KASIK KILLARI NASIL ALINIR?
Sağlık açısından değerlendirildiğinde kasık kıllarının mutlaka alınması gerekmektedir. Kasık kıllarının bulunduğu bölgenin havasız olması o bölgeyi bakteri ve mantar üremesine elverişli hale getirmektedir. Bir de bunun üzerine uzayan kılların durumu eklenince hastalıklara adeta davetiye çıkarmaktadır. Bu sebeple kasık kıllarının alınmaması sağlık açısından sakıncalı olduğu gibi, dinen de sakıncalıdır ve kesilmesi uygun görülmüştür.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl alınmalı?

Kasık kılları uzamasına müteakip alınmalıdır. Bu süre kişiden kişiye veya iklimden iklime erken veya geç olabilir. Normal süre olarak dinen 40 günü aşmaması önerilmektedir, müstehaptır. Kasık kıllarının alınmasındaki sınırlar ise göbek altından başlayıp, cinsel organ etrafındaki kılların alınması ile tamamlanır. Yani, her iki cins için bilinen cinsel organ çevresi ve üst kısmıdır.

Bu konuda çok merak edilen diğer konu ise makat çevresindeki kılların kısaltılıp kısaltılmayacağıdır. Kısaltılması veya kısaltılmaması bireyden bireye değişir. Kirliliğe neden olduğu düşünülürse kısaltılmasında bir sakınca görülmemektedir.

NE İLE ALINMALI?

Kasık kılları, kişinin durumuna göre traş edilebilir, ağda, tüy dökücü ile epilasyon makineleri veya yolma yöntemi ile temizlenebilir. Traş edilecekse traş bıçakları temiz yerde muhafaza edilmeli. Çünkü olası bir kesikte, kesiğin mikrop kapma ihtimali bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Traş etmenin birtakım dezavantajları bulunmaktadır. Traş etmekte, kılların çıkışı çabuklaşmakta, deriyi kesme ihtimali bulunmakta, kılların daha kalın çıkmasını sebep olur, ciltte sivilce yapabilir. Traştan önce sabun veya köpük sürülebilir, bu, yumuşatmayı sağlar.

                                                                           SAĞLICAKLA KALIN

 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    İyi günler, Benim birkaç sorum olacaktı.

    Kasık kılları nereden kesilmeye başlar göbek deliğinin hemen altından mı?

    Ben hanefi meshebindenim göğüs kıllarım çok uzun makina ile kısaltsam dinimize uygun olurmu?
    Birde makina ile kısaltınca kıllar çoğalıp kalınlaşıyormu? kılların çıkış süresinde değişiklik oluyor mu? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
BASİT AMA ETKİLİ BİR NEMLENDİRİCİ: VAZELİN
Trombosit Sayısını Artıran Gıdalar
Adet kanaması ve spor
Kalp Büyümesi Tedavisi ve İlaçlar
Tuzu Azaltmanın Yolları
Alkol Aldıktan Sonra Terleme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.