Keratin saçımız, tırnaklarımızı ve derimizin dış tabakasını oluşturan poretindir. Sert ve lifli bir yapısı vardır ve görevi, bedeni kaplayıp dış etkenlerin yaratacağı zarar ve hastalıklardan korumaktır. Keratin doğada birçok biçime girebilir. Derimizi oluşturan ince, su geçirmeyen tabakadan, sığırların sert boynuzlarına, kuşların tüylerinden, hayvan postlarına kadar çeşitli biçimlerde karşımıza çıkar.

Keratin derinin bazal tabakasında bulunan hücrelerde yapılır. Bu hücreler yüzeye doğru çıktıkça ölürler ve bedenimizi kaplayan çok küçük, beyaz pulları oluştururlar. En üstteki pullar yavaş yavaş dökülür ve yerlerini alttan gelen hücreler alır. Keratin yapımında bir bozukluk olduğunda “keratoz” olarak bilenen durum ortaya çıkar.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bağırsak Kurdu
Kasık Kılları Nasıl Alınır
Günlük Magnezyum İhtiyacı
Hıçkırık Nasıl Oluşur
Domuz Eti
Pankreas
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.