Limonata Diyeti son zamanlarda moda olan eski bir diyet türüdür. Beyonce Knowles gibi ünlüler hızlı kilo vererek bu diyetin gücünü doğruladılar. Beyonce, bir taraftan açıkça bu diyetin bilinçsizce yapılmamasını söylerken bir taraftan da “Dreamgirls” adlı film için bu diyeti uygulayarak 20 kilo verdiğini de itiraf etmekten kaçmadı. Ünlülerin aslında bu diyeti kullanma nedeni vücuttan sağlıksız maddeleri atma amaçlı.

Diyetin Bileşenleri ve Uygulanışı
Limonata Diyeti içinde hiç katı yemeğin tüketilmediği bir diyet türüdür. Onun yerine saf limon suyu, akçaağaç şurubu ve arnavut biberi tüketilir. Bu diyetin temel olarak tarifi şöyle:
•İki yemek kaşığı limon suyu (taze sıkılmış olması daha faydalı), iki yemek kaşığı katıksız akçaağaç şurubu (‘B’ derecesinde)
•Az miktarda arnavutbiberi
•1 bardak kadar oda sıcaklığında ya da soğuk filtreli su
•Bütün bu malzemeyi karıştırın ve için.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzmanlar, günde 6 ile 12 bardak arası içilmesini önermekle beraber acıkıldığı zaman yemek yerine bu karışımın içilmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Yatmadan önce sindirime yardımcı olan türde çaylar içmek veya “tuz-su banyosu” denilen uygulamayı yapmak ta faydalı olabilir. İki kaşık tuzu (iyotlu sofra tuzu değil) bir miktar suyla karıştırıp sabah ve akşam içmek sindirime yardımcı olmaktadır.

Bu diyet uygulanırken sanırım sıklıkla banyoya yakın olmanız gerekecek. Ayrıca diyetin uygulanması durumunda baş dönmesi yaşayabilir ve hasta hissedebilirsiniz. Çünkü vücudunuz pek çok kötü şeyden arınmaya çalışacak. Diyeti ilk olarak yazan, Stanley Burroughs kitabında oldukça uzun ve özenli şekilde diyetin nasıl uygulanması gerektiğini anlatmış.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu diyeti istediğiniz süre uyguladıktan sonra katı yemeklere dönerken dikkatli olmalısınız. Vücudunuzun uzunca bir süre yemek tüketmemiş olacağını hatırlayın. Yemeğe dönerken kişiler genelde portakal suyu ve hafif sebze çorbalarıyla başlamaktadır.

Limonata Diyetini Kullanmak
Bu diyet kısa süreli olmak üzere tasarlanmış. Aslında vücudu içten dışa temizleme amaçlı yapılmış olan diyet hızlı kilo vermeye de yarıyor. Zayıflamak için kolay bir yol olmadığı kesin. Aynı şekilde katı yemek tüketmediğinizden kendinizi bitmiş hissetme ihtimaliniz de yüksek. Her ne kadar uç bir yöntem olsa da kilo vermek ve vücudu dengede tutmak için etkili bir yol.
(Kaynak: Dönüşüm Konağı)

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
işyeri diyeti
Zayıflatan kumaş
1 saatte 4 cm incelmek
Zaytap mısır püsküllü bitkisel karışım kapsülü
doğum sonrası kilo vermek
diyetsiz kilo vermek
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.