Sponsorlu Bağlantılar

kedi otu kapsülüKEDİ OTU KAPSÜLÜ
Kedi otu, sağladığı yararlar göz önünde bulundurulduğunda gerçekten eczanelerde olmayı hak eden bir bitki. Sosyal hayatın getirdiği ağır yükü omuzlarınızdan bir nebze olsun hafifletme amacı ile kedi otu kapsüllerinizi kullanmalısınız diyoruz. Neden mi? Kedi otu sinir sistemi üzerinde ezber bozan bir etkiye sahip.

Yoğun iş stresinden eve döndüğünüzde ve ya ev işlerinizden akşamları yorgun düştüğünüzde iyi bir uykuyu hak ettiğinizi düşünüyoruz. İşte tam bu noktada imdadınıza kedi otu kapsülleri yetişecek.

İyi ve doyumlu bir uyku için kedi otu kapsüllerinden yetişkinler için günde 1 kez, 2 kapsülü aç veya tok karnına yatmadan yarım saat önce almanız yeterli. Ünlü hekimlerden Hipokrat, Dioscorides, Galen’ de kedi otunu eskiden uykusuzluğa karşı kullanmaktaydılar.

Sponsorlu Bağlantılar

KULLANIMI
Kedi otu kapsülleri, Valeriana officinalis adı verilen kedi otundan elde edilir. Kediotu’ nun kurutulmuş kök ve rizomlarında; actinidin, chatinidin, nişasta, valerien asidi, isovalerien asidi, eterli alkaloitler, uçucu yağ (0.5-2) ve tanen bulunmaktadır.  Kedi otunu, uzun süreli araç kullanacakların, antidepresan kullananların, gebe bayanların ve kronik rahatsızlığı olup sürekli ilaç kullananların ürünü kullanmadan önce doktorlarına danışmalarında yarar vardır.

Bundan başka kedi otu kapsüllerinin diğer faydalarını sıralayacak olursak şu şekildedir.

KEDİ OTU KAPSÜLLERİNİN FAYDALARI?

  • Uyku kalitesini artırmaktadır. Uyandıktan sonra ise uyku hissi vermemektedir.
  • Yüksek tansiyonu dengeler.
  • Sinir sisteminden kaynaklanan hastalıklara iyi gelir. Bunlara örnek olarak ise; baş ağrısı, migren, mide bulantısı, sinirsel kalp çarpıntıları, sinirsel mide şişkinlikleri, histeri, huzursuzluk, sinirlilik, endişe, korku, karamsarlık, dişilik organı ağrıları, menopoz rahatsızlıkları ve çalışma ortamındaki veya özel yaşamdaki stres hallerine karşı kullanılabilir.
  • Mide ve karın ağrıları, safrakesesi rahatsızlıkları, kalp bölgesindeki ağrılar ve sürekli kabızlık hallerine iyi gelir.
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ayva ve Özellikleri
Isırgan Otu Çayı
Güz Yemişi
Kişnişin Faydaları
Kızılcık
PAPAYA MEYVESİ
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.