KASIK AĞRISI
Kasık ağrıları özelikle ve sıklıkla kadınların korkulu rüyalarını oluşturur. Kasıkta meydana gelen ağrılar neredeyse kadınlarla özdeşleşmiş durumdadır. Hamileliğin ilk aylarından başlayıp son aylarına kadar rahatsızlık verebilen hamilelikte kasık ağrısı, kadınlar için nerede ise normal hale gelmiştir. Hamilelikteki bu ağrılar için yere sırt üzeri uzanıp dizlerinizi karnınıza doğru çekerek bir nebze rahatlayabilirsiniz, ani hareketlerden kaçınarak önlem alabilirsiniz. Kabızlıkhazımsızlıkmide gazı ve bağırsak gazları da şişkinlik problemlerine yol açarak kasıklarda ağrılara neden olabilmektedirler. Artan ve sürekli ağrılarda doktorunuzdan yardım almaya gerek vardır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


Yazımızın konusunu hamilelik dışında meydana gelen kasık ağrıları oluşturmaktadır. Bu tip kasık ağrısının nedenlerini ve tedavi yöntemlerini sizler için araştırdık.

KADINLARDA KASIK AĞRILARININ NEDENLERİ
Kasık ağrısının nedenleri çeşitli olabilir. Çoğu kasık ağrısının kaynağı üreme organlarıdır. İkincil olarak ise idrar yolları ya da iskelet sistemine ait olabilir. Kasık ağrılarının özelliği yani kısa veya uzun süreli oluşu, şiddetli veya hafif şiddette olması ya da ani ortaya çıkması ağrının kaynağı hakkında bize ipuçları verecektir. Ani başlangıçlı olan ve şiddeti yüksek olan ağrılar genellikle ciddi bir sorun belirtisidir.

Ciddi bir sorun derken adet sancılarını kastetmiyoruz. Adet sancıları üreme çağındaki her kadında görülür ve normaldir. En doğru teşhisi kadın hastalıkları bölümündeki bir uzman jinekolog tarafından tespit edilecektir. Doktorunuz sizi ilgili alana da yönlendirebilir. Şimdi, kasık ağrılarının olası nedenlerini açıklayalım.

 • İltihaplanmalar: Üreme organlarının bateri istilası nedeni ile enfeksiyon kapması kasıkta ağrılara neden olabilir. Ağrıya hastanın durumuna göre titreme, ateş gibi olumsuzluklarda eşlik edebilir. Önlemi alınmayan enfeksiyon üreme organlarının her bölümünde kendini hissettirebilir. Doktorunuzun önerebileceği bir antibiyotik ile tedavi edilebilir.
 • Yumurtalık Kistleri: Yumurtalık kistleri genç ya da yetişkin çoğu kadında görülebilen bir sorundur. Yumurtalık kistleri zararsız(basit folikül kistleri, çikolata kistleri) ve kötü huylu olmak üzere sınıflandırılabilir. Bunun teşhisi uzman hekim tarafından anlaşır. Hangisi olursa olsun büyüyen kist çevre dokulara baskı yaparak ya da yumurtalığın etrafında dönerek kasıklarda ağrı oluşturabilir. Basit tiplerde ilaç tedavisi ile olumlu sonuçlar alınmakta fakat kötü huylu kistlerde operasyon gerekebilir.
 • Dış Gebelik:  Döllenme olayının rahim dışındaki bir alanda meydana gelmesi sonucu oluşur. Sonuçta embriyo uygun olmayan zeminde geliştiği için kasıklarda ağrıya sebep olur. Embriyonun büyümesi ile sonraki evrelerde tutunduğu yerin parçalanmasına ve kanamalara neden olabilen bir durumdur.
 • Apandisit Patlaması: Apandisit patlaması acil cerrahi müdahale isteyen bir olgudur. Patlaması çevre dokulara yayılan cerahat kasıkta ağrıya neden olur.
 • İshal: Şiddetli ishal de karın ve kasık ağrısına neden olabilir. İshalde püf nokta kaybedilen sıvı ve elektrolitlerin yerine konmasını başarabilmektir.
 • Böbrek Taşları: Böbrek taşları kasıklarda ciddi ağrılara neden olur. Bu taşların idrar kanallarını tıkaması ihtimali olacağından bir an önce tedavi edilmesi gerekmektedir. İdrar yaparken yanma, sık idrara çıkma, idrar renginin koyulaşması, null başlıca belirtileridir.
 • İri bebek dünyaya getiren kadınların vajinasında genelde yırtıklar oluşabilmektedir. Bu yırtıkların baştan savma onarılması kasıklarda ağrıya neden olabilmektedir.
 • İdrar yolları enfeksiyonu: İdrar yolları enfeksiyonlarında ateş, titreme ile birlikte kasıkta ağrı görülebilmektedir.
 • Kadınlara ait üreme organında meydana gelen yapışıklıklar kasıkta ağrıya neden olur.
 • Endometriozis: Rahimde her gebelik için hazırlanan dokunun, gebelik hsıl olmadığında kanama şeklinde dışarı atılması “adet” olarak isimlendirilir. Kanamada bir miktar kanın yanında “endometrium” adı verilen hücre grupları da yer almaktadır. Buradaki hücreler sadece rahimde yer alır. Mamafih, endometriumun, rahim dışında bir yerde de bulunabilir ve bulunması Endometriozis olarak adlandırılır. Endometrium rahim dışında en sık bulunabileceği yerler yumurtalıklar, rahim arkası, tüpler üzeri ya da etrafında, mesane üstünde ya da vajina ile bağırsağın son kısmı arasında yer alabilir. Bu bulunuşluk kadında sancılı ilişki, sancılı adet ve kasık ağrısına neden olmaktadır.

Kasıklarda ağrılara neden olan diğer faktörler ise;

 • Yumurtlama dönemi ağrısı
 • Rahim damarlarında varis benzeri genişlemeler
 • Miyomlar(rahim kasından kaynaklanan iyi huylu urlardır): Büyük boyuttaki Miyomlar kan dolaşımını engelleyip bozduğu için kasıklarda ağrıya neden olabilmektedir.
 • Barsak iltihabı
 • Kasık fıtığı
 • Sistit( idrar kesesi iltihabı)
 • İrritabl kolon hastalığı(karın ağrısı, ishal ya da kabızlık, bağırsakların tam boşalamadığı hissi, kasık ağrısı, şişkinlik ve gaz ile belirti verebilen hastalık)
 • Geçirilmiş ameliyatlar
 • Psikolojik faktörler (cinsel tatminsizlik, depresyon ve içsel problemler)

TEDAVİ METOTLARI NELERDİR?
Hastalık etkeninin kaynağına göre tedavi şekli belirlenir. Çünkü, yukarıda da belirtildiği gibi kasık ağrılarının çok farklı nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenlere bağlı olarak, sorunun kaynağını anlamak için kadın hastalıklarında bir jinekolog tarafından ciddi tetkikler yapılmalıdır. Bu tetkiklerin en başında ultrason gelmektedir. Ultrason çoğu hastalığın etkeni hakkında bize bilgi vermektedir. Yanı sıra üreme organlarındaki iltihabın olup olmadığını araştırmak için kültür ya da smear testi yapılabilir. Bu tetkiklere ilaveten idrar yolu iltihapları ya da taş varlığı için idrar tahlilleri, kan tahlilleri yapılabilir. Bağırsak hastalıklarının araştırılması için gaita(dışkı) tahlilleri istenebilir. Tedavi sürecinde MR ve Tomografi cihazları da problemin tespiti için önemli yer tutar. Tanı koymak için diğer bir etkili yöntem de laparoskopi dir. 

ÖZET OLARAK: Kasık ağrıları birçok kaynağa bağlı olarak gelişebilir. Uzman bir doktor tarafından sorunun kaynağı tespit edilip ona göre çözüm üretilmelidir. Yoğun devam eden ağrılar ve özellikle ani başlayan ağrılarda mutlak bir hekime gidilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  yine mi

  merhabalar. sizlerden bir ricam olacaktı yardımcı olursanız sevinirim. şimdi benim nişanlımın kasıkları sürekli, bazende yolda yürürken direk ağrıyor ve bundan dolayı sürekli doktora gitti ama sonuçlar hep temiz çıkıyor bunun sebebi ne olabilir.. değerli tahminlerinizi paylaşır mısınız.. çünkü nişanlımın o ağrıyı çekmesi hem beni üzüyor hem de geleceğe yönelik korkum aşırı derecede artıyor.. lütfen yardım edin .. sadece sonuçlara bakılarak mı teşhis konulur… ya tahminler:(

  nişanlınızın cinsiyetini yazmadığınızdan şimdilik bir yorumda bulunamıyoruz. Ancak bu durumun dar giyecek tercihinden kaynaklandığını tahmin edebiliriz. Giyecek tercihini bol yiyeceklerden yana kullanıp bir iki ay denemenizde fayda vardır. Gecmis olsun.

  MEVLÜT

  SAYIN HOCAM BENİM KASIKLARIMA COK AĞRI OLUYUR VE KAZSIKIŞMASI OLUYUR VE DOKTORA GİTİM HİC FAYDASINI GÖREMEDİM BAĞIRSAKLARDA Bİ SORUNMU VAR ACABA SİZDEN Bİ BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

  Bedriye

  Hocam benim. Bir bayanım şiddetli kasık ağrım var yaklaşık 2 haftadır ishal ve karında şişlik çok rahatsız ediyor sizce bu neye işarettir çok üzgünüm acil cevap verirseniz sevinirim.

  Cevap:
  Değerli ziyaretçimiz, karın ağrıları soğuk algınlığı, bakteriyel yada ameboik hastalıklar, ani beslenme rejimi değişikliği(çeşitli diyet programları), yaralanmalar, adet döngüleri, hamilelik veya dış gebelik gibi sebeplere bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Aşağıdan karın ağrısı yazımızı tıklayarak okuyabilirsiniz.
  Karın ağrısı

  Bedriye

  Hocam benim. Bir bayanım şiddetli kasık agrım var yaklaşık 2haftadır ishal ve karında şişlik çok rahatsız ediyor sizce bu neye işarettir cok üzgünüm acil cvp verirseniz sevinirim

  ilk vatan

  İyi günler hocam size bir sorum olacak. Benin arada bir kasıklarım ve karnım ağrıyor.miğdemdede rahatsızlığım var .acaba miğdemdeki rahatsızlık kasıklarıma vurabilirmi.cvp sevinirim.

  Midenizdeki rahatsızlık nedir? herhangi bir ilaç kullanıyor musunuz? bu ağrılara ateş, üşütme vs eşlik ediyor mu? Bütün bunlar önemli bilgiler.

  gülçin güneş

  çok şiddetli kasık agrısı geçırıyorum daha öncede yaşamıştım bu olayı hiç birşeyim olmadgını soyledı doktorlar ve antibiyotik tedavısne basladım bı ay snra geçmişti ama ne agrı kesici ıgneler ullandım geçmemişti suan aynı agrılarım var ve kurtulamıyorum ve çok şiddetli regli dönemi geçirmeye başladım agrılar ortaya çıkınca yardımcı olun lutfen

  Maya enes

  Sayın hocam ben bayanım ve 6 aylık hamileyim ama 3aydan beri şişme var ayaklarımda ve kasıklarımda ayagımın hep var ama kasıklarım haraket çok yapsam beter şişyo burdaki dr testlerı temiz çikıyor ben suudı arabistanım lütfen cevabınızı bekliyorum sızce bu normal mı 6sene hamile oldun dr tedavısı ıle lütfen korkuyorum yardım edın

  seda

  merhaba 19 yaşndaym. sle hastasıyım adet düzensizligi nedeniyle jineklaga gttim bna dogum kntrol hapi verdi son 1 haftadır hiç durmayan aşıri kanama kasiklarimda asiri bir agri ve kabizlik sorunum var yardmci olursanz cok sevinrm

  sıla

  Hocam Merhabalar. Ben 20 yaşındayım. Özellikle sağ tarafta olmak üzere ciddi kasık ağrısı yaşıyorum. Doktora da gittim defalarca kan tahlillerim normal çıkıyor. Fakat bazen ağrı öyle bir yoğunlaşıyor ki yürümekte bile zorlanıyorum. Neden olabilir?

  melek

  Merhabalar ben 2 yıllık evliyim 2 ay önce bi düşüğüm oldu kürtaj oldum kasıklarıma aniden ağrı giriyo kilitleniyorum hareket edemiyorum karnım şişiyor o anda çok şiddetli ağrısı oluyor bu bende bekarkende oluyordu 3 4 ayda bir oluyor bu durum bazende tuvaletteyken ani bi hareketle oluyor acaba normalmi bu durum sebep ne olabilir

  nalan

  2aylık evlıyim kizligim bozulduktan snra birz kanamam oldu eşim içime boşaldı adet gunum geciyor kasıklarmda agri var belimde ve bulantim var hamilemiyim acaba

  Kullanıcıisim

  Benim sağ kasık tarafında ağrım var sabah uyandığımda başladı bende üstüne yatmışımdır diye sorun etmedim ancak şuan saat 3 ve hala geçmedi arada gaz çıkartıyordum şimdi bişey yok mesela sağ bacağımı yavaş yavaş yukarı doğru çekince ağrıyor acaba bu apandistmidir yoksa yumurtalıktan kaynaklanabilir mi ? Gaz sancısı olma ihtimali var mı ? Ayrıca bi de mantar enfeksiyonu olduğu için zolax ve bir tane daha hap içiyorum bunlar kasıkta ağrı yaparmı?

  zeynep

  Merhaba hocam ben 28 yasindayim. 6 aylik evliyim. Son 3 aydan beri sag tarafımda kasık ağrısı yaşıyorum. Tüm tahlilleri yaptırdım hepsi temiz çıkıyor. Defalarca doktora gittim.sonuç alamadim. Lütfen yardimci olun

  kezban

  Merhaba hocam 25 yaşındayım sağ kasigimda ağrı var elumle dokundugum zaman elime küçük sert bir cisim geliyor onun üzerine basınca daha çok agriyor yardımcı olurmusunuz.

  rhm

  Merhaba hocam ben evliyim benim hafif kasık ağrım var ve 10 gündür adet olmuyorum karnimda hafif şişlik oluyor gebelik için kan tahlili yaptim ama negatif çıktı hala sizce neden rahatsizlaniyorum yardimci olursaniz sevinirim

  aysen

  hocam benim adetim 13 gün kadar geçikti ve 2 gündür kasık bölgemde çok ağrı var mide bulantısı ve gaz problemlerimde mevcut daha öncede idrar yollarımda iltap vardı ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

  YILDIZ

  hocam 2 haftadır sol kadığıma ara ara sancı girmekte ve birden oluşmakta bir süre sonra geçmekte kısa süreli. idrarımı sıktığımda daha fazla artmakta ve yayılmakta. hangi bölüme gitmem gerekte. bekarım.

  gzd

  Merhaba hocam 2.5 yil once normal dogum yaptim 3.5 kilo dogdu 2 aydir adet doneminden sonra bittigi gunden 1 2 sonrasinda iki yanimdan kasiklarima agri vuruyor idrara cikiyorum aradan kisa sure gecince tekrar sıkışmış gibi oluyorum ürolojiye gittim enfeksiyon görünmüyor filmde temiz dedi daha once bobreklerimde tas vardi bu ay yine ayni durum oldu agrim var sanki dogum sancisinin hafif siddetlisi bunun icin ne yapmaliyim teşekkür ederim ilginize…

  seval

  Mrb.ben bayanim.kasiklarimda agri var.ara ara sirt kismima vuruyor AĞRIDI.nedeni ne olabilir

  Buse k.

  Merhaba hocam. 2 gun once gecekasigimda sag yumurtamin bulundugu yer zonklayarak agrimaya basladi uyuyamadim agridan. Ve hala arada bir cok suddetleniyor ve kasigimin komple sag tarafi agriyor hareket edemiyorum agridan.. agri yokkende kasigimin orasina dokundugumda agri var. 11 yasimdan beri yumurtaliklarimda iltihaplanma var ve antibiyotiklere bagisikligim oldugu icin gecmiyor. 1.5 sene once hpv virusu bulunmustu.bunlardan dolayi olabilir mi.?

  adsız

  sol kasıgımda ıkı gundur bı agrı var egılıp kalkamıyorum yuruyemıyorum anıden oturamıyrum neden acaba

  gezer

  mrhabalr bende yeni evliyim. 4 ay oldu evleneli herkes gibi çocuk istiyoruz ama bunu 1 aydır istiyoruz. bende de kasık agrıı oluyır ama ben cocuktur diye umut etmıyorum yanı umutlanmak istemiyorum. bunun için. sanki kasıklarımda bıçak cevriliyormuş gibi hissediyoru geciyor ve tekkrar yeniden başlıyor. sizden riam hangi doktora gide bilirim eger hemen cvp verebiireniz sevirim ona göre randevu alacam.

  Bulunduğunuz yerdeki kadın doğum uzmanlarına gidebilirsiniz. Devlet hastahanesi yada özel fark etmez. Diğer doğum yapmış bayanlardan fikir almanızı tavsiye ederim. Böylece konusunda uzman sizinle daha iyi ilgilenebilecek bir doktor bulmuş olursunuz. Eşinizle size mutlu birliktelikler.

  isimsiz

  Merhaba ben bayanim uç aylık evliyim ve adetimden sonra esinle ilişkiye girdim son uç dort günden beri kasiklarimda ara ara ağrı sık idrara çıkma çıktığımda da sadece iki uç damla gelmesi vücut isimin ara ara artması sonra normale dönmesi sizce ben hamilemiyimdir yoksa imtahah mi var bende?

  Hamilelikten ziyade 2 durum var gibi. birinci durum adetten sonra yumurtlama dönemine girdiniz ve bundan dolayı vücut ısısı artıyor. İkinci durumda ise iltihap kaptınız ve bundan dolayı vücut ateş yapıyor. Sanki ikinci durum daha kuvvetli gibi. Vajinal akıntılarınız fazlalaşmışsa ve bu akıntılar değişik renklerde geliyorsa mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünmelisiniz.

  sudenaz

  Benim 3 aydır kasıklarım ağrıyor
  Ürolojiye gittim böbreklerde sorun yok kadın doğma gönderdi 2 antibiyotik ve fitil verdi tedavim son gün sancılar aynı azalma yok geçmese parça alınacak bi çocuk yapsam geçer mi parça zor kasıklarım sürekli yanıyor.

  Değerli ziyaretçimiz görünüşe göre doktorunuz iltihap teşhisi koyup buna göre tedavi uygulamış. Ancak şikayetin devam ettiğinden bahsediyorsunuz. Size tavsiyemiz doktorunuzu değiştirerek tekrar muayene olmanız yönündedir. Dikkat edeceğiniz husus aldığınız ilaçları zamanında ve miktarında tüketmenizdir. Eşinizle beraber olurken mutlaka hijyene dikkat ediniz. Hem eşiniz hem de kendiniz birliktelikten önce mutlaka temizlik yapın. Geçmiş olsun. Çocuk bu tür durumları iyileştirmez.

  Busra

  Merhaba hocam ben 22 yasinda bayanim son haftalar esimle iliskiye girdik adet donemimden sonra oldu ve cok siddetli bi kasik agrisi basladi cok sık idrara cikiyorum ve vajinal bolgemde yanma var bunun nedeni ne olabilir

  çiçek

  bundan üç buçuk sene önce rahimim alındı yumurtalıklarım duruyor rahimimin üzerinde parmak kalınlığında varisim var kasığıma doğru uzuyor ve kasıklarımda şişlik ağrı var ne zaman dr. gitsem gaz sancısı deyip gönderiyor karnım kocaman oldu göbeğimde akıyor ve hala bir geçme yok hayat kalitem düştü hayattan soğudum …

  ezgi

  Ben bebek istiyorum adetimden once sol kasiginda baski hissedydm ama agru yoktu hocam adet oldm o baski hala dewam ediyo ve arada agri da yapiyo siddetli olmasada bi de bilmiyorm ilgisi warmi ama belim cok agriyo bobrek tasin dan suphelendm gittim doktira yokmus acaba ne olabilir yardmci olurmusinz

  Kasıktaki bası 2-3 hafta devam ederse bir genel cerraha görünmelisiniz. Bel ağrısıyla kasık basısı arasında bir ilişki olmayabilir. Sitemizden böbrek taşı diye aratarak durum hakkında daha detaylı bir fikir edinebilirsiniz.

  Deniz

  Hocam şubatın 26 sında kanda gebelik testi yapıldı 1.4 negatif çıktı değer. 27 si akşamı ise çok ani bi sağ kaşık sancim oldu adetimede 5 gün var sizce neden olabilir kistimde yok.

  Yzgt

  Merhaba hocam.Ben 23 yaşındayım hamilelik testi yaptım negatif çıktı adette oldum ama şuan sağ kaşık bölgede batma oluyo ve karnimda şişlik var internette bununla ilgili araştırma yaptigimda hep hamilelik cikiyo karşıma sizce başka bi nedeni olabilir mi?

  Melike

  Selamn aleykum hocam benm yaşim daha 16 ve bwn 1 haftadir agridan yuruyemiyorum sol kasigm cok agriyo sirtimada vuryo agrisi ben dun adet oldum 2 hafta erken oldum hic birsey yapamiyorum cok kotu agriyo lutfen yardm edin

  melek

  merhaba hocam ben 23 yasinda 1 bayanim adet dönemi kasiklarimda agri oluyor kadin doguma gittim sol yumurtaligimda kist vardi. tedavi baslatti adetle gecer dedi ve gecti. simdi yine agrim var. kist yeniden olustu ne yapmam gerek agrim gecmesi icin ve tamamen kurtulmak icin.

  melek

  Hocam hala sizden 1cevap bekliyorum

  Imren

  Hocam merhaba ,
  Benim ayda bir ya da iki kez sol kasigim çok ağrıyor. Ne yapmalıyım.

  eda

  Hocam benim 1haftadir sağ kasigim sürekli agriyordu bugün doktora gittim ultrason girdim bişey çıkmadı kan ve idrar tahlili yaptırdı o da temiz çıktı ben apandist diye düşünüyordum temiz çıktı idrar yolu enfeksiyonu var dedi doktor ama halen sağ kasigim ağrıyor ara ara batmalar zonklamalar oluyor enfeksiyona bağlı ağrılar olurmu

  Simge

  Merabalar hocam benim bir kasik agrim var ama arada geliyor normalde cok su icerim ama ramazandayiz su icemeyince oluyor anlamiyorun bu böyle surup gider mi su icince geciyor icmeyince acaip bir sekilde agriyor :(

  asli

  Merhaba,25 yaşındayım kasiklarim da yaklaşık 1 aydır keskin bir ağrı var sabahları daha şiddetli oluyor idarda yanma gibi şikayetler acile gittim enfeksiyon dediler antibiyotik verdiler ama iyi gelmedi bi kez daha gittim gaz dediler lavman verdiler fayda etmedi yardımlarınızı bekliyorum acil cevap verebilirmisin iz

  Sema

  Mrb ben 45 yaşındayım 20 gün önce ameliyat oldum rahmim ve yumurtalıklarım alındı fakat sol kasığımda bacağa vuran şiddetli bir geçmeyen ağrı var neden acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

  sibel

  Hocam benim annem 60 yasinda ve uzun suredir kasikarisi cekiyor ozellikle geceleri gunduz hic agrisi yok surekli hastaneye goturuyorum ultrason idrar gibi tahliller yapiliyo bi sonuc alinmiyo bel fitigi var unser var siyetik var idrar yolu enfeksiyonu vardi tedavisini gordu ve temiz cikiyor ne yapmam lazim tesekkurler

  seyhan

  Merhaba hocam.benim iki haftadiir kasiklarimda agri var.bu ay adet oldum ama ucgun az az geldi.dun ve bugun karin sisligim, gaz cikarma ve kasik agrilarim fazlalasti.ve ara ara kanamam geliyor.nedeni nefir acaba.enfeksiyondanmi kaynakli yoksa.birde bende spiral var onunmu etkisi.

  Tuba

  Cok fena kasık ağrim var sol kasik sadece sagda bi sey yok..ayrica sag ust karnimda siddetli ağriyor surekli tekrarlayan mantar enfeksiyonu ve sistit var 7 senedir..kadin dogumcuya gittigmde mantar enfeksiyonu dior ve solda yapisiklar oldugunu soyledi…acaba bagirsak mantari ola bilir mi

  Bahar

  Merhaba hocam ben özellikle ayakta durunca ve hareket edince kasigimda ağı oluyor birde tuvalet ihtiyacım olunca ağrı şiddetli bıçak batar gibi bununla birlikte çok hafif mide bulantısı var yumurtlama günlerim bugün bitti acaba bunlar hamilelik belirtisi olabilirmi adetime 13 gun var test için erken mi yardimci olabilirmisiniz

  Bahar

  Hocam aynı zamanda beldede ağrı var böyle uyuşukluk bir agri

  Arzu

  Ben 46 yaşında bir bayanım.İki hafta önce gribal bir hastalık geçirdim.Lakin bir ay gibi bir zamandır özellikle sol kasığımda aniden gelen bir ağrı oluyor. Ayrıca bu iki haftadır bağırsak düzenim çok bozuldu. Var olan hemoroidim daha arttı. Sürekli üşüme yaşıyorum. Karnımın içi acıyor. Menapoz başlangıcındayım.Acaba hangi doktora gitmem gerekir.

  Gamze

  Ben daha 12 yaşındayım ve neredeyse bir haftadır kasıklarımda ağrı var.İdrar yolu enfeksiyonu olabilir fakat idrar yolu enfeksiyonundaki belirtiler görünmüyor.Ve şuan çok fazla ağrıyor.Ağrının sebebi ne olabilir? Belli aralıklarla Hem apronax ın yarısını hem de parol aldım bir yardımı dokunmadı.Adet günüm çoktan geçti ve adetime daha çok var.Bana yardımcı olur musunuz? En kısa sürede cevap bekliyor olacağım.

  Selda

  Hocam iki gündür kasıklarimda ağrı var 3ü bir arada nescafeyi günde 3 4 bardak tüketiyorum 7 8 aydir iciyorum nescafeti acaba onla alakası varmı lütfen bilgilendirirseniz sevinirim

  Adsız bayan

  Merhaba hocam benim bazen sağ bazende sol kasığımda şiddetli bir ağrı oluyor. Bacaklarımı uzatmakta zorlanıyorum ardından gaz sıkışması oluyor ve ağrım daha çok artıyor. Yürümekte zorlanıyorum. Doktora gittim ama bir şey bulunamadı. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim hocam

  meryem

  merhabalar hem miyom hem yumurtalık kistim var üstüne erken menepoz girme durum var son bir iki aydır beyz kokusuz akıntı ve geceleri kasık ağrıları ile uyanıyorum dr kist tehlikeli yerde anne olmadğın için almak riskli dedi ve ameliyet yapmıyor bu durumda ne yapmalyım

  Gulay

  Merhabalar 3 doğum yaptım en son dogumum 7 sene önce ama geçen sene kordonlarimı bağlantım ve doğru düzgün hastalanamiyorum ve sol kasigimda bu ay sanki böyle çocuk kipirdiyomus gibi bişeyler oluyo acaba nedir sizce

  Elif

  Merhaba arkadaslar iliskiye girdikten 6 gundur kasiklarimda agri var ve normal midem bulanıyor bunlar neden oluyo bilen varmi

  Ayse

  Hocam benimde kasiklarimda cok agri var bazan bacaklarima vuruyo bu agri midem bulaniyo resmen surekli halsizim atesim cikiyo digum doktoruna gitim bir sey yok dedi mide ve bagirsaklarima baktirdim onda da bisey cikmadi aile doktorum antibiyotik verdi bi hafta kullandim ama yinede ise yaramadi ne yapmam gerek yardimci olursaniz sevinirim

  Eylül

  Hocam 33 yaşındayım evliyim.sol kasigimda ağrı var.spiral kullaniyorum.o bolgemde bildircin yumurtasi gibi bir sey var sanki de orasi agri yapıyor.ne yapmaliyim cevap verirseniz memnun olurum

  Fatma

  Merhaba annem in aylardır geçmeyen kaşık yanma ağrısı var üroloji çıktık defalarca ilaçlar fayda etmedi idrarda kan çıkıyor bi ara idararini tutamadı üroloji doktoruna tekrar çıktık ilaç verdi kesildi ama yanma ağrı durmuyor kadın doğum a çıktı yok bişey dedi böbrekler le ilgili biyere gönderdiler temiz çıktı anlamadık yardımcı olursanız başka napalm tesekkurler

  Gulsah

  Hocam sağ kasik ve sağ bacakta ağrım bulunmakta doktora gittim kürtaj sonrasında enfeksiyon kapmışım ilaç kullandım ve yasmin ilaca başladım hormonların 9.47 çıktığı için hasta olmama 4 gün var ama benim sağ kaşık ve bacakta şiddetli ağrı var kan değerim 8 e düşmüş el ayak yanmasından uykumu alamiyorum ve istahsizligim arttı göbek etrafına kadar ağrıyordu ama simdi sadece sağ kaşık ve bacak ağrısının nedeni halen enfeksiyon mu başka bisemi diz kapağına kadar ağrı ve damarlarım çekiliyor sanki

  Ayten hanım

  Hocam benim herhangi bi ağrım Yok fakat kasık bölgemde anlamsız bir hareketlilik var bebek dönüyormuş gibi, bel uzmab’a gorunmem gerek fakat hangi bolume gidecegimi bilmiyorum yardimci olur musunuz ?

  Meliha

  Merhaba hocam biz eşimle 1 hafta önce ters ilişkiye girdik ve o Bosaldi. Sonra iyice temizleyip Vajinama degdirdi kizlik zarima bişey olmadı lakin ters ilişkide küçük bir kanama oldu ve iki güne geçti. Şimdi ateslendim, boğazım ağrıdı ve serum taktrdm. Kasiklarim ağrıyor sebebi ne olabilir adetime 15″gun var

  Merve

  Sağ kasığım çok şiddetli ağrıyor ve iki aydır adet olmuyorum polikistik kist de var bende nedeni ne olabilir ?

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebeliğin 34. Haftası
Gebeliğin 31. Haftası
Gebeliğin 7.Haftası
Doğum Kontrol Hapları Kilo Aldırır Mı?
Gebeliğin 35. Haftası
Doğum Kontrolü
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.