Kilo almaya başladıysanız aşağıdaki önerilere dikkate alıp ideal kilonuza kavuşabilir kilonuzu koruyabilirsiniz.

Ne yapıyorsam bir türlü istediğim ideal kiloya ulaşamıyorum ve bu benim canımı sıkıyor diyorsanız, sizlerde aşağıdaki hataları yapıyor olabilirsiniz. Diyet seçimi, diyet yaparken yapılan yanlışlar, yetersiz uyku, yapılmayan kahvatlı vb. etkenler kilo alma yolunda yapılan en önemli hatalardandırlar. Peki bu hatalara karşı neler yapılabilir? Gelin bunu aşağıdaki makalemizden öğrenelim meleklerim…

Sponsorlu Bağlantılar

Önce karar verin!

Diyette başarılı olmak istiyorsanız, öncelikle beyin olarak buna hazır olmanız gerekir. Eğer buna tam olarak hazır değilseniz diyeti tam olarak uygulayamayacak; kaçamaklar yapacak ve başarısızlığa uğrayacaksınız demektir. Başarısız oldukça da ümitsizliğe düşecek sonuç olarak hem kilo veremeyecek hem de mutsuz olacaksınız.

Kahvaltıyı atlamayın!

Sabahları kahvaltıyı atlayınca kalori azaltıldı sanılır fakat tam aksine kahvaltının atlanması gün içerisinde daha büyük öğünler tüketilmesine neden olur.

Her diyete inanmayın

Şehir efsanesi haline gelmiş tek bir besine dayalı diyetler, günlük almamız gereken enerjiyi karşılayamadığı için yetersiz, her besin öğesini içermediği için dengesizdir.

Ara öğün ve porsiyonları ihmal etmeyin

Proteinden zengin ara öğünler tokluk hissi vererek kilo kontrolü sağlamamıza yardımcı olur. Diyet birkaç hafta sıkı sıkıya uygulandıktan sonra, diyeti yapan kişi porsiyonların miktarını artık bildiğinden emin olarak, buna eskisi kadar özen göstermemeye başlıyor. Tabii bu arada, porsiyon miktarı farkına varılmadan giderek artıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Fast food mu!

Hızlı geçen bir günün ardından şiddetle hissedilen açlık ve 1 fiyatına 2 verilen kampanyalı fast foodların büyük boylarına Yönelmeyin.

Her gün tartılmayın!

Her gün tartılmak motivasyonda düşüklüğe neden olur. Haftada bir tartılırsanız hedefe tam ulaştığınızı görerek motive olursunuz.

Egzersiz yapıyor musunuz?

Ne kadar çok egzersiz yaparsanız sevdiğiniz yiyecekleri o kadar çok yersiniz ve yine de kilo verirsiniz. Egzersizle bolca zaman geçirmenin yolu sevdiğiniz egzersizi bulmaktan geçer.

Ve tabii ki uyku!

7-8 saatten az veya çok uyku, kilo alımına sebep olabilir. Stres vücutta kortizol salgılanmasına, kortizolde kilo artışına neden olur. Kortizolün özellikle karın bölgesinde yağlanmaya neden olduğu biliniyor. Stressiz bir yaşam elbette zor ama minimuma indirmek elimizdedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kilo Verirken Göğüs Boyutu Korunur mu
nar suyu zayıflatırmı
African mango tablet
zayıflamak için ipuçları
Geri Alınan Kilolar
En çok satan zayıflama kitapları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.