yalancı bahar dediğimiz şey geçici bir iyileşme halidir. Eğer bu iyileşme haline aldanır da tekrardan bu bölgeleri zorlarsanız rahatsızlık daha da artmış olarak karşınıza çıkacaktır. Bu durumda sizlere tavsiyem, spor yapmayı bırakmanız ve bir kaç farklı doktora tekrardan muayene olmanız böylece durumunuzu net olarak ortaya çıkarmanızdır. Geçmiş olsun.

  esraaa

  Iyi gunler doktor bey bundan 3 4 gun onc3 agir bi poset kaldirdim ogun kolumda bayagi bi yanma oldu yuzuk parmagimdada bi sislik oldu haifi derecede suanada cok siddetli olmasada hafif bi agri ve o parmagimda uyusma var bunun sebebi ne olabilir korkuyorum kas yirtilmasi gbi bisey olmasindan bilgilendirirseni sevirinirim

  Caglar

  Merhaba, bundan yaklasık 1 ay önce bir motor kazası sonucu , dirsek bilek ve avuç içimde morluklar olustu. Bir süre sonra, kuvvet kaybı yasadım ve sağlıklı kullanamıyorum , İncinme olarak düşündüm ancak 1 aydan fazla bir süre olmasına rağmen su an tam olarak verim alamıyorum. Doktora gittiğimde ise filme gerek görülmemişti .. Bu konuda Yardımcı olabilirseniz sevinirim…

  Çok tesekkurler

  Halis

  Merhaba hocam benim sol dirseğimin üstünde deride uyusma var 2-3 aydır devam ediyo agri falan yok ama uyusma var neden olabilir teşekkür ederim

  vilocan

  ısındıktan sonra koşarken baldırımın üstüne birden ağrı grdi ve koşamadım ağrının sebebi ne olabilir nasıl tedavi edilir şimdiden teşkürler

  kayra sözem

  Merhaba hocam ben halı saha macında sol bacağımın iç kısmından kuvvetli bir sesle yere yıgıldım birseyleri kopmus gibi hissettim mr sonucumda gastronecmeus medial başı ile solemus kasında yaygın ödem gözüküyormus.ÜZerinden 1 hafta gecmesine ragmen hiç basamıyorum yürüyeöiyorm

  evrem

  20.02.2015 tarihinde düştüm ve umzumda ağrı oldu doktora gittim mr çekildim birsey yok geçer 3 hafta zorlama dedi üzerinden 2 ay geçmesine rağmen eski haline dönmedi kolunu fazla hareket ettirince ağrı tekrar başlıyor.mr da subkorokoid reseste minimal efüzyon izlenmiştir yaziyor doktor ağrımın geçmesi için hic bir müdahale yapmadı sizce tekrardan başka bir doktora gitmelimiyim?

  ercan baş

  Merhaba iki gün önce halı sahada sol göğsümün üstüne düştüm şuan şişlik ve ağrım var sebebi nedir ne uygulayabilirim?

  Kaslarınız zedelenmiş olabilir. Bu durumda yapacağınız en iyi tedavi buz tedavisi olacaktır.

  Sümeyye

  Merhaba hocam. Ben bu geçtiğimiz haftalarda günde üç saat falan yürüyordum. Aynı zamanda ip atlayıp mekik çekiyordum. Ama bunları bir haftadır bıraktım. 3 gün önce merdiven çıkarken sağ üst bacağımda kalçama yakın bölgede bir yanma hissettim. Eve geldiğimde resmen yürüyemez hale gelmiştim. Müthiş derecede bir kas ağrısı hissediyorum. Oturmamı, yürümemi ve uyumamı engelliyor. Ayrıca sabah kalktığımda ayak tabanlarımın üzerine de basamıyorum. Sizce ne olmuştur? Lütfen bana yardımcı olun…

  Emre

  kulüpte maç yaparken ayagima birden uyuşma geldi .
  ve oldugum yere düştüm acile gittim bacagimdan kan felan aldilar 2 haftadir uzerine basamiyorum .

  Mustafa

  Merhaba hocam bn 15 yaşındayım ve furbol klübünde oynuyorum bundan yaklaşık 2 ay önce bir hazırlık maçında sol ayağımın üst arka kısmında yani kalçaya doğru olan kısmında bi ağrı oluştu ve hala devam ediyor koşamıyorum,zıplıyamıyorum,ayağımı kaldıramıyor v.s yani kısacası sol ayağımı kullanamıyorum muhtemelen kaslarım yırtıldı ne yapmam gerekiyor düşünceleriniz neler

  zumra

  Merhaba annem bugün diz ağrısı için ortopedi Dr.na göründü anneme dizinde yırtık var ameliyat olan gerekli demis. Tuvalete klozet e namazı oturarak kilarsn artık deyince epey modeli bozulmuş. Eski haline döner mi acaba ameliyat sonrası cvp bekliyorum . iyi günler. Tesekkur ederim şimdiden.

  nuri

  Sol omuzumun üzerine sert bir sekilde düştüm kolumu oynata biliyorum ama ağrı yapıyor tedavi olarak ne önere bilirsiniz vede ciddi bir sorun varmıdır

  murat

  selamun aleyküm hocam benim annemin sol kolun dirsek taarafında lif zedenlemesi var doktura gittik igne tadavisi ve ayrıca band tedacisi uyguladı ve agrılar dahada çok zorladı ve ameliyat dediler herhangi bir riksi varmıdır saygılar.

  her ameliyatın mutlaka bir riski vardır yapmanız gereken şey Ameliyat hakkında olabildiğince fazla bilgi sahibi olmaktır bunun için farklı doktorlara muayene olarak onlardan bilgi alabilirsiniz.

  eda

  Mrb hocam babam 3 ay once sol kolunun ustune duserek inciltmistir hastaneye gittik ama bir faydaasi olmadi suan hala agrisi var gece agrisini cok hissediyor kolunu yarim dirsek aciyor kafasinin ustune yukari kadar kaldiramiyor yardimlarinizi rica ederim.

  Ertugrul

  Selam hocam 5 senedir spor yapmıyordum ve arkadaşların ricası üzerine maç yapmak için halı sahaya gittik doğru dürüst ısınmadan maça başladık ve ilk pozisyonda sol bacağımın üst kısmında feci şekilde bir ağrı hissettim şuan ortası çukurlaşmış iki kenarı da şişmiş gibi çok feci ağrıyor yarın doktora gitmelimiyim duşa girerken bile çok zorlandım sahada bukadar ağrımıyordu şuan adımlarımı bile zor atıyorum.

  Durumunuzun detaylıca incelenmesi gerekiyor. Bir hastahanenin ortopedi bölümüne başvurmanız çok önemli. Geç kalmamakta fayda var. Bacak üst kısımlarında kuvvetli kas dokuları ve lif demetleri bulunur. Bu yapılardan birisi zarar görmüşse eğer mutlaka ilaçla tedavi olmanız gerekir.

  Ertugrul

  Teşekkür Ederim Hocam, Sabah kalktıgımda biraz iyi hissettim kendimi hastaneye gitmedim çalıştım akşama kadar şuan dizim acayip şişmiş dünkünden 10 kat daha kötüyüm. Yarın direk hastaneye gitcem fizik’e aLmıştım sırayı ortapedi olarak değiştiririm olmadı.

  Kas ve tendon yaralanmalarında şişlik ve deride renk değişimleri olur. Dikkat edeceğiniz nokta üzerine fazla basmadan hareket etmektir. Ayrıca tedaviden sonra en az 1 yıl hiç zorlamayınız. Zira bu yaralanmalar yalancı bir iyileşme dönemine girer sanki hiç bir şey yokmuş gibi hayatınıza devam ederken sakatlık aniden tekrarlar ki bu 2. durum ilk sakatlanmadan daha zor iyileşir. Geçmiş olsun.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çıkık Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Vücuda Yabancı Cisim Batması
Ciltteki Kabarcıklar İlk Yardım
Kafa Travması İlk Yardım
Yanıklarda İlk Yardım
Şeker Yaraları Nasıl İyileştirir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.