Son yıllarda görülen obezite oranındaki artışta, yanlış beslenme kadar fiziksel aktivitedeki azalma da büyük rol oynuyor. Egzersiz yapmanın kilo vermenin yanı sıra fit kalmayı da sağladığını söyleyen Dr. Yaprak Ataker, kilo kontrolü için ne kadar egzersiz yapılması gerektiği konusunda net bir bilgi bulunmadığını söylüyor. Ataker şöyle konuşuyor: “Amerikan Hastalık Koruma ve Önleme Merkezi’nin 1995 yılında yayınladığı bir araştırma, günde 30 dakika ve üzerindeki aktivitenin kilo kontrolünde yeterli olduğu görüşü savundu. 2002 yılında Ulusal Akademi Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma ise bu sürenin yetersiz olduğunu ve kilo kontrolü için günde en az 60 dakika egzersiz yapılması gerektiğini açıkladı. Eğer kilo kontrolünü sağlamak isteniyorsanız, günde 60 dakika egzersizle bunu başarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
şeker düşürücü çay tarifi
Goldslim zayıflama ayakkabısı şikayet yorumları
Zayıflamayı Hızlandırmanın Doğal Yolları
Egzersiz Yapmadan Kalori Yakmak
Anoreksiya
Kilo aldıran nedenler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.