KASIK BİTİ

kasık bitiTıp dilinde Pediculosis pubis olarak bilinen rahatsızlığa neden olan kasık biti (Phthirus pubis) kasıklara bir yengeç gibi tutunduğu için yengeç olarak da bilinir. Kasık biti baş ve vücut bitinden farklı görünümdedir, da­ha geniştir ve yengece benzer arka ayakları vardır. Kasık biti, cinsel ilişki veya nadiren de çarşaf veya yatılan yerlerden geçer.

Kasık bitleri; anüs, kirpikler ve kaşlar gibi diğer bölge­lerdeki kıllarda da barınabilirler. Bitler kıllara çok kuvvetli yapışır ve acıktıkları zaman her defasında deriye inerek kan emerler.

Sponsorlu Bağlantılar

 BELİRTİLERİ NELERDİR?

  • Geceleri kaşıntı
  • Hafif mavimsi lekeler
  • Kasık tüyleri arasında küçük grimsi renkte böcekler,

TEDAVİSİ NASILIDIR?
Tedavide eşler veya partnerler birlikte tedavi edilmelidirler. Doktorlar sizlerin durumuna göre hem kasık bitlerini hem de sirkeleri öldüren arındırıcı bir krem tedavisi uygulayacaktır. Yanı sıra kasık kıllarının kesilmesi veya alınması da önerilmektedir. Hastalık bitiminde tekrarlamayı önlemek için yatak çarşaflarını ve elbiseleri kaynatmak yerinde olacaktır. Su ve sabunla normal yıkama bu bitleri arındırmaz.

                                                                                     SAĞLICAKLA KALIN

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İçtikten Sonra Kan Kusma
El ve Ayaklarda Terleme
Potasyum İçeren Besinler
Rüya Nedir? Nasıl Rüya Görürüz?
Süt Alerjisi Belirtileri ve Nedenleri
Bacakta Morarma Ve Çürük
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.