KESEL EGZERSİZİ NASIL YAPILIR?
Kegel egzersizleri, neredeyse müsait olduğunuz herhangi bir yer veya herhangi bir zaman diliminde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Çünkü “sıkıp-bırakma” yöntemine dayalıdır. Uzmanlar, Kegel egzersizlerinin genç kızlık döneminden itibaren yapılmaya başlanmasını önermektedirler. En güzel yönü de egzersiz yaptığınızın hiç kimse farkında olmayacaktır. Önemli olan Kegel egzersizlerinin düzenli olarak yapılmasıdır.

  • Pelvis kaslarınızı sıkarak, 5- 10 saniye kadar bu şekilde tutun. Bu süre sonrası bırakarak mutlak gevşeme sağlayın. Bu hareket 10- 20 kez tekrarlanır. Günde ise daha iyi verim alabilmek için 2 veya 3 kez yapınız.
  • Egzersizinizi yaparken pelvis taban kaslarını sıktığınızdan emin olun. Lütfen dikkat ediniz. Kasma işlemi yapılırken yukarıda da belirtildiği gibi kalça kaslarınızı kullanmamalısınız.
  • Egzersizlerde belirtilenden aşırıya kaçmayınız.
  • Tuvaletinizi yaparken bu egzersizleri yapmaktan sakınınız. Egzersizler idrarınız yokken, idrar torbanız tam boşken yapmalısınız.
  • Kegel egzersizi her gün yapılmalıdır.
  • En az 3 ay yapılmalı. İdeal olanı ise 6 aydır. 6 aydan fazla yapılması elde edilen sonucu fazla artırmamaktadır. Fazla artırmaması demek hiç yapılmaması anlamına gelmez. İlerleyen zamanlarda da normal tempoda devam edilmelidir.

Dikkat:Kegel egzersizleri  doğumda ve doğum sonrasında yüz güldürücü sonuçlar doğuracaktır. Kegel egzersizlerinin asıl kullanım amacı idrar kaçırma hastalığının tedavisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


Kegel egzersizleri sayesinde alt taban pelvik kasları güçlendirilmeye çalışılmakta ve güçlenen kaslar sayesinde de idrar kaçırma rahatsızlıklarının önüne geçilmektedir.

Fazlaca doğum yapmış bayanların en önemli sorunlarından birisi gevşeyen pelvik kasları nedeniyle idrarlarını tutamamalarıdır. Bu durumun bir çok farklı tedavisi olsa da bu tedavilere ek bazı egzersizler çok önemlidir. Kegel egzersizleri bu egzersizlerden birisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Cinsel soğukluk
Kegel Egzersizi Nasıl Yapılır
yapay döllenme
Transvestizm
Cinsel Aktivite Kalbi Nekadar Etkiliyor
Vajinit
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.