KEHRİBAR TAŞININ FAYDALARI
Türlü türlü şekilleri ile göze hitap eden kehribar taşı, görüntüye verdiği güzellik kadar bir o kadar da sağlık açısından yararlıdır. Değişik takılarda mücevherat yapımında kullanılmakta, günümüzde ise takıdan ziyade sağladığı yararlar neden ile kullanılır hale gelmiştir.

ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
Tamamen saydam bir özelliğe sahip olan kehribar taşı, ilk çıkarıldığında düzensiz bir şekle sahiptir. Denizde yüzebilecek kadar hafif olan kehribar taşı, beyaz, turuncu, sarı, kırmızı, kahverengi, konyak rengi, bal rengi, altın rengi, kemik rengi, siyah, renksiz, mavi ve yeşil gibi renklerde 256 farklı renk tonu bulunmaktadır. Kehribar taşı, 150 derecede yumuşar, 275 dereceye kadar ısıtılırsa kendi asıl yapısı olan hoş bir çam reçinesi kokmaya başlar. Kehribar taşı, ısıtıldığında elektriksel ve manyetik özellikleri açığa çıkar. Genelde küçük parçalar halinde çıkartılan kehribar taşı, genelde ağırlık olarak 1 kiloyu geçmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KEHRİBAR TAŞI NEDİR?
Kehribar taşı aslında bir fosildir. Milyonlarca yıl evvel oluşmuş, taşlaşmış bir organik maddedir. Kehribar taşı soyu tükenmiş bir çam cinsinin çıkardığı süksinik asit içeren reçinedir. Bu reçinenin sertleşmesi sonucu kehribar taşı oluşmuştur. Yapısında böcek, ipliksi maddeler veya hava kabarcıkları bulunabilir.

FAYDALARI NELERDİR?

Sponsorlu Bağlantılar

  • Gerdanlık olarak kullanıldığında guatr hastalığını engeller.
  • Sinir sistemini kuvvetlendirir.
  • Kulak ağrılarını yok eder.
  • Kehribar sinir, stres ve depresyonu giderir. Negatif enerji pozitife çevirir. Kişinin enerjik görünmesini sağlar.
  • Akıl artırır. Zekyı kuvvetlendirir.
  • İç organlardan özellikle idrar torbası, bağırsak, dalak ve böbreğe iyi gelir, onların sağlıklı çalışmasını sağlar.
  • Solunum yolları hastalıklarında şifa vermektedir.
  • Romatizmal ağrılı bölgelere sürtüldüğünde ağrıyı giderir.
  • İltihap yayılmasını engeller. Isıtıldığında yaydığı ısı enfeksiyonun yayılmasını durdurur. Bu ısı aynı zamanda soğuk algınlığını giderir.
  • Nazara karşı rahatlıkla ve yaygın olarak kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Prolaktin ve Oksitosin hormonları
Bakır Neye İyi Gelir? Faydaları
Ataksi
Çok Terleme Neyin Göstergesidir?
Doğru Bir Güneş Kremi Nasıl Seçilir
Düzenli Uyku Spor Yapmak Kadar Yararlı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.