KAŞINTILI DÖKÜNTÜ
Kaşıntılı döküntü inflamatuvar bir deri reaksiyonudur. Kaşıntılı döküntü ciddi hafif hastalıklar, bozukluklar ve koşullar gibi geniş yelpazede ortaya çıkabilir. Kaşıntılı döküntünün şiddeti, sıklığını ve süresi altta yatan nedenine bağlı olarak farklı olabilir. Kaşıntılı döküntü lekeli veya çok küçük lekeler olarak görünür ya da büyük bir alanda yada sürekli oluşan şekilde oluşabilir. Bazı durumlarda, kaşıntılı döküntüde deri hücreleri pullanıp dökülebilir. İlave olarak buradan açık renkli sıvı sızabilir. Bir kaşıntılı döküntü irritan kontakt dermatit veya mantar (deri bir mantar enfeksiyonu) gibi bir derece hafif olabilir ve kolaylıkla tedavi durumu gösterebilir. Bir kaşıntılı döküntüye yanı sıra viral enfeksiyonlar, otoimmün hastalıklar ve böcek ısırıkları neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KAŞINTILI DÖKÜNTÜDE NE ÖNEMLİDİR?
Kaşıntılı döküntü yada kurdeşen solunum güçlüğü ve dil ya da boğazda şişkinliğin eşlik ettiği anafilaksi denilen hayatı tehdit eden alerjik reaksiyon nedeniyle olabilir. Eğer bu şekilde bir belirti yaşıyorsanız derhal tıbbi yardım alın. Böyle ciddi şikayetleriniz yoksa dahi döküntünün iyileşmesi gecikiyorsa yada sizin günlük hayatınızın akışını değiştiriyorsa yine bu durumda tıbbi bakım için bir hastaneyi ziyaret ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    reyhan

    merhabalar ben size kız kardeşim hakkında soru sorcam kız kardeşim 25 yaşında yaklaşık üç aydır vücudunda aralıklı kaşıntılar oluyor cildiyiye ve dahileye başvurduk ilaçların hiçbirisi iyi gelmedi artık dahada çok kaşıntı ve döküntü uyuyamıyor ne yapıcağamızı bilmiyoruz vücudunda çıkan kabarcıklar yaraya dönüştü bir teşhis koymuyorlar gecesi gündüzü belli deyilne olur birşey söyleyin teşekkür ederiz .

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Akciğer Enfeksiyonu
SİNÜZİT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR
Ayak Üşümesinin Nedenleri
Grip Uyarısı
Böbreklerden Protein Kaçağı
TRİGEMİNAL NEVRALJİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.