Kilo kontrolünde en önemli şartın ya az kalori ya çok efor olduğunu belirten Diyetisyen Berrin Yiğit, kilo kontrolü için bunun şart olduğunu vurguladı.

“Eğer kolay olsaydı, bugün 6-9 yaş arası Amerikan gençliğinin yaklaşık yüzde15’i fazla kilolu, diğer yüzde15’i ise obezite riski altında olmazdı” diyen Yiğit, “Günde 50 kalori bile alsanız bu yılda 4.5 kilo eder” ifadesini kullandı.

Doğru protein kaynakları, yeterli yağ ve karbonhidratlarla vücudu gerektiği kadar beslemenin önemine değinen Yiğit, “ne aç ne de tok olmalıyız” dedi ve aç hissetmenin, bir şeylerin yanlış gittiğinin göstergesi olduğunu söyledi. Yiğit’e göre aynı kural, susuzluk için de geçerli. Yiğit, “Uzun süren açlık, vücudun savunma hızının da düşmesine yol açar. Bu da uzun vadede yavaşlayan metabolizma ve artan yağlanma demektir. Açlık ve susuzluk terbiyesi, insanoğlunun kendisine yapabileceği en büyük kötülüktür” dedi.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yağ Yaktıran Besinler
Sigarayı bırakınca kilo almamak için öneriler
Yağ yakıcı zayıflama çayı
Yulaf Kepeği ve Dukan Diyeti
zayıf görünmenin yolları
Uyuyarak Zayıflama Yöntemi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.