KİLO VERİRKEN GÖĞÜS BOYUTU KORUNUR MUKilo Verirken Göğüs Boyutu

Kilo alma ve verme konusunda bir çok yanlış bilinen gerçekler vardır. Zayıf bir insan kilo alacağı zaman vücudunun orantılı bir şekilde kilo alması ve kilo vermeye çalışan bir insanın da çalıştırdığı yerlerin kilo vermesi… bu böyle değildir… Kişi sadece sorunlu alanlarından kilo verseydi gerçekten güzel olurdu. Fakat bu süreç böyle işlemez. Kilo vermeye çalışırken vücudunuzdan uzaklaşan yağ, vücudunuzun her yerinden hemen hemen orantılı şekilde kaybolur.

Sponsorlu Bağlantılar

Ve çoğu kadın bu noktada kilo verirken göğüslerini kaybetmek istemez, dolgun göğüslerin korunmasını ister ve ya göğüs boyutunun küçülmesini arzu etmez. Kadının göğüs dokusu da yağ da meydana geldiğinden bu sonuç neredeyse kaçınılmaz fakat başarılma değildir.

Eğer önemli bir miktarda ağırlık kaybederseniz, meme büyüklüğü muhtemelen düşecektir. Eğer kilo kaybınızın meme boyutunu nasıl etkileyebileceği ile ilgili endişeleriniz varsa, yardım için doktorunuzla konuşun.

ÖNCELİKLE GÖĞÜSÜN YAPISI

Sponsorlu Bağlantılar

Göğüsler meme dokusunun büyük bölümünü oluşturan yağ dokusunun yanı sıra lobüller, süt kanalları, kas ve deriden oluşur. Meme yada göğüs deri altında bulunan yağdan oluşur ki bu yağ iç organları çevreleyen karın duvarının arkasında bulunan visseral yağın aksine sıkılabilen bir yağdır.

Bu farklılık kilo verirken önemli bir farklılıktır. Visceral yağ kilo verirken yada kilo verme sürecinde deri altı yağı (subkutan) yağına göre daha hızlı gitme eğilimindedir. Yani büyük oranda göbek yada bel çevresi yağa sahipseniz kilo verme sürecinde göğüs boyutunuz bel çevreniz kadar hızlı azalmayabilir.  

YAĞ DAĞILIMI VE KİLO KAYBI

Yağ kaybetmek için, az yeme ve egzersiz ya da her ikisini yaparak negatif bir kalori dengesi oluşturmanız gerekir. Nasıl ve nereden yağ kaybettiğiniz büyük oranda genetik özelliğinize bağlıdır. Yani sizin genetik özelliğiniz sizin yağ dağılımınızı belirler. Bazı kişiler yağın büyük çoğunluğunu üst vücut yada karın bölgesinde taşırken diğerleri ise armut şeklinde yada vücudun alt bölümünde taşır. Kadınlar ise daha sıklıkla alt vücut bölümünde yağ depolama eğilimindedirler. Ve kadınlar için vücudun alt bölümündeki bu yağ zor verilir. Yağ kaybı vücudun her yerinden olur ama çoğunlukla göğüsler de dahil olmak üzere daha fazla yağın olduğu bölgelerden gerçekleşir. Bu nedenle eğer armut şekilli ve büyük göğüslere sahipseniz, kilo verdiğinizde daha küçük göğüslü ve daha küçük armut şeklinde vücudunuz olacaktır.

KİLO KAYBI VE GÖGÜS BOYUTU

Tüm vücuttan yağ kaybetmeye başladığınızda, göğüs boyutunda da küçülme meydana gelecektir. Ancak büyük göğüsler ve abdominal viseral yağ arasında bir bağlantı vardır. Yani meme büyüklüğünün azalması sizi heyecanlandırmayabilir fakat kaybettiğiniz aşırı yağ -özellikle de bel bölgesinden- göğüs büyüklüğünü önemsediğinizden daha önemli sağlık faydaları sağlar. Kaybettiğiniz yağ kalp hastalığı, diyabet ve meme kanseri riskini azaltır.

GÖĞÜS EGZERSİZLERİ VE GÖĞÜS BOYUTUKilo Verirken Göğüs Boyutu- dambıl flies

Hiçbir egzersiz kilo kaybından sonra göğsünüzün eski boyutuna geri gelmesini sağlamanıza yardımcı olmaz. Göğüs bölgesinin çalıştırılması özellikle de pektoralis major yada pecs egzersizleri desteği geliştirmenize yardımcı olabilir. Şınav hiçbir özel ekipman gerektirmez ve her yerde yapılabilir. Eğer ağırlıklarınız varsa halter bench pres (göğüs pres) veya dambıl flies (dambıllarla tsırt üstü yana açış) yapabilirsiniz.

Egzersiz ile meme büyüklüğü artırmak mümkün olmasa da, iyi bir duruş sağlayarak büyük görünmesine yardımcı olabilir. Daha iyi bir duruş için yapacağınız sırt ve omuzun güçlendirilmesini sağlayan egzersizler de size yardımcı olabilir. Ayrıca, omuzlar dik ve geri çekildiğinde de dolgun göğüslere sahip olduğunuz görünümünü verir.

Sağlık ve denge için iyi bir kas-geliştirme programınız olmalıdır. Yukarıda sıralananların dışında tüm kas gruplarını çalıştıran egzersizlerin yanı sıra bacak, kol ve kalçayı çalıştıran egzersizleri de yapmayı unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
kavitasyon ile zayıflama
şifalı otlarla zayıflama
Neden Zayıflayamıyorum?
Bir türlü kilo veremiyorum
Kış egzersizleri
Mümkünse Fazla Uyuyun
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.