Kemik Çeşitleri
Kemik çeşitleri nelerdir. Kemik türleri nelerdir?
Kemik Özellikleri nelerdir?
3 çeşit kemik türü vardır. Uzun kemikler, Kısa kemikler, Yassı kemikler, Uzun Kemikler
Uzun kemikler, bacak ve kol kemikleri bu sınıfa girer. Bu kemiklerin boyları enlerinden uzundur. İçlerinde sarı ilik ve kemik kanalları bulunur. Vücudumuzu bu kemikler sayesinde hareket ettiririz.

Kısa Kemikler
Boyu enine yakın olan kemiklerdir genelde genişlikleri birbirlerine yakındır. Bu kemiklerde uzun kemiklerin aksine ilik ve kemik kanalı yoktur. Omurgamızda bulunan omurlar, el kemikleri ve ayak kemikleri bu sınıf kemiklerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yassı Kemikler
Yassı kemikler adından da anlaşılacağı gibi yassı görünümlü kemiklerdir. İlik ve kemik kanalı bu tür kemiklerde bulunmaz. Vücudumuzda göğüs kafesinde kaburgalarda ve kafatasında bulunur.

Bunların dışında bir de kıkırdaklar vardır kıkırdakların yapısı sertliği kemiklerden farklıdır. Kıkırdaklar burun ve kulaklarda bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    bir sürü siteye baktım kemiklerin özellikleri hakkında ardığımı bulamadım

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın



.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Anjina Riski Taşıyor musunuz? Kimler Risk Altında?
Ayak Ağrısı
Ayak Bileği Şişmesi ve Diğer Belirtileri
Göz Kanlanması
Bonzai Sentetik Uyuşturucu Tehlikesine Dikkat
Dizde Yumru, Şişlik, Kitle, Beze
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.