KETEN TOHUMU FAYDALARI
Keten Bitkisi
Keten, Akdeniz havzasında yetişen, boyu 30 ile 100 cm arasında olan bir bitkidir. Yukarıya doğru yeşillenen gövdesi vardır. Yapraklarının ucu uzun ve sivridir Ketenin çiçekleri mavi renkte olup, meyveleri yaz ayının sonlarında olgunlaşır. Kahverenginde olan meyvelerin içinde 2 adet tohum bulunur. Keten bitkisi özellikle ılıman iklimlerde yetişen bir bitkidir.

Keten tohumu faydaları
Keten tohumunun bir çok yararı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, kolestrolü düşürmesi, felç ve kansere iyi gelmesidir. Keten tohumu aynı zamanda mide hastalıklarına da iyi gelen bir şifalı bitkidir.  Mide iç duvarlarını temizler böylece barsakları çalıştırır ve kabızlığı önler. Unutkanlık problemi olanlar için, keten tohumu oldukça faydalıdır çünkü keten tohumu hafızayı kuvvetlendirir ve unutkanlığı ortadan kaldırır. Bunların dışında keten tohumu, kan şekerini ayarlar, deri hastalıklarına iyi gelir ve iyileştirir. Vücuttaki yaraların çabuk iyileşmesini sağlar ve destekleyici bir gıda olur. Keten tohumu, kemik ve kaslara iyi gelir. Bazı solunum yolu hastalıklarına da keten tohumu önerilmektedir. Deri ve organların etrafında bulunan dokuları yeniler yani hücre yenileyici özelliği taşır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Deve Dikeni Kapsülü
Kuşburnu
Zencefille Zayıflama
SAKİNLEŞTİRİCİ ŞİFALI BİTKİLER
Çay Ağacı Kremi
Kedi Ayağı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.