KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI
kayısı çekirdeği yağıKayısının kendisi gibi, çekirdeğinin yağı da insanların sağlığı için şifa dağıtmaktadır. Kayısının çekirdeği eski tarihlerden beri tümör ve ülseri önlemek için kullanılmakta idi.

Kayısı yağı kayısı tohumlarından soğuk pres yöntemi ile elde edilmektedir. İnce dokulu ve yumuşak bir yağdır. Özellikle hassas ciltlerde uygulanması başarılı sonuçlar vermektedir. Kayısı yağı cilde yumuşaklık verir ve yumuşaklık kazandırır. Bu nedenle yüz maskeleri ve yüz arındırıcılarında kullanılan çoğu yağdan sadece bir tanesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kayısı yağı hassas ciltlerin dışında diğer cilt tiplerinde de kullanılabilmektedir. Dudak çevresi, yüz, göz çevresine uygulandığında kişi için şaşırtısı sonuçlar vermektedir.

KAYISI ÇEKİRDEĞİNİN BİLEŞİMİ
Kayısı çekirdeği yağı, doymamış yağ asitler olan oleik ve linoleik asit gibi yağ asitleri bakımından zengin bir bileşime sahiptir. Bu yağlar vücutta hızlı bir biçimde emilebilme özelliğine sahiptir. Yanı sıra içerisinde vitamin olarak A, D, E, K vitaminleri ve mineral olarak ise kalsiyum, magnezyum ve selenyum bulundurmaktadır.

Yapısındaki E vitaminleri (E vitamini çoğu cilt bakım kremlerinde de kullanılmaktadır) sayesinde antioksidan özelliğe sahiptir. Ek olarak hücre yenilenmesini uyarır, hızlandırır, cilde canlı bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda serbest radikallere karşı da cildi korur.

Sponsorlu Bağlantılar

Karoten ve betakaroten de içerdiği maddeler arasında yer almaktadır. Bu maddelerin günümüz tıbbınca kanser başta olmak üzere birçok hastalığa şifa dağıtığı tescillenmiş durumda.

Kayısı çekirdeği yağının hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.

NASIL KULLANILMALI
Uygulama olarak ise, bir pamuk yardımı ile normal ciltlere haftada bir gün, kuru ciltlerde ise günde bir defa deriye kayısı yağı sürülmesini olumlu sonuçlar vermektedir.

FAYDALARI NELERDİR?
Tüm bitkisel yağların genel özelliklerine bakıldığında hepsiğninde başta cilt üzerine uzmanlaştığını görürüz. Kayısı çekirdeği yağı da içerdiği bileşimi nedeni ile adeta bir estetik cerrahı gibi alanında uzmandır. Kayısı çekirdeği yağının faydalarını sıralayacak olursak;

  • Deri için nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğe sahiptir.
  • Derideki kaşıntı ve kuruluğu giderir. Kış mevsiminin yıpratıcı etkilerini önler.
  • Ciltteki siyah noktaları yok eder.
  • Ciltteki sivilcelerin giderilmesine karşı ideal bir çözüm olarak kullanılabilir.
  • Cilt yaşlanmalarına iyi gelmektedir.
  • Selülitli bölgelere uygulandığında zayıflama ve incelme sağlamaktadır.
  • Kayısı çekirdeği yağını banyo sonrası bebeğinizin cilt bakımında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tamamen doğal olan bu yağ bebeğinizin cildinin yumuşacık olmasını sağlayacaktır.
  • Yüz temizliğinde kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
GİNKGO
Hindistan Cevizi
Sarımsak Kapsülü
Misvak
Altın Otu
Çemen Otu
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.