Sponsorlu Bağlantılar

Keratin saçımız, tırnaklarımızı ve derimizin dış tabakasını oluşturan poretindir. Sert ve lifli bir yapısı vardır ve görevi, bedeni kaplayıp dış etkenlerin yaratacağı zarar ve hastalıklardan korumaktır. Keratin doğada birçok biçime girebilir. Derimizi oluşturan ince, su geçirmeyen tabakadan, sığırların sert boynuzlarına, kuşların tüylerinden, hayvan postlarına kadar çeşitli biçimlerde karşımıza çıkar.

Keratin derinin bazal tabakasında bulunan hücrelerde yapılır. Bu hücreler yüzeye doğru çıktıkça ölürler ve bedenimizi kaplayan çok küçük, beyaz pulları oluştururlar. En üstteki pullar yavaş yavaş dökülür ve yerlerini alttan gelen hücreler alır. Keratin yapımında bir bozukluk olduğunda “keratoz” olarak bilenen durum ortaya çıkar.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hangi Durumlarda Kalp Hastaları Aspirin Almamalı
Ayak şişmesi
Böbrek Kanseri
Kemoterapi Tedavisinde Saçlar Dökülür mü ?
Saçlarımızın Görevi Nedir?
Aritmi Çeşitleri (Türleri) Nelerdir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.