Kilo almak nelere bağlıdır?

Kilo almamızda en önemli faktörde ne yediğimiz değilde nerede ve nasıl yediğimizde önemli. Newsweek dergisi sağlık editörü bu mekanlarda yemek yemek şişmanlatır. 7 maddelik bir liste yayınladı. İşte kilo aldıran mekanlar ve nedenleri:

Mutfakta atıştırmak: Buzdolabının önünde yada yemek yaparken bir şeyler atıştırmak daha fazla yemenize neden olur.

iş yerinde yemek: Araştırmaya göre ofiste atıştırılan yiyecekler genelde yüksek kalorili oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Aceleyle yemek: Aynı pastayı 9 dakikada tüketenler 646 kalori alırken 20 dakikada tüketenlerin 579 kalori aldığı gözlemlendi.

Karanlıkta yemek: Işık seviyesi azaldıkça iştah artıyor. Geceleri canımızın daha çok abur cubur çekmesi de buna bağlanıyor.

Az çiğneyerek yemek: Çalışmalar yeterince çiğnemenin sindirimi kolaylaştırdığını gazı, şişkinliği ve ekşimeyi önlediğini gösteriyor.

Restoranda yemek: Dışarıda yemek yiyenlerde obezite ve yağ oranı daha yüksek oluyor. Haftada 6-13 kez dışarda yemek yiyen kadınlar günde 290 kalori daha fazla alıyor.

Televizyon karşısında yemek: Ekran başında tüketilen yiyecekler çifte tehlike oluşturuyor. Çünkü kişi hem hareketsiz kalıyor. Hemde ne kadar yediğini fark edemiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hızlı Kilo Vermek
Zayıflamayı Hızlandırmanın Doğal Yolları
kalori yakmanın 20 yolu
Zayıflatan acı biber çayı tarifi
Oroblu incelten ince gösteren çorap
Sakız Zayıflatırmı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.