Zayıflama yöntemlerinden biri olarak kullanılan kavitasyon, estetik ve kozmetik uygulama-ların noninvazif yani girişimsel uygulama arayışları sonucu ortaya çıkmış yeni bir yöntem-dir. Yeni olsa da dünyada yaygın şekilde uygulandığından önemli deneyim elde edilmiş-tir. Dört–beş yıldır yaygın olarak kullanılan ultrason ile zayıflama teknolojilerinin yeni halkalarından biridir.

Kavaitasyon ile zayıflama yönteminde ses dalgaları yani ultrason dalgaları kullanılmaktadır. Ultra-sonik ses dalgaları istenen alana 45 dakika süreyle cilt üzerinden uygulanır. Cilt üzerinden uygulanan bu dalgalar yağ dokunun yoğunluğuna uygun hazırlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kavitasyon ile zayıflama işleminde ses dalgaları uygula-nan alanda enerjiye dönüşerek yağ dokuyu hücresel temelde parçalar. Hücreler parçalanınca vücudumuzdaki alyuvarlar bu alana gider ve hücre artıklarını ve yağları buradan alırlar. Karaciğer ve barsak yoluyla ve bir miktarda başka mekanizmaları çalıştırarak vücuttan yağlar atılır ya da yakılır.

Kavitasyon ile zayıflama uygulaması en çok yağ birikiminin olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Bu alanlar vücudumuzda göbek, basen, bel bölgeleridir. Bu bölgelerdeki yağ dokunun kalınlığı diğer alanlardan her zaman daha fazladır. Vücudumuzda yağ dokunun en önemli deposu cilt altıdır. Kavitasyon uygulamalarında hedef cilt altındaki yağ dokusudur.

Kavitasyon ile zayıflama girişimsel yani cerrahi bir işlem olmadığından uygulama sonrası işinize bile dönmenizde sakınca yoktur. Kavitasyon ile zayıflama işleminde cilde sadece ultrason jeli sürülür. Kavitasyon işlemi bir bölge için 45 dakika kadar sürmektedir.

Kavitasyon uygulamaları ortalama 5 seans kadar ve haftada bir uygulama şeklinde yapılmaktadır. Uygulama öncesi ve sonrasında ölçüm mezuro ile alınmaktadır. İşlem sonrası beklenen çevresel zayıflama 1 ile 3 beden arasında değişir. Santimetre cinsinden ise 2–6 cm bir zayıflama beklenir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
hafta sonu diyeti
nasıl zayıflarım
bölgesel zayıflama ürünleri
Sakız Çiğnemek Zayıflatır mı
Kahve İle Zayıflama
Kış Günleri Kiloları da Örter
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.