KEGEL EGZERSİZİ VE KADINLARDA CİNSELLİK
Kegel egzersizlerinin adı pek duyulmuş olmamasına karşın, öncelikli olarak kadınlar için her yönden önemi büyük olan egzersizlerdir. Kegel egzersizinin idrar torbası, rahim, rektum, bağırsak gibi iç organlarının tutunmasını sağlar. Bunun yanında kadının idrar tutamama problemlerine karşı da ideal çözümler sunmaktadır.

Kegel egzersizlerinin bir bayan için en önemli faydalarından biri de cinsellik üzerinedir. İster genç kız olsun isterse menopoz dönemindeki bir bayan olsun Kegel egzersizi, bir bayan için hayatları süresince uygulayabilecekleri basit, sade ve oldukça etkili bir metottur.

Sponsorlu Bağlantılar

Kadının orgazm ve boşalma gibi mutluluk anlarının artırılmasında Kegel egzersizinin rolü azımsanmayacak kadar büyüktür. Bu nedenle Kegel egzersizine “aşk egzersizi” adı da verilmektedir. Uzmanlar, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için Kegel egzersizlerini önermektedirler.

KADIN İÇİN KEGEL EGZERSİZİNİN ÖNEMİ NEDİR?

 • Rahim sarkması durumunda etkili bir yöntemdir.
 • Cinsel ilişki sırasındaki ağrıların(disparagoni) giderilmesinde faydalıdır.
 • Vajinal kas gücünü artırır.
 • Genç kızların da yapmasında yarar vardır. Kegel egzersizi, genç kızların ilk ilişkilerinde olası ağrıyı gidermeye yardımcı olur. İlk ilişkiden önce vajina çevresindeki kasları çalıştırmak çok yararlı olacaktır.
 • Kegel egzersizi ile orgazm olmak garantileniyor.
 • Gebelik öncesi ve sonrası yaşanan idrar kaçırma sorunlarının önüne geçer.
 • Kullanıldığında cinsel duyarlılığı ve doyumu artırır.
 • Kegel egzersizleri, erkeklerin ilişkide daha geç boşalmalarını sağlar.
 • Doğum sonrasında Kegel egzersizleri yapılarak, doğum öncesindeki gibi vajinal sıkılığa ulaşılabilir.
 • Doğumun daha rahat gerçekleşmesini sağlamaktadır. Oluşan yırtıkların azalmasını sağlar.
 • Doğumda daha rahat ıkınmayı sağlar.
 • Hemoroit oluşumunu önler.

Kegel egzersizlerini, sizin için en uygun zaman ve mekn neresi ise orada yapabilirsiniz. Bu egzersizleri yaparken sohbet edebilir, işinizi yapabilirsiniz. Kimse sizin egzersiz yaptığınızı anlamayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yalnız, egzersizi yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Kasılmayı sağlarken sadece pelvik kaslarının kasılmasına özen gösteriniz. Kalça, karın ve bel kaslarınızı egzersiz yaparken kasmayın. Kegel egzersizi, eşinize ve kendinize mutlu bir cinsellik sunar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Adet Ağrısı Nasıl Geçer? Bitkisel Çözüm?
MEME KANSERİNİN BELİRTİLERİNİ TANIYIN
Mamografi Nedir? Nasıl Yapılır?
Spiral
BEYAZ RENKLİ PEYNİR KESİĞİ (ÇÖKELEK) GİBİ AKINTI
Yüzdeki İstenmeyen Tüyler Nasıl Azaltılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.