YEMEK TARİFLERİ

İnsanlarımızın yemek düşkünlüğü çoktur. Özellikle de pasta börek çörek oldu mu keyiflerine diyecek yoktur. Özellikle anneannelerimizden annelerimizden kalan yemek tarifleri bizim için bir hazine kadar değerlidir.
Yemek deyince aklımıza tatlılar çörekler gelir. Bunların tatları bambaşka oluyor ama tarifleri nedir nasıldır? Yemek tarifleri kitabında kek tarifleri ve kurabiye tarifleri her zaman ayrı tutulmuştur. Onların tatları her zaman bambaşka olup leziz tatmaktadır. Bir çok kek tarifi vardır bildiğimiz. Cevizli kek kakaolu kek havuçlu kek vb gibi. Kurabiye tarifleri de aynı şekildedir. Mantar kurabiye fındıklı kurabiye çikolatalı kurabiye vb gibi. hepsi birbirinden farklı leziz tatlardır. Hepsi ağzımızı sulandıran tariflerdir. Kek tarifleri bizim için daha bir özel olmuştur bence. tatlı dediğimiz anda aklımıza gelen ilk tatlılardandır. Tatları ise lezizdir. Keklerde kullanılan ana malzemeler bellidir. Yumurta şeker yağ sütun vanilya kabartma tozu ana malzemeleridir. Sonra neyli kek isterseniz onu içine katarak leziz bir kek yapmış olursunuz. Kurabiyede ise farklıdır hepsi. her birinin tarifi birbirinden farklıdır. Yemek yapmayı hiç bilmeyen biri bile internetten yemek kitaplarından yemek tariflerine kolayca ulaşıp istediği yemeği kolayca yapabilir. İster sadece yapılışını okuyarak ister ise yapılışını izleyerek nasıl arzu ederse. Ama her yaptığı yemeğin tadı bambaşka olacaktır.
Yemek tariflerine günümüzde her yerden ulaşabiliriz. Herkes istedikleri yemekleri tatlıları ve çörekleri kolayca hazırlayabilir ve afiyetle yiyebilir. Ne kadar çok tarif bilirsek o kadar çok damak tadımız artar unutmayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Garnitürlü Pilav
Hamsi Tava
Haşhaşlı Revani
Biber Turşusu
Konya Fırın Kebabı
Kuru Çökelek Kavurması
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.