KERATOZ PİLARİS

Keratoz pilaris yaygın görülen ve ciltte oluşan bir problemdir. Hastalığın en sık görülen belirtisi küçük ve nokta şeklindeki sivilcelerdir. Sivilceler genellikle üst kol, uyluk ve kalça bölgesinde görünmektedir.

Genelde kış mevsimlerinde daha da artan sivilceler yaz mevsimine geldiğinde kendiliğinden temizlenmektedir. Keratoz pilaris’ in bilinen bir nedeni bulunmamaktadır fakat ailesel yatkınlık önemli rol oynamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

TEDAVİ NASIL YAPILIR?

Normalde kendiliğinden geçebilen bir durum olması nedeni ile herhangi bir tedavi gerekli değildir. Fakat yine de tedavi edilecek ise aşağıdaki prosedür uygulanır;

  • Sivilceleri düzleştirmek için sulu vazelin, soğuk krem veya salisilik asit (cildin üst tabakası kaldırır) kullanılabilir. Bu uygulamalar cildin üst tabakasını kaldırır ve temizler.
  • Tretinoin adı verilen bir krem kullanılabilir. A vitamini ile ilişkili bir kimyasal içermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dudak Estetiği
Erkekler İçin Yüz Bakımı
ESTETİK BİR BURUN KAZANMANIN; ÖNCESİ VE SONRASI
Blefaroplasti Nedir? Niçin Yapılır?
Kişiye Özel Cilt Bakımı
Kırışıklıklar Nasıl Oluşur
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.