Kaşıntı

Sponsorlu Bağlantılar

Kaşıntı:
Türk dil kurumunun büyük Türkçe sözlüğünde kaşıntının deriyle alakalı bir durum olduğu yazılıdır. Tıp dilinde de bu böyledir ve kaşıntı derimizde meydana gelen bir tür yan etki olarak bilinir.

Peki, kaşıntı Neden Olmaktadır?

Derimizin bir bölgesinde kimyasalların birikmesiyle kaşıntı hissi devreye girer ve bizler ellerimiz veya bir başka kaşımaya yarayan cisimle bu bölgeyi kaşırız. Bu işlem sonucunda buralardaki kimyasal maddeler derinin diğer yönlerine doğru dağıtılır ve kaşıma hissi azaltılmış olur.

Nedenleri Nelerdir?

 • Yediğimiz bir şeye olan alerjimiz,
 • Tahriş edici bir gazın deriyle teması,
 • Giydiğimiz bir kazaktaki bir maddeye derimizin verdiği tepki,
 • Derimizde yaşayan herhangi bir asalak(bit, pire, uyuz) ,
 • Ani ısı değişimleri,
 • Deriye yapılan basınçlar,
 • Bir böceğin sokması veya ısırması,
 • Bir kozmetik ürünün derimizi tahriş etmesi

Bütün bunlardan bağımsız olarak ruhsal durumumuz da bu rahatsızlığa neden olan faktörlerdendir.

Sponsorlu Bağlantılar

Tedavisi:

Tedavi için öncelikle kaşıntıya neden olan faktörün ortaya çıkartılması gerekmektedir. Eğer bu hastalığa neden olan faktör ortadan kaldırılırsa kaşıntı kendiliğinden iyileşecektir. Bunun yanı sıra rahatsızlığın tedavisinde kaşıma hissini baskılayıcı bir takım tedbirler de vardır. Bu tedbirlerin başında ineler, şuruplar(atarax), çeşitli haplar ve özellikle merhemler gelmektedir.

Ne Tür Kaşıntılar Vardır?

Yazımızın giriş kısmında kaşıntının deriyle alakalı bir durum olduğunu yazmıştık. Bu durumdarahatsızlık derimizde meydana gelmektedir diyebiliriz. Diğer bir deyişle kaşıntı derimizin olduğu hemen hemen her yerde oluşabilen bir yan etki(hastalık belirtisi)dir.

Kaşıntı Çeşitleri:

 • Yaygın Deri Kaşıntısı,
 • saç kaşıntısı,
 • Göz kaşıntısı,
 • Burunda kaşıntı,
 • Yüzde kaşıntı,
 • Kulak kaşıntısı,
 • Ayakta kaşıntı,
 • Vajinal kaşıntı,
 • Penis ve çevresinin kaşıntısı,
 • Kasık kaşıntısı,
 • Meme kaşıntısı,
 • Anüs kaşıntısı,

Olmak üzere sıralanabilmektedir.

DİKKAT!!! Bu alanlarda oluşan kaşıntılar bazen karakteristiktir ve sadece belirli türden hastalıkları işaret etmektedirler.

Geniş Bilgi İçin Aşağıdaki Başlıklara Tıklayınız.

 • Yaygın deri kaşıntısı:
  Yaygın deri kaşıntısı çok sık rastlanan bir durumdur. Hastalığa neden olan durumlar hemen hemen bütün vücudumuzu etkileyebilir ve rahatsızlığı ortaya çıkarabilir. Yaygın deri kaşıntısının sebepleri arasında ürtiker, sedef hastalığı, çeşitli immünal rahatsızlıklar, parazitler sayıla bilir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.
 • Saç kaşıntısı:
  Genelde saç derisinde meydana gelen deformasyonlar nedeniyle oluşur. Farklı veya uygunsuz sabun ya da şampuan kullanmak, alerjik durumlar, saç derisinde meydana gelen yaraların iyileşmesi sırasında, banyo yaparken aşırı sıcak su kullanmak, yine banyo esnasında saç dersini tırnaklamak, aşırı efor(güç kullanımı) sonrasında ani bastıran ter, saçdaki bit-pire-uyuz gibi paraziter durumlar saç derisi kaşınmasına neden olmaktadır. Bütün bunların yanı sıra hastalıklar da saç derisinde kaşıntılara neden olan etkenlerdendir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.
 • Göz Kaşıntısı:
  Göz oldukça hassas olan bir organımızdır. Işık yoğunluğu, ışığa duyarlılık, çiçeklerden yayılan polenlere olan alerji, çeşitli mikrobik hastalıklar, çeşitli mikro organizmalar, ani ısı değişikliği, kimyasalların göze kaçması, vücutla ilgili birçok metabolizmal rahtsızlıklar ve bazı göz kusurları gözdeki kaşıntıyı tetiklemektedir. Göz kaşıntısının tedavisi rahatsızlığa neden olan etkiyi bulduktan sonra mümkün olabilmektedir. Bunun için detaylı bir araştırma sürecinin hastanelerin ilgili bölümlerinde sürdürülmesi çok önemlidir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.
 • Burun Kaşıntısı:
  Bir olayı veya bir fikri anlatırken karşımızdakinin kendi burnuna dokunduğuna sık sık şahit oluyorsunuzdur. Bu durum karşınızdakinin size katılmadığını gösteriyor. Mekanizma çok basittir. Size katılmayan arkadaşınızın kalp atışları ani ve düzensiz değişiklikler gösterir. Bu değişiklikler damarlarda ve kılcallarda da değişikliğe neden olur. Çok hassas olan burun kılcalları bu durumdan doğrudan etkilenir ve burunda kaşıntı meydana getirir. Gördüğünüz gibi çok hassas olan bir yapıdan söz ediyoruz. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.
 • Yüz de Kaşıntı:
  Vücudumuzun açıkta kalan kısımlarından olan yüz bölgemizde aynı zamanda kılcal damarlar da bolca bulunmaktadır. Yüz bölgemiz, çok yüzeyden seyreden bu kılcallar nedeniyle çok küçük değişikliklerden etkilenir. Ortamdaki tahriş edici gazlar, yüzümüzdeki sivilceler, tıraş sonrası sabun veya kimyasal madde artıkları yüz kaşıntısını tetikleyen faktörlerdendir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.
 • Kulak Kaşıntısı:
  Kulak kaşıntısı dediğimizde kulağımızın dış kepçe kısmında meydana gelen etkileri kastetmiyoruz. Kulağımızın iç kısmı yani kulak zarına yakın kısmında ya da kulak yolunda meydana gelen rahatsızlıkları kast ediyoruz. Kulak kaşıntısına neden olan etkenler çok çeşitlidir. Viral hastalıkların başlangıç aşamaları ve yine bu tür hastalıkların iyileşme süreci, kulak yolunda biriken kirler veya pislikler, çeşitli parazitler, kulağa kaçan böcekler veya kauçuk kulak tıkaçları bu etkenlerdendir. Kulak kaşıntısı dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Hassas organlarımızdan olan kulağımızın korunması ve kollanması çok önemlidir. Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Ayak Parmağı Kaşıntısı:
  Özellikle ayak parmaklarının üzerinde k
 • Vajinal kaşıntı:
  Vajinal kaşıntının sebepleri genelde birbirinin aynısıdır. Vajinal iltihaplar, vajinal mantarlar, kasık bitleri, yenilen veya içilen bir şeyin yaptığı alerji, mayasıl bunlardan bazılarıdır. Günümüzde özellikle prezervatif kullanımının artmasıyla birlikte bir de lteks alerjisi ortaya çıkmıştır. Ayrıca bu prezervatiflerde kullanılan çeşitli kimyasal maderler de alerjiye ve dolayısıyla kaşıntıya neden olan faktörlerdendir. Detaylı Bilgi için Tıklayınız.
 • Penis çevresi Kaşıntısı:
  Erkek bireylerde cinsel bölgenin kaşıntısı genelde alerji ve Viral hastalıklarla açıklanır. Erkek bireylerde penis veya er bezlerinin kaşındığı nadir görülen durumlardandır.
 • Kasık Kaşıntısı:
  Kasıklar ve apış arası dediğimiz yerlerde meydana gelen kaşıntıların sorumlusu sıklıkla parazitlerdir. Kasık biti gibi parazitler ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Mantar enfeksiyonlarının yanı sıra isilik gibi durumlar da kaşıntıya neden olan olgulardan bazılarıdır.
 • Meme kaşıntısı:
  Özellikle büyüme çağındaki çocuklarda, adet dönemlerinde kızlarda, hamilelik geçirenlerde ve emziren annelerde sıklıkla görülen bir durumdur meme kaşıntısı. Nedenleri çok değişiklik gösterse de genelde bu durumu ortaya çıkartan faktör büyüyen ve gelişen meme uçlarıdır. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.
 • Anüs Kaşıntısı:
  Mayasıl anüs kaşıntılarına neden olan en büyük etkendir. Ancak anüs kaşıntısının tehlikeli olduğu durum Hemoroit yani basur olarak bilinir. Diğer bir anüs kaşıntısı nedeni ise parazitlerdir. Bağırsaklarda yaşayan parazitler günün belli kısımlarında anüsten dışarıya çıkarak burada kaşıntıya neden olabilmektedir. Her halükarda anüs kaşıntısına dikkat edilmelidir. Doktorunuza danışmak yapabileceğiniz en iyi şeydir. Detaylı Bilgi İçin tıklayınız.
 • Sonuç olarak:
  Kaşıntının ciddiye alınması için 3–4 günden fazla ve giderek artan şiddette devam etmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda rahatsızlık geçici bir etkidir ve birkaç gün süren bir rahatsızlıktan sonra iyileşir. Bütün bunların yanı sıra bu hastalık nadir olarak kalıcı sorunlara neden olur. Bunlar vücudun görünür yerlerindeki izlerdir. Bu izler estetik kaygılara neden olabilmektedir. Kaşıntı tedavisinde sürekliliğin yanı sıra doğru müdahale de çok önemlidir. Süreklilik sizin verilen ilaçları doğru ve zamanında kullanmanızla alakalıdır. Doğru müdahale ise doktor gözetiminde gerçekleşen bir tetkik ve tedavi süreciyle mümkündür.
Yazar Hakkında
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları

 • Sağlık

  meraba benım sorunum penısımın kenarında asırı bı kasıntı var hafıfte yarılmalar var penısım kenarında bole beyaz oluyor kenarları ben mantar sanıyorum yardımcı olabılırmısınız ne ılac kullanabılrıım

 • Sağlık

  benım penısın etrafa yanı bacaklarımın arasında çok feci kaşintı var öyle şidetli oluyorkı uzun yıllar oldu böyle devam edıyor. parçalanırcasına karşiyorum. bana yardımcı olun lütfen

 • Sağlık

  merhaba ben emre penisimin başında ve üstünde cok fazla kasıntı var.özlelikle bi yerde daha cok var .ufak bi iz var sanki.doktora gidemiyom utanıyom yasım 27.nedir bu ve ne tavsiye edersiniz bu kaşınma için.yardımcı olursanız sevinirim

 • Sağlık

  mrb benım sorunum bir iş veya spor yapınca vucudumun sırt göğüs ve baş kısmında kaşıntı oluyo.Ben kalp atışlarına bağlıyorum çünkü bu tür faaliyetlerde kalp atışlarım hızlanıo kan basıncının artması olabilir diye düşünüyorum bu belirtiler bir hastalıgı ifade ediyor mu?Yaklaşık olarak 8 yıldır bu sorunla yaşıyorum yardımcı olursanız cok sevinirim..

 • Sağlık

  Hocam merhaba 25 yaşındayım size bır sorum olucak 20 gundur banyo yaptıktan sonra vucudumda yarım saat suresıyle şiddetli kaşıntı oluyor ama vucutta görünen bisey yok ilginize şimdiden teşekkür eder iyi çalışmlar dilerim

 • Sağlık

  Hocam merhabalar
  ben 31 yaşındayım. Yaklaşık bir aydır banyo yaptıktan sonra aşırı derecede kollarımda bacaklarımda ve sırtımda aşırı derecede kaşıntım oluyor.Vücudumda beyaz lekeler var.Birde dışarı çıkınca hava ğüneşli ise eve geldikten 1 sonra kollarımda ve bağrımdada kaşıntı oluyor.Kabarmalar oluyor.daha sora kendiliğinden yok oluyor.Şimdiden bana vakit ayırdığınız için teşekkür eder SAYGILARIMI SUNARIM.

 • Sağlık

  eşimin 3 – 4 gündür sıt ve göğüs cevresinde ani karıncalanmalar ve yanmalar oluyor.biranda kızarıyor derisi pütür pütür oluyor ve deli gibi kaşınıyor.5 dakıka falan suruyor sonra hıcbırsey yokmuş gibi normale dönuyor. alerjımı acaba diye düşündük ama farklı hıcbır sey yemedı sadece 3 gun once arkadaşlarıyla hamama gıtmişti oralardan mıkrop kapmış olabılırmı yoksa başka bırseydenmı kaynaklanıyor. nasıl bır yol ızlememız gerekiyor. tesekkur ederım

 • Sağlık

  merhabalar 24 yaşındayım 15 gundur felan gögüslerimde ara ara kaşıntı oluyo kaşımaktan kanıyor nedenı ne olabilir acaba degişik hiç birşey yemedım.şmdiden teşekkürler

 • Sağlık

  mrb ben siyet benim vaginamda çok şiddetlin kaşintıı var ne yapmaliyımşimdiden bana vakit ayırdiğiniz için teşekkküeler

 • Sağlık

  merhaba, benim sağ göğsümde son bir kaç gündür kaşıntı olmaya başladı kanser belirtisi olabilir mi yada nedeni nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Sağlık

  slm ben mustafa ozbekistanda yasiyorum bir yildir alti aydir anlam veremedigim her turlu antibiyotik yedigim ve caresini bulamadigim kasinti var bacaklarim penisim sonralarida karnim kasiniyor cok kotu bir sekilde kirmizi kirmizi sisiyor geceleri biseyler yuruyor sanki vucudumda penisim dahi cok fena kasiniyor bas kismi nokta nokta kizarip kabariyor oluyorum burda acil yardim edin psikolojim bozuldu alti ay oldu

 • Sağlık

  merhaba benim sürekli devam eden bir kaşıntım var cok fazla rahtsız edici benim için uykumdan bile uyanıyorum gecen ki testlerimde allerji degerlerim yükseldiği için oldugunu söyledi doktor iğne oldum ilac kullandım(kestine)ama gene aynı öss döneminde baslamıştı bu ozmanda testlerim temiz cıkmıştı psikolojik oldugunu söylediler ama artık dayanılmaz bi hal aldı… tavsiyesinizi bekliyorum en kısa zamanda tesekkürler…

 • Sağlık

  merhaba ya benim belimde sağ kol kanatımın tam ustunde kucuk ben var nohut kadar 2 haftadır asırı kasınıyor bunun nedenını ogrene bılırmıyımkasıntı kendılıgınde gelıyor yemem veya ıcmemden degıl onlarada dıkkat ettım kasıntı hafıf hafıf gelıyor ondan sonra agırlasıyor kasıma ıcın ıkıye katlanıyom lutfen ogrene bılırmıyım nedenını

 • Sağlık

  benim vücudumda kaşıntı oluyo nedeni nedir?

 • Sağlık

  merabalar.annemde bır kaç aydır gorulen bır kasıntı mevcut .vucudunun herzaman aynı yerı kasınmıyor degısık degısık yerlerı ve zamanıda bellı olmuyor bırden sıddetlı bı sekılde baslıyor .kasıntı gıderıcı hap aldık onu ıcınce gecıyor ama yınede bılgılerınıze ıhtıyacımız var.sımdıden cook tesekkur ederızzz.

 • Sağlık

  benimde ercan arkımki gibi kaşıntıılar oluyhor 1 kaç kere doktora gittim kan testi felan yapıldı bir sorun çıkmadı pisloşağa gittim yine bi faydası olmadı geçenlerede bir kez daha gittim doktora bana bi hap verdi azda olsa bi etkisi var ama bu hastalığı komple geçirmenin bi yolu yokmu gerçektende hayatımı olumsuz etkiliyor..tşkler

 • Sağlık

  mehabalar hocam..özellikle kış aylarına gergin veya stresli olduğum zaman ve çalışırken özellikle sırtımda ve vucudumun çesitli yerlerinde karıncalanma ve batma gibi kasıntılar oluyor nedeni ne olabilir yaz aylarında geçiyor diye fazla önemsemiyorum ama her kış bu devam ediyor..tedavi için ne önerir siniz..şimdiden teşekkürler..

 • Sağlık

  hocam benim sırtımda ve göğüsümde inanılmaz kaşıntı var.aynı şekilde bacaklarıma da vuruyor. annem uyuzdan şüpheleniyor. lütfen yardımcı olabilirmisiniz. bu arada ben doktora da gittim ve o uyuzla alakalı olmadığını sçyledi tşkkrler.

 • Sağlık

  yha benim vajinamDa çok şiDDetLi kaşınma oLuo dokTor bey yarDım eDin. . .

 • Sağlık

  merhaba hocam cok kısa sure önce göğsümde kaşıntılar başladı onemsız buldum kaşıdım kızardı sonra yayıldı ellerımde nokta nokta kabarcıklar cıkmaya başladı kaşındıkca coğaldı kollarım bacaklarım karın bolgem ve şimdi sırtım buna sebeb ne olabılır emzıren bır anneyım doktor ılaç oneremedı 39 yaşındayım ve bu benım başıma ılk kez gelıyor sureklı uyuz gıbı kaşınmak cok kotu bır sey bu yuzden onerılerınızı beklıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

 • Sağlık

  hocam benim sorunum genelde akşam yada sabah kollarımda karnımda belimde şeritler halında kızarıklık oluyor ve şişiyor ve kaşıntı başlıyor.üstüne kolanya sürüyorum az bişi kaşıntı hafifliyor .dr gittim devaz hastalığı dedi.sizce ne olabilir.ne yapmamı önerirsiniz?

 • Sağlık

  slm hocam bende bu ay başlarında çok fazla kaşıntılar başladı.üzellikle sırt bölgemde çok fazla bnde biraz sinirlilik vr acaba ondan mı dersiniz. şimdiden teşekkür edrim.

 • Sağlık

  Merhaba.Ben Gülay 25 yaşım var. Yaklaşık 1 aydır her akşam sırtımda göğsümde ve kollarımda aşırı kaşıntı var ama hiçbir iz yok sadece kaşıyınca kızarır,sanki derimin altı kaşınıyor gibi. Daha önce çamaşır tozu detarjan veya sabun gibi bi maddelere alerjim olmadı acaba olabilir mi. Bu kaşıntının nedenini veya bir tedavisini söylerseniz çok sevinirim. Vakit ayırdığınız için şimdiden çok teşekkürler. İyi çalışmalar!

 • Sağlık

  hocam ben 2 senelik evliyim 22 yaşındayım çocuğumda yok yaklaşık 1 senedir sürekli göğüslerim kaşınıyor uçları da dahil ve göğümün birinde kaşınmaktan geçmek bir yara oluştu yara kuruyor gibi ama hala izi var kanser olma ihtimalim varmı? nedenini açıklarsanız çok sevirim şimdiden çok teşekkürler

 • Sağlık

  MERHABA HOCAM BENIM SORUNUM VUCDUMU KASIDIGIMDA OZELLIKLE SIRT BOLGESINI KABARMALR OLUSUYOR VE KIZARIYOR ORNEGIN ISIRGAN OTU DEGMIS YADA INCE BIR SOPAYLA VURULDUKTAN SONRAKI CILT HALI OLUSUYOR KABARIYOR DAHA SONRA KASINMA HISSI YAYILIYOR YURT DISINDA YASIYORUM RUSYADA BULUNDUGUM ORTAMDA SOGUK DISINDA HERHANGI BIR DOGAL ETKEN YOK YARDIMLARINIZI RICA EDYORUM

 • Sağlık

  Merhaba 38 yaşındayım. Yaklaşık 1,5 aydır vücudumun heryerinde genellikle akşamları başlayan kaşıntılarım oluyor.
  Yani ayaşımda başlıyoru kaşıyorum kaşıyonca kızarıyor. sonra elim sonra kafamın derisi sırayla heryeri dolaşıyor kaşıntı.
  Bazı günler hafif bazı günler çok şiddetli kaşınıyor her tarafım birden kaşınıyor. Doktora gittim kan tahllileri yaptırdım hafif kansızlık ve kolestrol yüksekliği çıktı.Alerşik dediler bünyem yapıyormuş. Alerji ilacı verdiler ilacı akşam alınca geçiriyor. Bir hafta kullandım biraz iyi geldi sonra kullanmadım gene başladı. Bir kutuyu bitirdim ama şimdi ilaç içmiyorum gene oluyor gözümün içi bile kaşınıyor. Ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler…

 • Sağlık

  Merhaba hocam,6-9 ay kadar ilaç tedavisi gördüğüm bir hastalık geçirdim,ilaç kullanmaya basladığım 3.aydan itibaren özellikle bacaklarımda olmak üzere inanılmaz kaşıntılar başladı,kıyafetimi değiştirirken yada bir yere sürtündüğümde kaşıntı baslıyor ben kasıdıkça dahada artıyor vücudum kızarıyor,benek benek kırmızı kabarıklıklar oluşuyor,yaklasık 15 dakika kaşındıktan sonra geçiyor ama bir şüre sonra yeniden aynı şeyler tekrarlıyor,alerji testleri yaptırdım bişey çıkmadı,asit düzeyimde normal,bu kasıntıların sebebi ne olabilir 11 aydır çekiyorum ve dayanacak halim kalmadı lütfen yardımcı olun,saygılar.

 • Sağlık

  merhaba benım sırtımda ve bacaklarımda kırmızı kırmızı izler cıktı ve bunlar çok kasınıyor ben yazın gelmesıne sebeb baglıyorum siz-ce baska acıklaması varmı bunun warsa yardım edebilirmisiniz.Ederseniz tesekkur ederım…

 • Sağlık

  hocam esımın vucudunda kırmızı benek seklınde ama her tarafında değil dagınık bunun nedenı nedır.herhangı bır hastalık gecırmedı

 • Sağlık

  hocam bu kasıntının bı tedavisi var mı varsa yazabilir misiniz .hayatımı olumsuz yönde cok etkiliyo.

 • Sağlık

  hocam benim 1 sene önce fln sol bacağımın arası çok kaşınıyodu. kaşıdıkca da yem yeşil bişi sıvı oluyodu orada. neyse geçer dedim. 1-2 ay sonra fln geçti. tam o geçti derken anüs kaşınmaya başladı. çok kötü kaşınıyor. kaşıdıkçada kanıyor. 2 ay fln oldu doktora gitmedim. şimdide 2 haftadan beri penisimin ucu çok kaşınmaya başladı. anüsdeki kaşıntıda hala devam ediyor. lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

 • Sağlık

  mrb hocamm benım ellerımde kızarıklıklar var avuç içinde ve ok aşırı ağrıda var kaşınan yerlerde ne olduğunu bılmıyorum ve 4 mhaftadır suruyor yardımcı olurmusunuz

 • Sağlık

  ii günler benım sorunum rahim bölgemde süreklı kaşinti oluyo ve benı cok rahatsız edıyoo cok fazla acı duyuyorum bilgisı olan bırı benı bılgılendırsın ALLAH rızası için.şimdiden ilginize teşekkür edrm

 • Sağlık

  slm hocam 18 yasnda güüzl bir genc kızım bnm sorunum hocam yemek yedikten hemen sonra vücuudum asırıı dercede kaşınıyor. yüzüm haricnde heryeriim kaşınıyoo ve kabarıklar oluşuyo vücudum tamamen bu kabarıklarla kaplanıyorr daha sonra yavas yavaş kendiliginden kayboluyor anlayamadam bana yardmcı olursanız sevinirimm

 • Sağlık

  selam hocam bende hemoraoid var ve sol bacagımım baldırdan aşagıya dogru kaşıntılar var ve bundan kaynaklanan kaşımam sayesinde yaralar oluştuve ayrıca ayaklarımda varis tarzında damar yırtılmaları var bana ne gibi
  bir tedavi yada hastanede han branşa gitmemi önerirsiniz (intihaplı eklem romatizma tedavisini ilaçlı şekilde sürdüryorum)

 • Sağlık

  33 yaşında Erkeğim. 2 aydır vucudumun her yerinde çok aşırı kaşıntı vardır. Kan tahlillerimde ve gögüs filmlerimde herhangibir sorun çıkmadı. Kaşıntı olduğunda vucum sanki sülülitli bayanların bacakları gibi fasır fasır kaşınmakta ve kabarmaktadır. Kaşınan yer kırmızılaşma ve çok ateşlidir. Doktor xz başlayan bir ilaç yazdı ilcaı kullandım fakat ilaç bitince kaşıntı tekrardan başladı. Sizden yardım bekliyorum

 • Sağlık

  @FURKAN
  Belirttiğiniz kaşıntı genelde geceleri mi olmaktadır ?

  Belirttiğiniz sağlık sorunuyla ilgili doktorunuzla tekrar görüşünüz ve sağlık sorununuzun düzelmediğini, sorununuzun tam hangi sürede olduğunu vb tüm bilgileri anlatarak, daha detaylı laboratuvar testleri talep ediniz. ( büyük abdest ve tüm kan testleri )

  Geçmiş olsun.

 • Sağlık

  1 haftadir sürekli kaşiniyorum ellerim ensen boğazım ayaklarımın altı değşik bişey yemedim bıkkınlık geldi kaşinmaktan yardımcı olursanız sevinirim

 • Sağlık

  @bitanesi

  - Kaşıntılar genelde gecelerimi olmaktadır ?
  - Kaşınan yerlerinizde şişme oluyor mu ? ( Sinek ısırdığındaki gibi şişlikler )

  Bu konu hakkında enyakın hastaneye başvurmanız, sağlığınız açısından iyi olacaktır. Gerekli detaylı bilgi hastanedeki laboratuvar testlerinden sonra doktorunuz tarafından verilir. Testler yapılmadan birşey söylemek yanlış bilgi aktarımı olur.

  Geçmiş olsun.

 • Sağlık

  öncelikle merhaba demek istiyom ve de kollarımda beyaz lekeler var ama neden böle olduğunu bilmiom daha bugün oldu kollarım daha hala kaşıyom ama ne olduğunu bilmedim
  ben

 • Sağlık

  hocam ben 18 yaşında erkek çocğm.öncelikle kaşıntı hastalığım aile geleneği olarak sürüyor.kaşıntı hastalığmz annanendeilk olarak varmış.annanemde 4 çocuğundan 2 sinde var annemde de var.babamda yo.biz 4 kardeşiz sadece bende var annemin kaşıntı hastalığının aynısı.bizim kaşıntı hastalığımız vücudumuzun eklem bölgelerindedir.doğduğumdan beri kaşınıyorum.makatta koltuk altında bacak ve kol eklemlerimizde çok şiddetli ve sürekli kaşınıyor.alerjik haplar nemlendiriciler, melhemler kullandım hiç bir faydasını göremedik.kaşınmaktan gece uyuyamıyor kollarım ağıyor.ne olur hacanm yardım edin.kurtarın bizi cevabınızı bekliyorum teşekkürler!

 • Sağlık

  SAYIN HOCAM BEM 34 YAŞINDA EVLİ BİR ERKEĞİM.SON ZAMANLARDA ÖZELLİKLE MEME UÇLARIMDA OLMAK ÜZERE SIRTIMDA KAŞINTI OLUYOR.BANYOLARDAN SONRA DA HEM GÖĞÜSÜMDE,KARNIMDA HEM DE SIRTIMDA KIZARIKLIKLAR OLUYOR.KARACİĞERİMDE ÇOK AZ YAĞLANMA VAR.BU SEBEP OLUR MU? YOKSA BAŞKA BİR SORUN OLABİLİRMİ?BİR DE 2 AYDIR TRENTAL 400 MG,E VİTAMİNİ VE ÇİNKO KULLANIYORUM…

  SAYGILARIMLA

 • Sağlık

  hocam iyi calismalar benim sorunum penis ve makat cevresinde acayip bir kasinti olmasi uyuz mu mantar mi tam bilemiyorum ne yapmami onerirsiniz en kisa zamanda cevabinizi bekliyorum

 • Sağlık

  merhabalar.annemin bacaklarında acayip kaşıntı var kaşının cada kabarıyor annem doktora gitti ama faydasını göremedi onun için bir bitkisel tedavi yokmu

 • Sağlık

  slm hocam ilk başta abimin koltuk altında küçük küçük kızarıklar cıktı ve kasınıodu uçları delik gibi minik kabarcıklar ve kaşıdıkca yara seklini aldı tüm vücuduna yayıldı şimdi avuç içlerinde parmak aralarında tüm vücudunda var ve aşırı kaşınıo alerjı ilacı kullanmasına rağmen geçmedi yardımcı olursanız sevnirim kendisi alkolde kullanıo çiğerden şüpelenioruz…

 • Sağlık

  Merhaba,
  Yaklaşık 3 ay önce aniden tüm vücudumda, ayak parmaklarından tutun kafa derisine kadar birden kaşıntı başladı. (halı saha maçı akabinde duş aldıktan hemen sonra) Cilt doktoruna gittim ismini tam olarak hatırlamadığım bir hap ile krem losyon karışımı bir alaç yazdı. kullanmaya başladım. özellikle tablet hap’ı aldıktan sonra geçiyordu. ancak 3. günde midemde başlayan rahatsızlık nedeniyle (neden olduğunu düşünerek) hap’ı kullanmayı bıraktım. Ancak mideyle ilgili doktor muayenesi ve endoskopi işlemi sonucu, bakteri olduğu, ödem oluştuğu, patolojik test sonucunda da gastrit teşhisi yapılmıştır. mideye ilişkin ilaç tedavim devam etmekte olup, cilteki kaşıntı sorunum halen devam etmektedir. daha sonra tekrar gittiğim doktor bir takım tahliller yaptırdı. 4 tüp kan alınarak kanla ilgili tahliller, idrar tahlili ve büyük abdest tahlili. tüm bu tahlilerin sonucu temiz çıktı. yani tamamı normal değerlerde çıktı. bir tek alerji testi yaptırmadım. Sonuç olarak;
  Bu kadar uzun süren kaşıntı, midedeki bakteri ve ödem ya da genel anlamda mideye ilişkin rahatsızlıkla bağlantılı olabilir mi?
  İkincisi, şimdiye kadar iz bırakmayan kaşıntı son 10 gündür kurdeşen şeklinde kabarmalar yaratmaktadır.
  Üçüncüsü ise nedeni tespit edilemeyen bu kaşıntı problemiyle ilgili ne yapabilirim. Bu kaşıntı başka bir ciddi hastalığın belirtisi olabilir mi?
  Öyle bir kaşıntı ki, bazen gözümün içinde bile hissediyorum. kulaklarım el, kol ve bacaklarım her tarafım kaşınmaktadır. Bu konuyla ilgili ne yapacağım konusunda bana yardımcı olacağınız ümidiyle şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımı sunuyorum.

 • Sağlık

  merhaba hocam annemin sadece kollarında görülen bir kaşıntı var.annem kaşıdıkça şişiyor.ama bu çok sık oluyor ve sadece kolları kaşınıyor sebebi ne olabilir lütfen acilen cevap verilmesini istiyorum.

 • Sağlık

  sayın hocam yaklaşık bir yıldır vücudumda aşırı derecede kaşıntı var.kaşıntı yanma kabarıklık ve kızartı şeklinde hayatımı zehir etti diye bilirim çünkü hiç durmuyor bazen sanki vücudum da bişey geziniyor bazende batıyor dahiliyeye gittim kolestorolüm biraz yüksek çıktı gaitada mikrop çıktı tedavisini oldum cildiyeye gittim oda tesler yaptırdım birşey yok piskologa gittim verdiği ilaçlar işe yaramadı şampuanımı değiştirdim bitkisel kullanıyorum gene işe yaramadı sizden acil yardım istiyorum lütfen piskolojim iyice bozuldu şimdiden teşşekkürler.

 • Sağlık

  Merhaba Hocam,
  Buraya herkes şikayetlerini yazmış.Benim şikayetim burdki benim gibi bir kaç arkadşınkiyle hemen hemen aynı.Ben 2 senedir duştan çıktından sonra vücdumun hemen hemen her yerinde 25-30 dakika geçmeyen şiddetli bi kaşıntı oluyor.Ayrıca bu terleyince, sıcak bir ortamdan soğuk bir ortama geçince veya tam tersi … Cilt doktoruna gittim bir kaç kez fakat bana hep alerj hapı yazdı.Hepsini kullandım 2-3 kutu ama hiç bir faydası olmadı.Zeytinyağlı ve ardıçlı sabunda kullandım yine bir faydası olmadı.Şuan duş almaktan terlemekten korkan bir insanım.Cildimdde kaşıntı olduğu zamanlarda hiç bir kabarık veya kızarıklık olmuyor sadece kuru bi kaşıntı ama çok rahatsız edici şekilde.Lütfen yardım edin birşeyler söyleyin.Artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.Çok acil cevap bekliyorum sizden lütfen yazın yalvarırım … Çok teşekkür ederim …

 • Sağlık

  meraba hocam
  Döt yıllık evliyim ve evlendiğimden bu yana eşimde aşırı derecede kaşıntı var özellikle yazın ve genelde sırtında küçük sivilceler ve aşırı derecede kaşıntı problemi var ve evde olduğu zamanlarda saatlerce kaşımamı istiyor doktora gittik losyon ve değişik ilaçlar verdi ama hiç bir faydası olmadı.özellikle yaz aylarında çoğalmasının sebebi terlemeyle alakalı bir sorun olabilirmi.şimdiden teşekkür ederim.iyi çalışmalar…

 • Sağlık

  hocam babam da 7 yıldır mevcut olan vücutta kaşıntı ve kabarma mevcüt her türlü kortizonlu ilaca basvurdu günde 2 adet aldığıda oluyor.çok naçar kaldığında serumda taktırdı. acı tatlı pehrizleri de yaptı sebebi bulunamadı sizden öneri bekliyoruz .şimdiden tşşkrler

 • Sağlık

  ben yürürken yada koşarken bacaklarımda aşırı şekilde kaşıntı oluyor.benim karaciğerde yağlanma var.sebebi bumudur bilemiyorum.birde benim beyaz tenliyim.bazen yüzümün rengi koyu bir renk alıyor.siyahlaşıyor.morarıyor gibi…. bilemiyorum budamı karaciğer rahatsızlığı yada başka bir rahatsızlığımmı var.yardımcı olursanınz sevinirim.saygılar

 • Sağlık

  merhaba hocam
  ben iki yıldır dağ ve komandoda uzman çavuş olarak görev yapıyorum ama hastalığımdan dolayı heralde devam edemeyecem araziye çıktımızda yüzüm tüm vücüdum kızarıyor ve çok kaşınıyor ve sıcak suda banyo edince vucudum da kırmızı kırmızı lekeler çıkıyor bir çok doktora gittim ama fazla ilgelenmiyorlar ilaç verip yolluyorlar bir faydası olmuyor son görevimde sıcakta kalmaktan yüzüm kaşıntıdan yare bere içinde kaldı artık arkadaşlarım da dışlama ya başladı bulaşıcı filen diye ne yapacamı şaşırdın lütfen yardımcı olun şimdiden tşkler

 • Sağlık

  Merhabalar hocam yaklaşık 4 -5 ay önce vücudumun her tarafında kaşınma baş gösterdi.Kaşıdığım bölgelerde kızarıklık yok hiç bir belirti yok sanki her tarafımda böcek yürüyomuş gibi geliyor ve saatlerce sürüyor. Kan testi yaptırdık kan testimde normal değerlerde çıktı.Psikolojik mi bilmiyorum kimin yanına gitsem onunda kaşındığını görüyorum hocam şimdiden teşekkür ederim.Saygılar

 • Sağlık

  selam gunduzlerı nadır olarak fakat genelde aksama dogru sırt ve karın bolgemde çook şiddetli bir kaşıntı başlıyor ve yaklasık 30 40 dakıka boyunca kasınıp duruyorum. bunun nedenı ve caresı nedir bana yardımcı olursanız sevınırım.bircok alerjı ılacı kullandım fakat bır fayda gormedım..

 • Sağlık

  bnm yüzmde birden bire bi kaşıntı ve kızarıklık +kuruma oldu neden olabilir şimdiden tşk ederm…

 • Sağlık

  merhaba hocam ben 19 yaşında bir kızım 2 aydır kollarımda bacaklarımda, sırtımda ve vicudumun diğer bölgelerinde aşırı derecede ve kanatacak şekilde kaşıntı var.kaşıntıdan hemen sonra vücudum kabarıyor ve kızarıp kanıyor.sizce hangi şifalı bitkiler iyi gelir . şimdiden teşekürler……

 • Sağlık

  meraba ben fethi 17 yaşınayım 2 aykadar oldu normal pc başında oturur ken uyurken kendi kendime terliyorum durduk yere ve sonra bir kaşıntı başlıyor kendime engel olamıyorum kaşıyorum vicudumda kabarıklık kızarma yok sanki bir ine batıyo bir böcek gezio gibi oluyo ama terim soğuduğu zaman hiç kaşıntı kalmıyor yukarıda bazı neden ler yazmışsınız bildiğim kadarıyla öle bir hastalığım yok mesela şuan öle bir kaşıntı tuttuki anlatamam zor yazı yazıyorum bunun nedeni ne olabilir daha önce bir doktora gitmedim acaba hangisine gidebilirim şimdiden teşekkürler yazımda hatar varsa kusura bakmayın kaşıntıdan yazamıyorm

 • Sağlık

  merhabalar benim kafamda 2-3 haftadır aşırı bir kaşıntı oluyor ve kaşıdığım için kafamda yaralar kabarmalar meydana geliyor bunun sebebi ne acaba bilgilendirirseniz sevinirim

 • Sağlık

  iyi günler yasım 21 yaklaşık 3 sene oldu özellıkle sırt vr göğüs bölgemde kuru kaşıntı var sıcak su ilen dus alıyorum yoksa kaşıntı etkısını yitirmiyor ne yapabılrım

 • Sağlık

  benim cildimde 2 yıldan beri şiddetli kaşıntı var sabun , güneş, sıcak su tetikliyor bunlara maruz kaldığım sürece şiddetli kaşıntılarım oluyor ne olur bir çözüm önerin

 • Sağlık

  Merhaba benim sorunum penisimin altında siyahlık görmem öncelerden daha azdı ama yıllar geçtikçe artıığını farkediyorum bu bi hastalıkmıdır yoksa ergenlikten mi kaynaklanıyor yardımcı olursanız seinirim

 • Sağlık

  meraba yaklasık 7aydır kasınıyorum belırlı bır yer yok vucudumun her yerı kasınıyor kızarıklık seklınde kasıyınca vucudum kabarıyor kan testı ulturason herseye bakıldı en son sintigrafi raporunda 1yCi C-14 üre kapsülünün ac karna per-oral olarak verılmesınden on dakıka sonra 14CO2radyoaktivite miktarı grade 2(356cpm)olarak saptanmıstır
  REFERANS DEGERLERI
  GRADE 0 NEGATİF(50CPM)
  SONUÇ:helikobakteri Pylori acısından POZİTİF olarak değerlendirilmiştir
  raporun sonucunu bu lütfen acil yardım edın

 • Sağlık

  mrb bnm bacaklarım çok kaşınıyor sizce ne ile ilgili yaklaşık 1 haftadır kaşınıor

 • Sağlık

  merhaba, yaklaşık 2 yıldır vücudumun her yerinde inanılmaz şiddetli kaşıntı var kaşıyınca kabarmalar ve kızartılar oluyor iki üç defa test yapıldı değişik hastanelerde ama sonuçların hep temiz çıktı kaşındıkça xyzal kullanıyordum en son gittiğim hastanede bu ilacı günlük almam söylendi nedensiz kaşıntı dendi şuan hamileyim 1.5 aylık ve ilacı kullanmamam gerekiyormuş ama uyku uyuyamıyorum perişan oldum hala doktor doktor geziyorum ama sonuç yok ne yapmam gerekiyor? teşekkürler

 • Sağlık

  Annemin genel vücut kaşıntısı var.Cildi pütürlü,tavuk derisi gibi önce kırmızı nokta oluyor sonra ucu sivilce başı gibi olup kaşıyınca kabuk bağlıyor.Safra kesesinden opere edildi ama 1 aydır şikayetlerimiz yine devam ediyor, kaşınıyoruz… Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

  Not: Durumun aciliyeti var, olabildiğince çabuk cevap verirseniz memnun olurum.

 • Sağlık

  merhaba
  10 gündür sırtımda ve karın çevremde kaşıntı oluyor
  en ufak bir kızarıklık vs. yok sadece ara ara kaşınıyor
  saçlarımda da dökülme var son 2-3 aydır
  hipotrioid ve insülin direnci var
  bunlar neden oluyor olabilir mi
  umarım cevap verebilirsiniz

 • Sağlık

  Merhaba;
  Babamın kolunda ve sırt bölgesinde aşırı kaşıntılar oluyor.bazen kanatacak kadar şiddetli.kan değerleri normal cıktı.nedeni ne olabilir?bilgilendirirseniz memnun olurum.iyi çalışmalar.

 • Sağlık

  benim vücüdümda kaşınmalar var kan degerleri normal ama alerji testinde alerjim oldugu görünüyo ama neye oldugunu bilmiyorum vücüdümun her heri kaşınıyo para şeklinde şişmeler oluyo kabarıyo başım sırtım kollalarım bacaklarım bacak aralarım göbeğim yani anlıcanız gibi dicem her yerim kaşınıyo uyuz gibi kaşınıyorum bi cavap verirseniz seviniirm

 • Sağlık

  Merhaba,
  5-6 ay kadar önce elerimde boynumda bileklerim ve özellikle ayaklarımın altında(oldukça şiddetli) kaşıntılar başladı, doktora gittim test vb birşey yapmadı clartirc(gibi bir hap) ve m-fura diye bir losyon verdi şikayetlerim geçmedi ama biraz hafifledi o dönem tayinim çıkacakta stresten olabileceğini düşündüm ve şimdi doğuda bir ildeyim ve bir cildiye uzmanı yok, başka bir İle gittim ve ordada tahlil yapmadan zalaın ve expial losyon verdi, şikayetlerimde azalma olmadı ve özellikle ayak altında şiddetli kaşıntıyla birlikte ellerim boyun sırt kısımlarda çoğunluk olmakla tüm vucudumda kaşıntı var. gün içindede var ama akşamları daha şiddetli oluyor, bazen kabarmalar oluyor. yeniden bir doktora gitmem ise bölge nedeniyle sorun oluyor.. iyi günler…

 • Sağlık

  Merhaba:
  benim sorunum kaşıntı ben mantar olduğunu düşünüyorum sırtımda
  ve başımda bir iş yaptıktan sonra yürüdükten veya koştuktan sonra özellikle güneşte ve sıcakta bu işleri yapınca yanma gibi sinek ısırığı gibi kaşınmalar oluyo bana bir yol gösterin ne yapmalıyım?…

 • Sağlık

  mrb hocam benim sorunum spor yaparken yada herhangi bir iş biraz ısınınca terleyince yada güneşte durunca.Aşırı dayanılmayacak kaşıntılar oluyor hatta iğne batırırmış gibi açıtıyor bilgilendirirseniz çok sewinirim şimdiden tşkederim.

 • Sağlık

  MERHABA
  BEN YAKLAŞIK BİR YILDIR KIŞLARI DAHADA ŞİDDETLİ OLMAKLA BİRLİKTE FELAKET KAŞINIYORUM.BAYBURTTA YAŞIYORUM BİR ÇOK KERE DOKTORA GİTTİM AMA HİÇ BİRİNDEN Bİ FAYDA GÖRMEDİM.EN SON ERZURUMDA ÖZEL Bİ HASTANEYE GİTTİM VE CİLDİM KURU OLDUĞU İÇİN KAŞINDIĞIMI SÖYLEDİ BEN 37 YAŞINDAYIM VE BİR YILDIR VAR LÜTFEN YARDIMCI OLUN!!!

 • Sağlık

  Hocam benim sorunum sırtımda çok fena kaşıntı oluyor film çekildi dokra gittim bişi bulunamadı(iç hastalıklarda araştırıldı bişi bulunamadı) şimdi alerji hapı kullanıyorumsiz bu duruma ne önerirsini. ŞİMDİDİDEN TEŞEKKÜRLER..

 • Sağlık

  meraba hocam son 1 haftadır vucudum çok fena bir şekilde kaşınıyor bazen okadar rtıyorki kanatırcasına kaşıyorum bide penisimde bazı yerlerinde de çıbana benzer sivilceler çıkmaya başladı onlarda çok fena kaşınıyor bana ne önerirsiniz şididen tşkrlr

 • Sağlık

  hocam heryerim çok kötü kaşınıyo kanatıncaya kadar kurban bayramından 1 gün önce kaşındı önce bellim kabardı ne yapmamı önerirsiniz

 • Sağlık

  ben bir spor veya bir iş yaptığımda vücudumda kafa sırt göğüs kısmında kaşınmalar oluyor.neden olduğunu çok merak ediyorum.Lütfen yardımcı olun

 • Sağlık

  Mrb hocam.Benim 1 senedir göğüs,sırt ve başımda karıncalanma şeklinde aşırı derecede rahatsız edici bir kaşıntım var.Kaşıntı Çoğunlukla vücudum ısındığı zaman yani sıcak bir ortamda (soba,kalorifer sıcaklığı) veya hareketli bir iş yaptığımda gerçekleşiyor.cildiye doktoruna gittim.hap ve krem verdi yaklaşık 2 ay geçti ama tekrarladı.neden kaynaklandığını sen bulucaksın dedi.yememden,içmemeden,banyo sabunumdan denem yaptım ama bir turlu kaşıntının neden olduğunu bulamadım.sizden ricam bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler.

 • Sağlık

  Mrb hocam.Benim 1 senedir göğüs,sırt ve başımda karıncalanma şeklinde aşırı derecede rahatsız edici bir kaşıntım var.Kaşıntı Çoğunlukla vücudum ısındığı zaman yani sıcak bir ortamda (soba,kalorifer sıcaklığı) veya hareketli bir iş yaptığımda gerçekleşiyor.cildiye doktoruna gittim.hap ve krem verdi yaklaşık 2 ay geçti ama tekrarladı.neden kaynaklandığını sen bulucaksın dedi.yememden,içmemeden,banyo sabunumdan denem yaptım ama bir turlu kaşıntının neden olduğunu bulamadım.sizden ricam bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler

 • Sağlık

  benim bacaklarımda, kollarımda, parmak aralerı, göz kapağımda kaşıntı var …. doktora gittim.. krem verdi. iyi gelmedi. ne yapmalıyım. ne olur yardım edin. uykusuzluğa sebep oluyormuş. yara oldu..

 • Sağlık

  doktora gitttim. kremler verdi.dediğim gibi hiç hayır etmedi. neler yapmalıyım. hocam

 • Sağlık

  hocam öncelikle böyle bir hizmette bulunduğunuz icin tşk ederim. benim alerjim gecen kış oluştu, sonra gecti bende önemsemedim, fakat şimdi tekrar başladı. vucüduma iğne batırılıyor gibi oluyor, daha cok güneş cıktığı zaman, veya terlediğimde, mesela sınıfta sunum yaparken veya biriyle konuşurken heycanlandığımda beliriyor. lütfen yardımcı olurmusunuz?

 • Sağlık

  testislerimin kenarları cok feci bir şekilde kaşınıyor ve duramıyorum kaşımadan kıllardan kaynaklı bi sorun olabiir mı ?

 • Sağlık

  slm benim bi sorunum var ben bunaldım zaman utandım zaman ve sıcaklık oldu zaman benim her tarafımı milyonlarca karıca ısırır gibi her tarafımı ısırma hissetiyorum ve o an her tarafımı karıncalar sardıda ısırıyor gibi oluyorum bacaklarımdan yani her tarafımı birde biraz koştum zaman midem bulanıyo ve istifar edecek gibi oluyorum örmekten cigerlerim cıkacak sanıyorum ne yapmam lazım doktora gittim ama buralarda bi anlayan olmadı madi durumumda iyi olmadı icin özel doktorlara gidemedim bir yardım eden olacakmı acaba bana ne yapmam gerek şimdiden tşk ederim saygılar

 • Sağlık

  merhabalar; ilk olarak sol dirseğimde ufak ufak küçük kırmızı fısırıklar şeklinde kaşınan kabarcıklar çıktı pek önemsemedim ertesi gün ellerimi yıkarken fark ettimki ellerim parmaklarım ayaklarım dizlerim bacaklarım heryanımda bu ufak kırmızı yuvarlak kabarcıklardan var ve acayip kaşınıyor hatta bazıları yara oldu kaşımaktan 23 yaşındayım ve bu zamana kadar hiç bir şeye alerjik reaksiyon göstermedim düzgün beslenmeye de gayret ediyorum. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

 • Sağlık

  Merhaba hocam ,30 yasindayim, benim dört aydan beri vücümda tuaf kirmizi lekeler cikiyor kolarimda bogazimda bazende de ellerimde , suan Kortison tedavisi görüyorum ve Allergie haplari kullaniyorum doktorlar bi caresini bulamiyorlar butün testler yapildi herhangi kötü birsey yok streßten ileri gelebilir veya Allergie olabilirler diyorlar , son günlerde sabahlari uyandiktan sonra ellerimde sanki sislik ve kasinti ayaklarimdada kasinti ve sislik hissediyorum . ne yapicagimi bilemiyorum beni bu hastalik depressiona soktu,ve ayriyetten iki kere hastanelik oldum agzim ve dilim üstü siskinlik yapti sanki nefes alamadim gibi oldun bilemiyorum, simdiden yardimlariniz icin tesekür ederim.

 • Sağlık

  vücudum sürekli kaşınıyor kaşıdığım yerler kızarıp kabarıyor.vücudumun neresine dokunsam hemen kızarıp kabarıyor.ama kaşıntılar hiç gitmiyo.sürekli.zaditen diye ilaç kullanıyorum.kaşıntımı kesiyo.ama 2gün sonra tekrar başlıyor.yüzümü yıkadığımda kıpkırmızı oluyor.denize girdiğimde kızarıp kabarıyor.lütfen bi çare bulun.bu kaşıntılar gerçekten beni öldürecek.yüzüme dokunamaz oldum.dokunduğum an kızarıp şişiyor.

 • Sağlık

  merhabalar benim sorum cilt sorunumu tamamen anlamis degilim aslinda cok korkuyorum. kafaa derimde aniden farkettim kasinti oldu kasirken farkettimki sislik var once kasindi simdi ise sizlama agri oluyor bunun nedeni ne olabilir yuvarlakca bir sertlik para seklinde kabariklik var aile ozlemi yasiyorum cok uzaktayim onlardan stress olabilirmi ne yapmaliyim suan cevabinizi merakla bekliyorum hocam herkese saglik mutluluk diliyorum.

 • Sağlık

  merhaba ben bir alman kizla birlikte oldum ve ondan sonra onun kafasinda bit oldugunun farkina vardim benim 2 haftadir kafam ve vücudumda cok kötü kasinmalar basladi.bu kasinmalar yüzünden yatamiyorum bana yardim ederseniz sevinirim inanin psikolojim bozuldu artik cevabinizi bekliyorum tesekkürler

 • Sağlık

  merhabalar askeri personelim ve spor yaptığımda, çalışırken, sıcak ortamlarda ve havanın sıcak olduğu zamanlarda vücutta, sanki deri altı karıncalanması kaşınması oluyor. Kollarda, saç diplerinde ve vücutta bazen heryerimde ,sivilce patlıyormuş gibi,bununla ilgili lütfen bilgi verebilir misiniz, teşekkürler.

 • Sağlık

  mrb öncelikle bütün herkese geçmiş olsun benimde karnımda acayip bi kaşıntı var 5 ay öncede testis kanseridim tedavi görüyodum bu kaşıntı kanserin bi belirtisi olabilir mi vereceğeniz bilgi benim için çok önemlidir. şimdiden teşklr

 • Sağlık

  merhaba hocam. 29 yaşında ve bekar bir erkeğim. yaklaşık 2 haftadır sadece kollarımın dış kısmında kuru bir kaşıntı var. banyo yaparken su değdiğinde bu kaşıntı artıyor ve feci şekilde kollarım kaşınıyor. herhangi bir kızarıklık ve yara yok. ne yapmalıyım. şimdiden çok teşekkür ederim. saygılarımla

 • Sağlık

  merhaba benim yaklaşık 5 aydan beri penisimin etrafında yani bacak aralarımda aşırı derecede bi kaşıntı var tutandıgım için doktora gitmekten cekiniyorum bubun nedenleri ve tedavisi ne olabilir ciddi bi hastalık belirtisi olabilrmi yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkurler.

 • Sağlık

  merhaba oncelikle herkeze acil sifalar diliyorum benim rahatsizligim goguslerim asiri derecede kasiniyor hamilede degilim sebebi ne olabilir acaba…

 • Sağlık

  merhabalar hocam sözlümle 1 ay önce ve ilk defa ilşkiye girdik o günden sonra hiç beraber olmadık ve bugün kızlık zarım çok yanıyo içtende çok kaşınıyo lütfen bana yardımcı olun şimdiden çok teşekkür ederim…

 • Sağlık

  merhaba hocam benim sekiz yıldır vücüdumun her yerinde kuru bir kaşıtım var özellikle banyodan sonra büyük ve küçük abdesten sonra terleyince dar kıyafetler giyinçe vücuduma sert bir dokunuş olunca kış ve yaz aylarında hep oluyor kaşınınca nefes darlıgı mide bulantısı ve titreme oluyor gitmedigim hastane kalmadı tahliller temiz çıkıyor artık dayanamıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz saygılar

 • Sağlık

  merhaba hocam benim bacak arasında aşırı kaşıntı var yara oluyor kuruyor deri dökülüyor sabaha kadar uyutmuyor neden acaba teşekürler

 • Sağlık

  merhaba hocam.benim problemim dün gece elimde şiddetli bir kaşıntı başladı.sabah uyandığımda elimin şişmiş olduğunu farkettim.ama kaşıntı hala devam ediyordu ve ben kaşıdıkça şişmeye de devam ediyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.sevgiler saygılar.

 • Sağlık

  hocam benimde oglumun gıdıgında bi kızarıklık ve arda kaşıntı oluyo rengi bazen kahverengi oluyo nedir acaba doktora götürdüm mantar dedi ama görüntüsü mantara benzemiyo tşk edrim

 • Sağlık

  merhabalar hocam benim bacaklarımda ve bacak aralarımda sivilceler var cok var bi de bacak aralarım kasınıyor cok kasınıyor ne önerirsiniz acaba yardımcı olursanız sevinirim saygılar

 • Sağlık

  iyi gunler ilk once karnımda kırmızı noktalar olustu ve cok kasınıyordu sonra gogsumun alt kısmında da cıktı şimdi göğsümün alt kısmında kasıklarıma kadr alanda dagınık bir sekilde var ve sürekli kasınıyor nedeni ne olabilir. birde hangi alandaki doktora gorunemm gerekiyor.cevabınızı bekleyeceğim iyi gunler

 • Sağlık

  MRB HOCAM BEN 10 AYDIR URTİKER TEDAVISI GORUYORUM TESTLERDE BISEY CIKMIYO ILAC TEDEVISI GORUYORUM NE YAPMAM GEREKIYOR.

 • Sağlık

  sayın hocam benim sorunum da diğer arkadaşlar gibi sayılır bendeki belirtiler kısaca şöyle kaşıma vucudumun kol larda ense bacak içi bel sırt yüz yogunlukta olmakta ve kaşınma başladıgında yanma ağrı belirgin sekilde arı sokmasına benzer şilikler oluşuyor ve bu saniyeler içinde birden tüm vücuduma yayılıyor ben tıp tanda yaerdım aldım alerji testi kan örnekleri idrar testleri yapıldı ancak herhangi bir teşhis konulamadı basit bir alerji ilacı ve krem verildi sonuç alamadım hayatım çekilmez bir hal aldı her yerim kaşımaktan yara oldu çevrem içinde kaşınma yüzünden sosyal faliyetlerimi bile kısmak zorunda kaldım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

 • Sağlık

  Iyi günler hocam vücudumun hangi bölgesi olursa olsun,aniden bir kasinti geliyor,o bölgeyi kasidigimda önce kizariyor sonra ayni isirgan dalamis gibi kabariyor.Bu kasinti asa yukari 6 ay önce basladi,ayni zamanda dizlerim ve iki elimde orta ile yüzük parmagim agrimaya basladi.Eklemlerim icin doktor diclo fenak ilaci verdi,eklemde agrilar olursa ilaci kullaniyorum ve agrilarim geciyor.Sorum kasintilarimin aniden nerden geldigi ve diclo fenak ilaciyla veya eklem agrilariyle bir ilgisi varmi? Hayirli Günler ve tesekkürler…

 • Sağlık

  Ben hepatit hastasıyım ve az alkol alıyorum. Bende son 1 aydır özellikle pazularımda ve baldırımda aşırı derecede kaşıntı var.
  Özellikle akşamları kaşıntı daha fazla

 • Sağlık

  merhaba benim şikayetim de belden aşşağıya bütün her yerim elimi attıkça nereye dokunuyorsam birden her tarafım kaşınmaya başlıyor olması.dokunmassam hiç birşey yok ama bu da mümkün değil çünkü yürürken veya oturur kalkarken elbisenin temas ettiği yerler kaşınmaya başlıyor .ve çok tatlı kaşınıyor taki ben sonlandırana kadar.işin tuhaf yönü vucudumun hiç bir yerinde bu durumun yarattığı ve ya ortaya çıkan ne bir yara ne bir kabarıklık veyahut bir leke felan olmayışı sadece dokunduğun an kasınması.bu konuda siz değerli büyüklerimden yardım istiyorum.gerçekten çok rahatsız edici bir durum….

 • Sağlık

  hocam 2 yıldır sürekli kaşınıyorum.kan testlerimde herhangi bir iç hastalık çıkmadı.kaşınıtıy kesen ilaçlar kullandım ancak ilaçlar bitince yine kaşıntım başlıyor.bütün vucudumda yüzümde kızarıklıklar oluyor.çok fazla kaşınıyor kaşınan bölgeler kaşımadığım halde kızarıyor.ankarada ikamet ediyorum.önereceğiniz bir yöntem varsa veya önereceğiniz bir hastane varsa yardımcı olursanız çok sevnirim.şimdiden teşekkür ediyorum.

 • Sağlık

  Selamlar
  Benim problemim kasık bölgesinde özellikle geceleri oluşan kaşınmalar ayrıca ayak küçük parmagımın arasıda çogu kez kaşınıyor doktora gittigimde mantar olmadıgını söyledi
  bununla ilgili ne yapabilirim beni yönlendirebilirseniz sevinirim
  iyi çalışmalar

 • Sağlık

  merhaba benm bir sorum var sebebi bir türlü bulunamayan bir kasintim var
  fena halde kasiniyo kirmizi bir rengi var istiridye mantari seklinde büyüyor ve günlerce de kasiniyo vücudumun cikmadigi bir noktasi yok kasinirken cildirip cinnet gecire bilirim bir sürü kan tahlili ve testlerden gectim hic bir neden bulunmadiyüzlerce gida testi yapildi ama sonuc yok uzun zamandan beri de yemek borusunda cikmaya basladi cok zor durumdayim lütfen yyanitlarsaniz sevinirim

 • Sağlık

  Selam degerli hocam kafamda çok tatlı bir kaşıntı var konak gibi parça parça kepekler çıkıyor,kanatmadıktan sonra kaşıntı durmuyor bi çare bir akıl ver hocam yoksa kafamda saç kalmayaçak.(çalışmalarınızdfa başarılar dilerim)

 • Sağlık

  iyi günler
  benim annem 65 yaşında sırtında ağrı vardı 15 gün sonra göğsünde şiddetli kaşıntı başladı yaklaşık 2 ay oldu allerji hapı kullandı kaşıntı için kerm sürdü ama hala geçmedi kan tahlilleri normal çıktı sadece sedim biraz yüksek yardımcı olursanız sevinirim

 • Sağlık

  KARDEŞLERİM GREYFURT YEYİN GÜNDE ÜÇ TANE BİDE KÖPEK BALIĞI KARACİĞER YAĞI HAPI KULLANIN HA BİDE UZUN BİR SÜRE ACI BAHARATLI YAĞLI ALKOL LÜ YİYECEKLERDEN UZUN DURUN GEÇİOYOR ŞAHSEN BEN 2 SENEDİR KAŞINIYODUM GEÇTİ

 • Sağlık

  hocam 4 aydır kasıntım var dırseklerım ellerım kollarım bacacaklarım ve kalcamda cok fazla kasıntı var kasınan bolgelerde kızarıklık ve yanma oluyor ayrıca kardesım ve kız arkadasımdada kasıntı var aynı sekılde alerjı kremlerı kullandım ama faydası yok dayanamıyorum artık lutfen yardımcı olun

 • Sağlık

  İyi günler hocam.Benim problemim vücudumun her yeri3-4 gündür inanılmaz şekilde kaşınıyor olması ve idrarımın 1haftagibi bir zamandır yumurtanın sarısını andırır gibi çok koyu sarı renkte akıyor olması beni düşündürüyor.Yarın doktora gitcem.Sizce bu belirtilerle hastalıgım tam olarak nedir.Alerji olabilir mi?

 • Sağlık

  Merhaba, Ben de 2 yıldır kaşınıyorum. Dahiliye ve cildiyeye gittim ve birçok test yapıldı ve bir sorun çıkmadı, Kaşıntı ilk olarak kollarımın iç taraflarında içten bir yanma şeklinde başlıyor, kaşıyınca alerji olmuşum gibi tomurcuk tomurcuk kabarıyor ve kızarıyor, sonra vücudumun başka yerleri de kaşınmaya başlıyor.Alerji testi de yapıldı, herkes kadar bir alerjim olduğu söylendi. Ankarada özel bir doktora muayene oldum, doktor kurdeşen olduğumu söyledi ve bana bir ilaç verdi, ilacı 9 aydır kullanıyorum. İlaca ilk başladığımda hergün alıyordum, şimdi 12 günde bir alıyorum, ara ara kaşıntılarım devam ediyor. Hiç geçmeyecek mi açaba diye endişeleniyorum, çünkü hamile kalmak istiyorum ancak ilaça devam etmem gerekiyor. Doktorun bana verdiği tedavi doğru mu açaba, teşhisi doğru mu? Beni bilgilendirirseniz çok mulu olucam. Sevgiler Aslı

 • Sağlık

  Çok Kaşınıyom Çare Bulunuuzzzz !!

 • Sağlık

  hocam benim sag göüsumde asirí bi kasinti var hamile miyim bilmiyorum kontrol olmadim ama normal ay basim geliyor neden dir hocam bana cevab larmisinis lutfen

 • Sağlık

  mrb ben 18 yaşındayım son 3-4 senedir devam eden kaşıntım var ne azalıyo ne çoğalıyo boş kaldığım zaman elimi hiç çekemiyorum kaşımaktan. Kaşıdıkta yara oluyoR VE vücudumun belden yukarısında daha çok görülüyor ve psikilojik olduğunu düşünüyorum ve çok tatlı kaşınıyor yardımcı olabilirseniz çok sevinir.iyi günler.

 • Sağlık

  mrhlar bilginizden yararlanmak ıstıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevırım benım 5 aydır bı baçak kasındım var lekeler oluşdu artık kasımakdan bacaklarımda

 • Sağlık

  selam hocam. benim göğüs ve sırtımda 13 yıldan beri kaşıntı var. defalarca doktora gitmeme rağmen değişik ilaçlarla tedavi olmama rağmen halen ilk günkü gibi kaşınıyorum. yani kullandığım ilaçların hiçbir faydası olmadı. ve uzun zamandan beri ilaç kullanmayı bıraktım. bazen kendiliğinden geçiyor kayboluyor. ve bi süre sonra tekrardan çıkıyor ve beni bunaltıyor resmen. atletlerim kandan görünmüyor. yardımcı olursanız sevinirim. Allah razı olsun…

 • Sağlık

  Selam hocam benim bacakLarimda kaşinti oLuyor qeneLde yazın havaLar sıcak oLdumu ßenim qeceLeri yatmam bi sorun kışın oLmyor özeLLikLe qece yataqa qirer qirmez saßaha kadar kasiniyor qündüz hic bise yok ßi yardım edermisiniz.

 • Sağlık

  ilyas bey merhaba
  Bizdede aynı dert.sadece yaz aylarında kaşıntı başlıyor.Kaşıntının başladığı sene evi boyatmıştık acaba boyadanmı veya aldığımız bir koltuk kumaşımı buna neden oldu bulamıyoruz ..sizde kaşıntının başlamasına sebep olabilecek evinize aldığınız şeyleri sorgulayın lütfen.belki hem sizde hem bizde olan ortak bir eşya alındığını bulabilirsek sorunu buluruz.boya yaptınızmı kaşıntının başladığı sene? yeni bir koltuk kumaşı aldınızmı?cevap yazarsanız sevinirim.Ali

 • Sağlık

  s.a benim göğsümde 1 aydır kaşınma var kanatana kadar kaşıyorum en sonunda canım çok yandığı için kaşımayı bırakmak zorunda kalıyorum bu durum beni çok bunaltıyo özellikle geceleri oluyo… birde başımda yıllardır çok tatlı bi kaşınma ve kepeğe benzer büyük şeyler var başımıda kanatana kadar kaşıyorum başım artık yara içinde ltfn yardım edin sizce ne yapmam gerekiyor…

  ALLAH razı olsun slm ve dua ile…..

 • Sağlık

  araba yolcuğu yaptım sırtım terledi terledikten sonra kaşınmaya başladı siz uzun süredir kaşınmaya devam etmekte siz ce bunun nedeni ne ola bilir ve mümkünse tedavi ve ilaçlarını yazarsanız sevinirim

 • Sağlık

  aynı sı bende de war ama benım kı terledıyım zaman ortaya cıkıyoor..kafamı baska seylere yonlendırıyorm sonun da unutuyorum bır bakmısın gec mıııs…encok goysumdekı kasıntı benı etkılıyor..

 • Sağlık

  bende de aynı problem var sadece yaz aylarında başlayan bi kaşıntı yaz boyunca evam ediyor ve havaların soğumasıyla gidiyor nedeni nedir ve tedavisi varmıdır

 • Sağlık

  merhabalar.yorumların hepsini okudum .anacak bunların çözümü hakkında hiç bir şey göremedim.benim 5 yıldır dayanılmaz kaşıntılarım var.kesin çözüm bulmuş kişiler varsa eğer belirtsinler ne yapmışlar ne ilacı kullanmışlar.ve bu dertten kurtulalım.

 • Sağlık

  merhaba hocam benimde 3 yıldır kaşıntılar var ama özelliklede kollarımda kollarımın bir kısmı kahverengileşti sanki kollarımın içinde böcek geziyomuş gibi şiddetli bir kaşıntı sırf bu yüzden kısa kollu giyemiyorum nolur yardım edin .. cevabınızı bekliyorum iyi akşamlar …

 • Sağlık

  selmlar hocam, yukarıdakı yorumlardada var bu tıp sorunları olan kısıler,31 yasında bır erkek bırey olarak yazıyrm,vucud dırencımın dustunu aclık gıbı hıssettıgmde, sıcak banyo sonrası cıktıgımda,yazın terledıgımde, gecmısım sporcu halende arada yaparım efor sarfettıgmde,yıne terleme ıle bırlıkte kabar kabar oluyr cıldım ust bacak bolgesı,karın,gogus,kol içleri, cok utanc verıcı bı durum, kapsamlı bı test muayene ıcın bı turlu ssk m da dogru durust olmadı maddı ımkanımda elvermedı, bı tedavı seklı varmıdır,önerilerinizi beklıyrm. sanırım maıl yoluyla ulasılıyr cunkı bu sayfada sadece hastaların yorumu var.sımdıden tesekkurler.

 • Sağlık

  hocam biz ablamla ilaçlı evde temizlik yaptık tamizliğin yarısından sonra yüzümüzde bi yanma başladı göz çevresinde daha sonra yüzün tamamına yayıldı yanma azaldı buseferde çok kaşınmaya başladı napmalıyız acillll :((

 • Sağlık

  merhaba hocam.süresi hakkında tam emin değilim ama inanın bu kaşıntılar çok sinir bozucu…. gece yada gündüz değil henüz doktora görünmedim yaz yada kış ayları diyede ayırt edemeyeceğim. problemim şu kaşınıyorum ama;
  1- kızartı yok
  2- alarjim bildiğim kadarıyla yok
  3- şişme yok
  4- belirli bir bölge değil vücudumun her yeri..
  5- derimde kavlama falanda yok… sanki vücudumda durmadan bişeyler dolaşıyorda değdikleri yer yanarak kaşıntı yapıyor özellikle ensem, boyun çevrem,omuzlarım kollarım karnım bacaklarım ve bacaklarımın iç kısmına doğru karın boşluklarının olduğu kısımlar geriyede pek bişey kalmadı zaten ama çok kaşıntım var ne yapmam gerek gözle görülen bişey yokken böyle bir kaşıntının olmasının sebepleri nelerdir…. yardımınızı bekliyorum. teşekkür ederim…

 • Sağlık

  ben sürekli olarak kaşınıyorum hatta eve alınan kremlerin çoğu benim sayemde 1 haftada bitiyo kaşınan yerlerime sürekli sürüyorum artık kırmızı kırmızı noktalar çıkmaya başladı hatta o kadar çok kaşıyorum yara her yerim

 • Sağlık

  Bu kadar millet şikayetini ve derdini anlatmış kaşınıyo siz bir cevap yazmaya bile vakit bulamadınızmı lütfen bu insanlara yardımcı olun lütfenn.

  Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizle. Sevgili ziyaretçimiz sitemiz sorulan sorulara cevap vermek amacıyla değil, daha çok anlık merakları gidermek ve aynı dertten muzdarip insanları bir araya getirmek amacıyla yayın yapmaktadır. Sizlere yardımcı olamamak bizi de üzmektedir. Özür dileriz!

 • Sağlık

  hepinizin yazısını okudum bazılarınızınki egzama olabilir. Kepekten büyük kunak gibi kaşıntı vs bende de var kaşımayın.Önce doktora gidin.1 sene dikkat ederseniz inş. geçer.ilaç losyon vs kullanın bazı yiyeceklerden de uzak durun (domates,baharat,acı,kızartma, turşu vs.)

 • Sağlık

  SLM ÖNEMLİİİ OKUYUUN VÜCUTTAKİ HERTÜRLÜ EL VE YAKLARDAKİ APIŞ ARALARINDAKİ KIRONİKLEŞMİŞ KAŞINTILARI TAMAMEN GEÇİREN Bİ ÜRÜN VAR ÖYLE SIKINCA GEÇİP SONRA BAŞLAMIYO KULLANDIKTAN SONRA O BÖLGEDE KAŞINMA TAMAMEN TEMİZLENİYOR DEZENFEKTE OLUYOR MÜKEMMEL BİR ÜRÜN EE TABİ İTTHAL TÜRKİYEDE YOK TAMAMEN BİTKİSEL GERÇEK MANADA KAŞINTI SIKINTISI ÇEKENLER MUTLAKA İLTİBATA GEÇSİN HER AKŞAM 10DK KANAYANA KADAR KAŞIMA ÇOK KÖTÜ BİLİRİM HELE APIŞ ARASINDAYSA KOKUSU KAŞINTISI İŞTE BULARI TAMAMEN GEÇİRİYOR.

 • Sağlık

  ilacın ismini yazarmısın yada nerden temin edebiliriz teşekkürler

 • Sağlık

  slm benim büyük sorunum var . vücudum da kasıntım var kasındım yerlerı ates için de yanıyor . ve cok üşüyorum ama halsızlık hısetmıyorum bunu sebepı ne sizce bana yardımcı olursanız cok sevınırım

 • Sağlık

  ilacin ismini yazabilirmisiniz asli hanim tesekkür ederim.

 • Sağlık

  Hayırlı Bayramlar.Bacak kaval kemik bölgesinde 2 yıl önce çok yoğun bir kaşıntı oluştu.Geceleri uykudan kalkıp kanatırcasına kaşıyordum.Doktora gittim, kış mevsimi itibarı ile kaloriferli ortamların havayı kurutmasına dayalı olabileceği ve dolayısıyla nemlendirici ilaç tedavisi önerildi.Kullandığım ilaç bazen etkisini gösterdi iyileşme tam olmadı. İki yıl aradan bu günlerde kaşıntı bu sefer sol kolumun dirsek ile bilek arasında oluştu.Kaşınan bölgeyi kaşımaktan bölgede yüzeysel tahriş oluştu.Doktora gittim,(cildiyeci)daha önceki doktorun verdiği ilaca ilave olarak bir ilaç daha verdi (karışım) ve kullanıyorum fakat kaşıntıyı kesmedi.Yardımcı olursanız memnun olurum.Tekrar iyi bayramlar.

 • Sağlık

  bu kadar saçma birşey duymadım. aynı dertten muzdarip olan bütün kişileri bir arada tutmanın mantığı ne onu anlamadım.

  İnsanı rahatlatan enbüyük faktörlerden birisi yalnız olmadığını bilmesidir. Sosyal hayat insanın kendine benzeyenleri arayıp bulmasını emreder insana.
  Diğer yönden buraya durumlarını yazan insanlar kadar ne yapılıp ne yapılmayacağını yazan insanlar da vardır. İşte paylaşma mantığı bu sistemi doğurmuştur. Eğer verecek cevap yada cevaplarınız varsa buyurun lütfen.

 • Sağlık

  slmm ya benm de annemin ayagında kasınma sorunu var gecirecek ileç ismi arıyorum cildiyeden verilen ileç işe yaramadı..

 • Sağlık

  merhaba hocam, 1 aydır bacaklarımda kaşınma var sinek ısırığı gibi oluyor ve yanıyor.kabarıyor. doktora gittim sinek ısırdı dedi ilaç verdi kullandım geçmedi başka doktora gittim alerjik dedi onun verdiği ilaçlarda geçirmiyor. işin tuhaf yanı sadece bacaklardaki kaşıntı kızarıklık var.vucudum karıncalanıyor sanki böcek gezer gibi oluyor vucudumda. hastalığım nedir acaba lütfen yardımcı olun bana teşekkürler.

 • Sağlık

  bende anlamadım kaşınmaktan gına geldi bu siteden hiç bir bilgi veya doğru düzgun açıklama da yok birbirinize ilaç önermeyide bi kenara bırakın sağlık ocağından ücretsiz muane olun bence tek yolu kaşın mamak baika şey düşünün

 • Sağlık

  kaşıntısı olan vucudunda ellerinde aykalarında vucudunun herhangi biyerde aynı safa bitkisinin yagını kullanın kasıntınız kalmayacaktır benimde gögüs kısmımda oldu acip kasınıyor ben dokunmuyorum aynı safa yagını kullandım acaip etkili ve geciriyor her turlu yara sivilce yanma pişik kasıntı gibi rahatsızlıklarda ayı safa bitkisinin yağını tavsiye ederim zarasızdır güvenle kullanabilrsiniz

 • Sağlık

  bu ne biçim site hiç bilgi vermezmi

 • Sağlık

  üfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ya ne bu

 • Sağlık

  slm bende cok kasiniyorum kasindikca kahverengi lekeler olusuyo vede beyazimsi vücudumun her yerine dagilmaya basladi neyapmaliyim lütfen cevap yazin…

 • Sağlık

  hocam ben 49 yasındayım önce göbek tarafında daha sonra ayak ve kollarım ve kol altlarım fena halde kasınıyor genellıkle baharaylı yıyecek ve tatlı bır bein maddesı yedığımde daha fazla oluyor tüm kasıntı ilaçlarını içtim bir fayda görmedim ne önerirsiniz aile hekimliği ne ilaç dan başka öneri sunmadı

 • Sağlık

  merhaba hocam .hemen konuya gırım.vucudumda çeşitli yerlerınde kasıntılar mevcut ama sureklı degıl aklıma geldıkce kasınıyorum banyo yaptıktan sonra vucudumda genelde ön yüzeyde gobek ve yukarsında kırmızı lekler olusuyor sonra gıdıyor.ama genlde sırtım ve kollarım kasınıyor bunu ogrenmek ıstıyorum .ilgilenirsenız tesekkur ederım..

 • Sağlık

  Merhaba hocam: Benim şikayetim vucudum ısındığı zaman her yerim karıncalanmaya başlıyor ve kollarımın altı kızarmaya başlıyor.. serin bi yere gittiğimde normale dönüyorum. Bu sorun 5 yıldır devam ediyor cilt doktoruna gittim ama sorunum çözülmedi ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun…

 • Sağlık

  hocam ben 35 yaşında evli ve 4 çocuğu olan bir bayanım benimde şikayetim 4 aydır başımda aşırı kaşıntı oluyor doktora gitim şampuan merhem verdi kulandım hiç bir faydasını görmedim acaba neyden oluyor bazen kulaklarımda çok kaşınıyor başımla beraber lütfen cevabınızı bekliyorum iyi akşamlar.

  Rahatsızlığınızın ne olduğunu bilmemizin imkanı yoktur. Ancak size tavsiyelerde bulunabiliriz. Öncelikle doktorunuzu değiştirerek tekrar doktora gidiniz. Diğer yönden yediğiniz şeylere dikkat edebilirsiniz. Ne yediğinizin listesini tutarak bunu kaşıntıların artması azalması zamanıyla karşılaştırabilirsiniz.

 • Sağlık

  hocam wucudumda anıden kızarıyo ve kaşınıyor wucudumun her yerınden cıkıyor kasındıgım zamn yara oloyor bunun bi tedavısı varmı ve hastalıgımın caresı nedir

  Ürtiker makalemizi okurmusunuz?

 • Sağlık

  meraba. hocam benim sırtımda yazın kaşınma ve kızarıklık oluyo kışında sırtımın sol tarafı kaşınıyo.bana yardımcı olursanız memnun olurum.teşekürler..

 • Sağlık

  mrb hocam benim sorum 3-4 yıldır banyodan sonra vucudumum her yerinde çok şiddetli kaşıntım var hiç bi alerjim yok doktora gittiysemde verdikleri ilaçın hiç bi etkisi olmadı yardımcı olursanız sevinirim

 • Sağlık

  merhaba hocam ben yolda yürüdügüm zaman ayaklarımdan yukarı dogru bi kaşıntı başlıyor sanki vücudumda binlerce böcek geziyor oturunca geçiyo 2 sefer hast. gittim deloday diye bi hap verdiler ama hiç bi şekilde geçmedi. teşekkür ederim.

 • Sağlık

  mrb bizim bir sorunuzmuz var kaşıntının tedavisi nedir.

  Çok geniş bir konudur kaşıntı. Yani kaşıntının binlece sebebi olabilmektedir. Size yapılacak teşhis ve tetkikler sonucunda tedavi belirlenip bu yolda devam edilmesi gerekmektedir.

 • Sağlık

  benim derdimde olan ne kadar cok kisi varmis vucudum her tarafi yare bere oldu vayy arkadas 2 haftadir oluyorummm..arkadaslar kasintiniz varsa size tavsiyem soguk suyla yikanmaniz ve oldugunca stresten uzak durmaniz…..

 • Sağlık

  merhabalar 44 yasında bir erkeğim yaklasık 8 ay önce vucudumun her yeri kasınmaya basladı.doktara gttim stres dediler.atraks dye ialac verdiler.içtim kasıntıma bire bir iyi geldi.ilac btti.yine kasınmaya basladım.yine gttim.yine stres dediler yine aynı ilacı aldım icince rhat oluyorum.bir atraksı 8 e bülüyorum.öyel içiyorum.kasıntıdan kurtuluyorum.ama o ilacı içmeyeyim.3 gün sonra vucudumun her yeri kanatırcasına kasınıyor.gecleri uyuyamıyorum.ben bu ilaca bağımlı olarkmı yasyacağım.kanıma mermercimek tanesi kadarda girse kasıntımı gderiyor doktarlara kendimi anlatcak fırsat bulamıyorum cünkü onlar 1 dakikada işelrini btrmeye calışıyorlar hemen ilac verp basından sağıyorlar.yokmu beni yönledirecek bir doktor yada bu konuda iyi bir doktor varmı acaba

 • Sağlık

  Selam ben daha 15 yaşında bir kızım . Göğüslerim çok fazla kaşınıyor.Hergün banyo yapıp iç çamaşırlamırımı değiştirdiğim halde… Ne yapabilirim.

  Dokular hızlı büyüdüklerinde kaşıntı yapabilirler. Senin hiçbir şey yapmana gerek yok. Fakat dikkatli olmalısın haftada 1 veya ayda 1 göğüslerini parmak uçlarınla dokunarak kontrol etmelisin eğer aniden oluşmuş bir sertlik veya kitle hissedersen büyüklerine haber vermelisin. Korkulacak bir durum yok.

 • Sağlık

  Merhaba,
  İç hastalıklara bağlı olmayan veya sebebi bulunamayan vücutun çeşitli yerleri ve genital bölge kaşıntılarında şunları uygulamanızı tavsiye ederim.
  -kükürtlü sabun ile haftada en az 4 defa banyo yapmak. (ikişer defa sabunlanması gerekiyor. baş bölgesi dahil bütün vücut)
  -kükürt oranı yüksek kaplıcalar çok faydalı olmaktadır.
  -kükürtlü sabun tedavinizle birlikte bütün giysilerinizi genel bir temizlikten geçirip yüksek ısıda ütüleyin. (iç çamaşırları dahil)
  -cinsel birleşmeden sonra en fazla 3 saat içerisinde mutlaka yıkanın.
  -Vücudunuza hasta olmayacak şekilde sıcak su ve hemen ardından soğuk su şoklaması yapınız.
  -Kaşıntı ile birlikte lekeler oluşuyorsa mutlaka sizde demir eksikliği vardır. Doktorunuza danışıp kan tahlilleri yaptırınız. Demir takviyeli ilaçlarla tedavi sağlanacaktır. Ancak demir eksikliği kaşıntı sebebi ise ve lekeler bu yüzden oluşuyorsa, demir eksikliğine mutlaka başka birşey sebep oluyordur. Mutlaka barsaklarınızı kontrol ettiriniz. Dışkıda kan arama tahlili yapılmalıdır. (kalın bağırsak kanseri) yüksek oranlardaki kan eksikliği çoğunlukla bağırsakların rahatsızlıklarından kaynaklanmaktadır. Mutlaka doktoronuza danışınız.
  Allah herkese şifalar versin.

 • Sağlık

  kafamın sürekli aynı bölgesi kaşınıyor bazen batmalar meydana geliyor bu yıl başladı benim her yıl bahar aylarında çıkan çenemde bir yara var doktorlar egzama olabilir dediler acaba egzama içeri doğrumu gidiyor diye korktum size danışmak İsterim acaba Nedir benim sorunum?

 • Sağlık

  iyi günler site yöneticisi ve yarum yzan arkadaslar ; benim uzun zamandır bacaklarım ve ayak bileklerimde kaşınmalar var ve bu kaşınan bölegelrin çoğu yara olmus durumda.. vede saçlarım saç dilerim aşırı kaşınıyor hergün yıkamama rağmen tabi sivilcelerde cabası yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 • Sağlık

  Meraba ben 16 yaşıma yeni girmiş bir kızım. Ve yaz aylarında denizden sonra ya da güneşte ben de tam olarak bilmiyorum bağrım kaşınmaya başlıyor. Ben kaşıdıkça daha kötü oluyor en son kabarıyor ve kremlerle, kolonyalarla biraz hafifletebiliyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim? Başka bir sitede güneşe alerji olabileceğini okudum ama emin olamıyorum sonuçta. Lütfen yardım edin, bu kaşıntı anlatılmaz sadece yaşanır burdaki herkes çaresiz lütfen bize bir iyilik yapın…

 • Sağlık

  meraba benım sorunum penısımın kenarında asırı bı kasıntı var hafıfte yarılmalar var penısım kenarında bole beyaz oluyor kenarları ben mantar sanıyorum yardımcı olabılırmısınız ne ılac kullanabılrıım.

  Mantar olma olasılığı yüksek ihtimal. Br doktora görünmeniz gerekmekte. Bu tür durumlar hafif ilaç kullanımı ve az bir zahmetle iyileşebilmekte iken geç kalındığında ciddi sorunlara neden olmaktadırlar. Acilen yapmanız gereken şey ise kesinlikle bu bölgeyi kuru tutmanızdır. Geçmiş olsun dileklerimizle.

 • Sağlık

  merhaba benim tatlı yiyince kaşıntım oluyor neden acba ???

 • Sağlık

  iyi aksamlar benım rahatsızlıgım 4 5 arkadasla aynı banyodan cıkınca terleyınce ve heycanlanınca vucudum dıkenlenıyor ve tomurcuklu lekeler cıkıyo heycanım gectıkten sorna veya soguk bı yere gectıgımde kendılıgınden gecıyo dokttora gıttım alerjın var dedı onu bende bılıyorum dedım ama verdıgı ılaclar halen bı ıse yaramıs degıl yardımınızı beklıyorum tesekkurler

 • Sağlık

  mrb ben daha 12yaşındayım dün çok tatlı yedim ve bu günde vücudumda çok kaşıntım oldu ne yapmalıyım nolur bilgi verin ben hep yazdım ama hiç cevap alamadım nolur cevap verin şimdiden teşekkürler

 • Sağlık

  merhaba ben 14 yasindayim vucutdum cok kasiniyor ne yapmaliyim kasirken sisiyor yardiminizi bekliyorum tesekkurler

 • Sağlık

  mrb ben daha 12yaşındayım dün çok tatlı yedim ve bu günde vücudumda çok kaşıntım oldu ne yapmalıyım nolur bilgi verin ben hep yazdım ama hiç cevap alamadım nolur cevap verin şimdiden teşekkürler
  ben bir erkek istiyorum kasintim erkek sukarak iptal eder

 • Sağlık

  benim bel üst bölgesinde kasıntı var devamlı duş almama rağmen kasıntı devam ediyor ama ara ara oluyor.lütfen cvp bekliyorum.

 • Sağlık

  slm ben 5 yıldır bu hastalıkla bas ediyorum dayanacak gücüm kalmadı sinirlerim bozuluyo kullan madıgım ilac kalmadı vücudumda kızarmalar şişlik ve kaşıntı bitmek bilmiyo yardımınızı bekliyorum herkes gibi şimdiden tsk

 • Sağlık

  merhabalar benim esimin ayaklari ve vücudu cok kokuyor koltuk alti cok terliyor koku cekilmez hale geldi lütven neyden dolayi böle koku yapior teni bilgilendirirseniz beni cok memnun olurum veya ayak mantarini ne gecirir her tür ilaclari pudralari kullandik cözüm bulamadik cevabinizi bekliyorum saygilar ,…

 • Sağlık

  meraba benım sorunum penısımın kenarında asırı bı kasıntı var hafıfte yarılmalar var penısım kenarında bole beyaz oluyor kenarları ben mantar sanıyorum yardımcı olabılırmısınız ne ılac kullanabılrıım

 • Sağlık

  Merhaba dirsegimin altindan parmaklarim dahil ve basen altindan ayakalrima kadar kasintim var önce minik bir nokta haifif kirmizi kasiniyor, kasidigim zaman sismeye basliyor ve kizariyor,sicak ve sert oluyor o alan.daha sonra agrimaya basliyor 2gün icinde geciyor, ama sürekli yenisi cikiyor.2 3 aydir devam ediyor.sarkoidoz hastaligindan süphelenildi,kan testlerimi gönderdim,yarinda film cekilecek anladigim kadariyla cok ciddi bir hastalikmis, doktorda oldukca cok korkuttu internette tam bilgide bulamadim tabi henüz teshis konulmadi,baska hangi hastaliktan dolayi bu sikayetler olur, bilgilendiriseniz minnettar olurum cok bzuk moralim.

 • Sağlık

  benim sorunum besin allerjim var.son 6 ayan beridir artmay başladı kuru kaşıntı iken şimdi ensemde sivilce gibi yaraalr çıkıyor atopik ekzamaya benzer.özellikle acı yediğimde ve ttalı yediğimde kaşınıyor.daha 6 ay öncesinde acıya karşı allerjim yoktu oysa şlimdi acı yediğimde ensemde sivice gibi yaraalr çıkıyor aşırı kaşınıyor.yaraalr sönünce iz kalıyor ama durmadan ensemden çıkıyor.çıldıracağım.lütfen ayrdım edin.

 • Sağlık

  mrb annem 43 yaşinda 1 aydır kaşintısı var sivilce çıkmş vücudun her yerinde kırmızı kaşimadaktan yara olmuş doktora gitik bi işe yaramadı yardımcı olun ne yapmalıyız

 • Sağlık

  slm vücudumun her yeri iğne iğne batıp kaşınıyor oldukca sinir bozucu bi kaşıntı.bunun için cildiyeye iki sefer gittim verilen tedaviden bir sonuç alamadım.bunun için ne yapmalıyım.deride herhangi gözle görülür birşey yok.30 yaşındayım.

 • Sağlık

  benim sorunum kafa kaşıntısı ve kafam daki yaralar
  durmadan kaşınıyo lütfen yardım edin

 • Sağlık

  arkadaşlar iyi günler pazar günü denize gittim ve bayağı bi yandım bu gün sırtımda aşırı bi kaşınma başladı eczaneye gittim ve stilex jel merhem aldım kaşıntıya iyi geliyormuş dedi eczacı ama bi işe yaramadı sonra bu dolabından buz torbası aldım ve sırtıma surdüm kaşıntım baya bi geçti ve devamlı su içiyorum işe yarıyor kaşıntım bayağı azaldı sonuçta buz torbası bayağı iyi geldi

 • Sağlık

  Merhaba. Yıllardır kasıklarınızda geçmeyen kaşıntı koku probleminiz varsa çok krem ilaç deneyip geçiremediyseniz dikkate almanızı öneririm.bitkisel bir sprey olan .dr mineral.anti ıtch sprey …yurtdışı fda onaylı bir ürün sayesinde bu rahatsızlıktan tamamen kurtulabilirisiniz hatta tırnak mantarını bile kalıcı bir şekilde yok edebiliyor.şayet etrafınızda 10 senelerdir kronikleşmiş kasık el ayak kaşıntı problemi olan bir tanıdığınız var ise şiddetle tavsiye ederim.geçmiş olsun.mesut 05377669709

 • dertli

  Merhana.bende yakın zamandır apış arasında kaşınmalar olmaya başladı.bazen sağ tarafı bazen de sol tarafı kaşınıyor.Kaşınma esnasında da kızarıklıklar meydana geliyor.gece uykudan bile uyanıyorum kaşındığında.nerdeyse yara edecem kaşımaktan.beyaz iç çamaşırı giyiniyoum.kaşıntı olduğu zaman terleme ile beraber sadece kaşınan bölge yeşil bir renkte terleme meydana geliyor.Pudura atıyorum ve sabaha iyileşiyor.bu süreç bir kaç gün devam ediyor.Mantar diye düşünüyorum.neden olabilir?tedavisi nedir?


 • merhaba benim bütün vücudumla birlikte sac derimde kasiniyor ve aciyor cildiracagim lütfen bitkisel yöntemlerden bana yardimci olurmusunuz simdiden tesekkürler…


 • Hocam merhaba. Bende uzun bir süreden beri apış aralarımda ve makatımda kaşıntı var ve bu kaşıntılar son zamanlarda biraz daha arttı. Hatta geçen gün çok tatlı bir kaşıntı oluştu, kaşıdım ama başka taraflara doğru yayıldığını gördüm. Deride kırmızımsı bir iz bırakıyor. Şu an apış aramın sol tarafında kırmızımsı bir tabaka oluştu. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.


 • iyi günler benim vücudumun heryerinde kaşıntı var doktora gittim ilaçlar verdi geçirmedi bir şeye alerjim yok sadece toza alerjim var uyuz değilmiş ne yapabilirim lütfen geçeleri uyutmuyor kaşıntı yardım edin.


 • vicudumun tum bölumun de kasıntılar var bacaklarım tan ta basıma kadar kasıtlar var bu kasıntıları gıdermek ıcın yardım beklıyorum


 • 60 yaşındayım.sırtımın kürek kemikleri kısmında,göğüslerimin uc etrafında,göbeğimin çevresi ve de kasıklarımın üstünde son bir ay kadar kaşıntılarım oluyor.devamlı değil ama kaşıdığım zaman çok tatlı oluyor ve de devamını istiyor.bariz şekilde kızarıklık ya da kabarıklık yok.arap sabunu iyi gelir diye duydum.bitkisel ya da başka bir ilaç tavsiye ederseniz sevinirim.TEŞEKKÜRLER.


 • Merhabalar, eşim son 4 yıldır bazı zamanlar vücunun kaşındığını sanki içinden bir sürü iğnelerin battığını söylüyordu. bu durum son 3 aydır çok fazla arttı, vücudunda yara vs. bir şey yok ama uyurken birden vücudu buz kesiyor ve kaşınmaya başlıyor. buna sebep olan ne olabilir. teşekkür ederim.

 • özden özbey

  Şu an hastane.com.tr saglikdanis.com saglikekibi.com ilactr.com
  vb sitelerde yayınlanan 300×250 ebatlarında form banner ı yayına soktuk.
  Banner içinde bulunan analytics den farklı ziyaretçi adetlerini saydırıyoruz.
  Ay sonunda 1CPM Farklı ziyaretçi için 1 lira ödemekteyiz.
  Yayıncılarımız arasına katılmak isterseniz sizinle çalışmaktan memnun oluruz.

 • çınarrrr

  merhaba. benim sorunum sıcak havalarda vucudumun tümünde kaşıntı oluyor özellik ile güneşle temas halinde iken ayrıca aşırı terliyorum bunun nedeni ne olabilir. tşkr ederim iyi çalişmalar

 • ahmet coşgun

  selam bu sene hiç güneş görmrdim veya dogru dürüst terlemedim diye bilirim işyeride klima evde de aynı araçta sürekli bu şekilde bir yaz geçirdim kasıntıyı ilk oluşum durumu banyo yaptıktan sonra bil hassa sıcak ondan sonra meydana gelmeye basladı ve ama simdi banyoyla alakalı kısmı geçti gibi ama gün içinde sabah saat leri 9 10 arası baslıyor koltık altı boyun bölgesinde devam ediyor birde güneşe cıktıgım zaman oluyor birazda kiloluyum bazı yakın cevrem karaciger de yaglan ma olabiçegini söyledi onun üzerine kan testi yaptırdım ondan bir şey cıkmadı koltuk altı bölgem terledigi zaman da kasınıyorum lutfen yardım cı olun sevinirim

 • süleyman aslan

  slm benim yaklaşık 2 senedir bütün vucudum kaşınıyır kullanmadığım ilaç kalmadı her tülüsünü kullandım biyopsi yapıldı mantar çıktı mantar hapı kullandım fakat yine geçmedi ben behcet hastasıyım yaklaşık 20 yıldır imuran kullanıyorum sürekli benim sorunum ne yardımcı olursanız sevinirim

 • süleyman aslan

  mrb benim 2 yıldır her tarafım kaşınoyor ben behcet hastasıyım imuran ve atervix diye haplar kukllanıyorum bir biyopğsi yaptırdım mantar çıktı mantar hapını kullandım fakat yine geçmedi özellikle akşamları daha çok kaşınıyor cildiyenin bütün haplarını kullandım psikiyatriye gittim onunda bütün haplarını kuıllandım gene geçmedi ne olur bana da yardımcı oluyrsanız sevinirim

 • ömeryeşiltaş

  Merhaba
  2 ay önce aniden vucudumda kaşıntılar başladı kaşıntı başlamadan önce vücudumda iğneleme gibi karınca yürüyormuş hissi oluşuyor ve akabinde sürekli kaşınmaya sebep oluyor. Her kaşıntı geldiğinde duş aldım elimi sürmek istemedim ama anlık rahatlatıyordu en ufak vcut kasıntısında bile çekilmez bir hal alıyor geçenlerde doktoruma başvurdum ama sadece söylediği şey ilaç yazıcam aldım içitim bu seferde bacak aralarımda sırtımda özellikle sol bacağımda müthiş bir kaşınma ve sivilce gibi şişlik bazı yerlerinde ise kabuklnma başladı bu da beni korkuttu mantar endişesiyle YArdımcı olursanız sevinirim.


 • her yerım kasınıyor yardımcı olun ılaclar fayda etmıyor :(

  Ilık bir miktar suyun içerisine biraz tuz katınız ve onunla vücudunuzu ovunuz biraz bekledikten sonra yine ılık suyla duş alınız. Geçmiş olsun.


 • merhaba. benim boğazımda sürekli kaşıntılar var daha sonra kulaklarıma vuruyor ve iltihaplanıyor kulaklarım. kulak arkasında da şişmeler oluyor eskiden bu hastalığım yoktu son iki senedir var.
  ayrıca her zaman üşüyorum ellerim morarıyor.
  sebebi nedir lütfen.

  Son zamanlarda gribin daha değişik versiyonları hayatımıza girmeye başladı. Özellikle çene kemiğimizin boğazda sonlandığı noktadan başlayıp kulağa doğru yayılan ağrılı durumlar ve buralarda meydana gelen kaşıntılar bu tür bir hastalığı işaret etmektedir. Bu hastalığın hızlı bulaşan bir tür virüsten kaynaklamdığı ve özellikle avrupa ABD gibi yerlerde hızla yayıldığı bilinene bir gerçektir.


 • hocam kış aylarında genelde telaşlandığımda ,vücudum ısındığında,hatta yürüdüğümde bile vücudumun her tarafı inanılmaz kaşınıyor kaçacak yer arıyorum kaşınmak için.lütfen cevap yazın tavsiyelerinizi bekliyrm tşkler.

 • kazım

  Merhaba;

  Yürüyüş veya koşu yaptıktan sonra bacaklarımda aşırı bir kaşınma ve kızarıklık oluşuyor.Acaba ne yapmam lazım.Yönlendirebiirseniz çok sevinirim

 • cüneyt demir

  hocam penis cevresınde asırı bır kaşıntı varsıvılce gıbı kabardılar yılın bu zamanları cok fazla oluyor ne yapabılırım yardımcı olursanız cok sevınırım saygılar

 • hakano

  slm hocam yaklaşik bir senedir penisimden aşiri derecede kaşinti olyor genlikle ilişkiden sonra olyor


 • merhaba penisimin başında kasıntı var.özlelikle bi yerde daha cok var ufak bir yanık izi gibi iz var sanki nedir bu ve ne tavsiye edersiniz bu kaşınma için.yardımcı olursanız sevinirim.krem yada antibiyotik kullanabilirmiyim tavsiye edeceğiniz.

 • ibrahim

  hocam benim vücüt sicak oldugu zaman hafif kasiyo

 • süleyman aslan

  mrb benim kaşıntım 3 yıldır var hitrizin diye bir hap kullandım 8 ay kesti biopsi yaptırdım mantar çıktı mantar hapı kullandım geçmedi ben behcet hastasıyım bütün hapları kullandım kaşıntıyla ilgili şu anda kaşınıyorum ne yapascağımı bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum

 • süleyman aslan

  HOCAM BENİM KAŞINTI 3 YILDIR VAR HİTRİZİN DİYE BİR İLAÇ KULLANDIM 8 AY KESTİ DAHA VSONRA Kİ KULLANDIĞIM İLAÇLAR KESMEDİ YAKLAŞIK 20 ÇEŞİT İLAÇ KUYLLANDIM BEN BEHCET HAASTASIYIM İMURAN VE ATERVİX KULLANIYORUM ÖZELLİKLE YATAĞA GİRDİĞİM ZAMAN DAHA ÇOK KAŞINOYOR

 • süleyman

  mrb hocam bendeki kşıntı 3 yıldır var hitrizin dıye bir ilaç kullandım 8 ay kesti daha sonra oda kesmedi bir biopsi yaptırdım mantar çıktı mantar hapını kullandım gene geçmedi ben behcet hastasıyım 20 yıldır imuran ve atervix kullanıyorum ne yapacağımı bilmiyorum ne olur bana çare gösterin cildiyenin bütün ilaçlarını kullandım yaklaşık 20 çeşit geçmedi ne yamam gerekiyor bana yol gösterin

 • SÜLEYMAN

  mrb hocam benim kaşıntım 3 yıldır var bir biyopsi yaptırdım mantar çıktı mantar hapınıo kullandım geçmedi hitrizin diye bir ilaç kesti 8 ay gibi daha sonra oda kesmedi şimdi tüm vucudum kaşınıyor eczanedeki ilaçların hepsini kullandım ben behcet hastasıyım imuran ve atervix kullanıyorum sürekli ne olur bana yardım edin


 • merhabalar..göbek deliğimin ortalama 3 cm altında küçük bir bölüm kanayana kadar kaşınıyor..kabuk bağlıyor sonra tekrar kaşınıyor..bazende sulanıyor..


 • bende de çok kötü kaşıntı var doktora gittim test bile yapmadan ilaç yazdılar faydasını görmedim çıldırmaktan korkuyorum yardım


 • meraba benım sorunum penısımın kenarında asırı bı kasıntı var hafıfte yarılmalar var penısım kenarında bole beyaz oluyor kenarları ben mantar sanıyorum yardımcı olabılırmısınız ne ılac kullanabılrıım

  benım penısın etrafa yanı bacaklarımın arasında çok feci kaşintı var öyle şidetli oluyorkı uzun yıllar oldu böyle devam edıyor. parçalanırcasına karşiyorum. bana yardımcı olun lütfen

 • zeliş

  iyi geceler ben hamam tozu kulandım bacaklarımda sanki igne batırıyorlar gibi acılı bir kaşıntı var ne iyi gelir lütfen cevap geçmiyor 3 gün boyunca

 • gökhan

  hocam bende yolda yürürken koşarken vucudumun bel üstünun heryerı kaşınıyo sebebi ne olabilir

 • Mertcan koyuncu

  merhaba sırtımla birlikte penisim kaşınıyo bunun nedenı nedir hocam


 • iyi günler penisimin etrafı ve bacaklarımın arası çok kaşınıyor örneğin banyoda sıcak su temas etiğinde bi rahatlık hissi veriyor adeta sıcak su ile yakasım geliyor lütfen yardımcı olun tşklr

  Rahatsızlığınızın belirlenerek uygun ilaçlar kullanmanız gerekmektedir. Kaşıntının nedenini iyi bir cildiye uzmanı belirleyecektir. Yakın zamanda cinsel ilişki yaşamış iseniz hiç vakit kaybetmeden bir üroloji uzmanına görünmeniz gerekmektedir.

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız
 • Kanal D Doktorum Programı
 • Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

 • Samanyolu TV Hayatın Nabzı Programı
 • Opr. Dr. Bülent Erkurt'un sunumuyla Hayatın Nabzı hafta içi her sabah, saat 08:30'’da Samanyolu TV'de

 • ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER
 • “ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor